Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul Sezon Finali Belli Oldu! 2018-2019 Sezonu Ne Zaman Bitecek? Gelecek Sezon Diriliş Hangi İsim İle Devam Edecek?

10 aralık 2014 yılında ilk bölümü ile karşımıza çıkan ve ilk yayınlandığı günden beridir TRT 1 ekranlarında fırtınalar estiren, reyting rekortmeni dizide artık sona gelindi. Diriliş Ertuğrul sezon finali ile bir devrin de kapanmasını sağlayacak. Gelecek sezon hangi isimle tekrar yayında olacağını ve bu yıl ne zaman hangi gün sezon finali yapacağını sizler için bu yazımızda anlattık. 

Diriliş Ertuğrul Ne Zaman Sezon Finali Yapacak?

5 sezonu ile 2018-2109 yılına başlayan ancak, 3. sezon sonunda final yapması planlan dizi nihayet final yolu da gözükmüş oldu. Söyle ki; dizi aslında sezon finali yapsa da gelecek sezon oyuncuların %90’ı değişecek. Tabi baş rol oyuncumuz Ertuğrul bey karakterine hayat veren oyuncu engin Altan Düzyatan da dizinin kadrosunda yer almayacak. Tabi bu ve buna benzer haberleri bir çok yerde okumuş olabilirsiniz. Şimdi bu sezon hakkında konuşmak ve Diriliş ne zaman final yapacağını açıklamak istiyorum.Diriliş Ertuğrul kapak resmi 5

29 Mayıs 2019 Çarşamba günü ekrana gelecek olan 150. bölümü ile sezon finali yapacak olan Diriliş dizisi gelecek sezon ise Kasım ayında başlayacak. Dizide zaman ilerlemesi olacağı için Ertuğrul beyin ölümünü göremeyeceğiz. Onun yerine Osman gazinin hayatının anlatılacağı dizide Osman Gazi’yi Burak Özçivit canlandıracak. Henüz basına yansıyan bir isim değişikliği söz konusu olmayan dizi, yine Diriliş adı ile devam edebilir.

Diriliş Ertuğrul 150. Bölüm de Neler Olacak? (29 Mayıs 2019 )

Senaristliğini, Mehmet Bozdağ’ın yaptığı dizi yakın zamana kadar tarih ile uyuşmayan olayları vardı. Lakin yavaş yavaş tarihi çizgiye geri geldiğini görünce, 150 bölümde olacak olayları da tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek. O zamana final bölümü ile ilgili olacak olayları madde madde açıklayalım.

  • Dragos’un kalesi alınacak
  • Türk obaları arasında birlik sağlanacak
  • Selçuklu devleti yıkım sürecinin sonuna gelecek.
  • Selçuklu sultanı Moğollular tarafından Şehit edilecek
  • Ertuğrul bey Türk obalarını da bir araya getirip yeni devletin ilk tohumlarını atacaklar
  • Ertuğrul bey kesinlikle evlenmeyecek
  • En yakın kılıç arkadaşlarından kayıp verecek. Tahminlerimize göre Bamsı ölecek. Turgut alp Osman gazi ile bir süre daha devam edecek
  • Hayme ana ölecek
  • Ertuğrul bey yakınındaki kaleyi fethettikten sonra, Bizans tekfurları ve askerleri ile kıran kırana savaşacak. Bu savaştan sonra toprakları da büyük oranda artacak.

Tarihi sıraya göre olacak olaylardan bazıları bunlar. Tabu olaylardan hangileri, dizide gösterilecek derseniz, Dragos’un savunduğu kale fethedilmesi ile final yapabilir. Bundan sonraki olayları ise Osman gazi canlandırabilir.

Diriliş Ertuğrul Sezon Finali Fragmanı

Henüz 150. bölüm yayınlanmadığı için fragmanı ekleyemiyoruz. Bu sebeple yayınlanan en son fragmanını ekliyorum.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu