Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul Ögeday Kimdir? Ögeday’ın Gerçek Adı Ne? # Diriliş Ogeday

Diriliş Ertuğrul 166. bölümü ile 23 Mayıs Çarşamba günü izleyici karşısına çıktı. Geçtiğimiz haftalarda Ertuğrul bey Selçuklu Devletinin elçisi olarak Ögeday’ın huzuruna çıkmak için yola koyulmuştu. Gelin bu yolculuğun sonunda adını Noyan’dan sıkça duyduğumuz Diriliş Ertuğrul Ögeday Kim? Diriliş Ogeday’ın gerçek adı hepsini ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul Ogeday Kim?

Diriliş Ertuğrul dizisi bu sene final haberi beklerken beklenmedik bir çıkışla sezon finali yapılacağı sezon başında başladıktan sonra Diliş Osmanlı’ya geçileceği konuşulmakta. Şu an için gerek kanaldan gerekse yapımcıdan devam edeceği konusunda bir açıklama yapmazken sezon başında bu sene Diriliş Ertuğrul dizisi final yapacağı konusunda açıklamalarda bulunmuştu. Dizinin geleceği hakkında bilgi verdikten sonra Moğol komutanı Noyan öldü sanılırken birden ortaya çıktı. Kardeşi Almıla da Ertuğrul’un gözlerini boyamaya çalışmakta. Şimdilik de başarılı oldu.

Noyan ortaya çıktıktan sonra Gıyaseddin Keyhüsrev’e Moğolların elçisi olarak geldiğini ve Ögeday’ın isteklerini bir bir anlatırken Gıyaseddin’i de aşağılamayı ihmal etmez. Gıyaseddin mecbur anlaşmayı kabul ettikten sonra ayrıca kendisinin de Ogeday’a bir elçi göndereceğini ve bu elçinin de Ertuğrul bey olacağını söyleyen Sultan Gıyaseddin, Noyan’ı oldukça şaşırtır. Yolculuk esnasından Bilecik tekfurunun askeri tarafında Noyan ve Ertuğrul bey pusuya düşmüş ve Bamsı yaralanırken Ertuğrul bey mücadele esnasından görevi gereği Noyan’ın hayatını kurtarmıştır.

Bu davranış Noyan’ı oldukça şaşırmıştır. Ertuğrul bey Nihayet Ogeday’ın huzuruna gelir ve Gıyaseddin’in mesajını bir heybede getirip geleceğiniz bu heybenin içerisinde diyerek Gıyaseddin Keyhüsrev’in Noyan nasıl aşaladıysa Ertuğrul bey de Ogeday’ı aşağılar. Diriliş Ertuğrul Ogeday kim nasıl diziye katıldığını dilimizin döndüğünce bahsettik. Merak edenler olabilir. Ogeday’ın gerçek adı ne olduğunu veya Ogeday’ı canlandıran oyuncu daha önce nerede oynadı? Bu ve daha fazla soruların cevapları alt başlıkta sizleri bekliyor. 

Ogeday’ın Gerçek Adı Ne? Daha Önce Nerede Oynadı?

 Ogeday’ın gerçek adı ne? Diriliş Ertuğrul dizisinin 116. bölümde diziye dahil olan ve Moğol hükümdarı Ogeday’ı canlandıran oyuncunun adı Kaan Çakır’dır. Şubat 1977 yılında kültür başkentimiz olan İstanbul’da hayata gözlerini açan oyuncu kova burcudur. Oyunculuk üzerine “İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro” alanından başarı ile mezun olmuştur.

İshak Paşanın gerçek adı Resim 1

Tiyatro oyunlarından sonra ilk kez kamera karşısına 1993 yılında “Hastane” dizisi ile bu sektöre giriş yapmıştır. Oyuncu dikkatleri üzerine toplaması dönemin popüler dizilerinden olan “Kara Melek” adlı dizide Ertan karakteri ile 4 sezon oynamış ardında 1999 yılında yine dönemin popüler dizilerinden olan “Yılan Hikayesi” dizisinde “Kosta” karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Ardından bir çok projede yer almayı başardı. Son zamanlarda “Böyle Bitmesin” dizisinde “Latif” karakteri ile iki sezon oynadı. Mehmet dizisine dahil olmadan son olarak oynadığı dizi 2016 yılında “Bodrum Masalı” dizisi olurken son oynadığı sinema filmi ise 2018 yılında “Dört Köşeli Üçgen” filminde rol aldı.  En son diriliş Ogeday olarak karşımıza çıktı

Kaan Çakır’ın En Son Nerede Oynadı?

Kaan Çakır Son olarak Diriliş Ertuğrul Ogeday’ı canlandırmadan önce Mehmed Bir Cihan Fatihi İshak Paşa’yı oynamıştı. O görüntüleri bir kez daha izleyip hatırlayalım.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu