Diriliş Ertuğrul Mix Kim? Papaz Efendi Mix Karakterini Hangi Oyuncu Canlandırıyor? En Son Nerede Oyandı? Gerçek İsmi

Tekden yapım tarafında yapımı üstlenilen TRT 1 ekranlarının en popüler dizi olan Diriliş Ertuğrul 5 sezon (2018 – 2019) sezonuna bomba gibi isimlerle girdi. Genel de popüler olan oyuncuları kadrosunda fazla tutmayan Tek den yapım bu konudaki düşüncesini değiştirerek bir birinden ünlü oyuncuları oyuncu kadrosuna yeni sezonda katmaya hazırlanıyor. 7 Kasım 2018 tarihinde 5. sezonun 122. bölümü ile başlayan Diriliş Ertuğrul Mix kim yani Diriliş papaz efendi kim olduğunu bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bu yazımızda Kayı obasının sınırları dahilinde kilise de papaz olar karşımıza çıkan ve Diriliş Mix karakterinin kim olduğunu anlatıyor olacağız. Daha sonra Diriliş papaz efendi yani Miz’in gerçek ismini siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. 

Diriliş Mix Kim? Papaz Karakterini Kim Canlandırıyor?

Diriliş dizisi 7 Kasım tarihinde kaldığı yerden devam ediyor. 10 Yıl zaman kayması yaşayan dizide Ertuğrul bey Söğüt’e yerleşmiş ve bölgesine hakim olmuştur. Evlatları büyümüş ve artık söz sahibi olacak konumlara gelmiştir.

Diğer yandan Söğüt’e geldiği yerde diğer dine ve din görevlilerine karşı saygılı olmuş ve onların kendi dinlerini özgürce yaşamasına müsade etmiştir. Diriliş Mix karakteri de dizide Ertuğrul beyin obası olan Kayı obasının kontrol ettiği sınırlar da faaliyet gösteren kilisenin papazıdır.

Ertuğrul beye karşı saygıda kusur etmeyen ve Ertuğrul’un kendilerine karşı davranışlarından memnundur. Diriliş Ertuğrul dizisi Papaz Mix karakterini canlandıran oyuncunun gerçek bilgisini alt paragraf da sizleri bekliyor. Bu arada Diriliş Dragos kim olduğunu merak ediyorsanız tıklayınız.

Diriliş Dizisi Papaz Mix Kim? Gerçek İsmi Ne?

TRT 1’in dizi olan ve her bölümü merakla beklenen dizi 5. sezonu ile 7 Kasımda başladı. Dizi oyuncu kadrosuna yeni katılan ve papaz Mix karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Orçun İynemli‘dir.

Ekim 1979 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açan Orçun İynemli terazi burcudur. İçeride dizisinin Mert’i ve Çukur dizisinin Yamaç’ı olan Aras Bulut Orçun İynemli’nin küçük kardeşidir. Ondan 11 yaş büyüktür. Orçun İynemli hem oyunculuk hem de müzisyendir. Özel ve devlet olmak üzere çeşitli tiyatrolarda görev almıştır. Kardeşi ile birlikte “Öyle Bir Zaman Geçer Ki” adlı dizide aynı anda  oynama imkanı bulmuştur.  Diriliş Ertuğrul Mix (papaz) Orçun iynemli

Orçun bey sadece dizi ve tiyatro değil sinem ve reklam filmlerinde de boy göstermiştir. Orçun İynemli’nin rol aldığı bazı Sinema ve reklam filmlerinden kısa bahsedecek olursak; ilk olarak “Hırsız Polis” ve “Avrupa Yakası”‘nda rol aldı.

Son zamanlarda ise  2009 yılı yapımı “Sonsuz” adlı sinema filminde rol aldı. Daha sonra 2010 yılı yapımı “Eyvah Eyvah” adlı sinema filminde rol alırken “Profilo” 2008 yılında reklam filmi “Neova Sigorta” Reklamlarında kendilerini izlemiştik. Son olarak Fox Tv’de yayınlanmış olan Kalbimdeki Deniz dizisinde Ünal karakterine hayat vermiştir.

Diriliş Ertuğrul Mix Karakterinin Diziye Katıldığı Bölüm

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Etiketler:
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın