Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul Tara Kim? (Tüccar Kılıklı Dragos’un Adamı) Savaşçı Dizisinden Transfer Olan Oyuncunun İşte Gerçek İsmi

Diriliş Tara karakteri oldukça öneme sahip olacağı için bu oyuncuyu sizlere tanıtmaya ve tanıştırmaya çalışacağız. Bildiğiniz üzere Diriliş Ertuğrul bu 5. sezonu ile sevenleri ile buluştu ve diziye bir çok yeni karakterlerin girmesi ile izleyenler bu da kim dercesine sosyal medyada konuştuklarını ve daha önce bu oyuncu nerede oynadı gibi arayışlar içine girdiğine şahit olduğumuz için Diriliş Ertuğrul Tara karakterin tanıtacağız. Tabi tarihte tara adında bir Rum savaşçısı olup olmadığını da dijital ortamın verdiği imkanları kullanıp sizleri bilgilendireceğiz. Sakın bizden ayrılmayın ;)

Diriliş Tara Kim? (Zangoç yani Dragos’un Adamı)

7 Kasım 2018 tarihinde 5. sezonunda diriliş oyuncuları arasına dahil olan Diriliş Ertuğrul Tara karakterine hayat verecek oyuncu kim olduğunu birazdan sizlere tanıtacağız. Öncelikle [mavibuton]Diriliş yeni gelen oyuncular 2018[/mavibuton] tüm kadroyu görebilmek için mavi butona tıklayıp ulaşabileceğinizi söylemeliyim. Ertuğrul bey hem içeriden hem de dışarıdan gelen düşmanlarla mücadele etmektedir.

Kendisi ile birlikte Söğüt’e göçen halkı ile birlikte sulh içinde yaşarken Selçuklu Devletinin yıkılma sürecine girmesi ile devlet kademesinde hain emelleri olan yöneticilerin Moğolların desteği ile başa geçmesi ile devletine sonuna kadar bağlı olan Ertuğrul beyi hem devlet nezdinde sıkıştırırken, hem de Rum tarafında Kayı obasının içine kadar sızmayı başaran [saributon]Zangoç[/saributon] ve adamlarının gizlice yaptığı ve yapacağı işlerden dolayı hem Kayı obası hem de Ertuğrul beyi zor zamanlar bekliyor.

Diriliş Tara olarak değil de tüccar olarak tanıyacağımız karakter Dragos’a bağlı gizli bir askerdir ve Dragos Tara’yı şöyle tarif ediyor; göz pek casusun yıllardır Söğütte tüccar kılığında kutsal davamıza hizmet etmektesin Söğüt’ü Türklerin elinden alırken en önemli adamımız olacaksın. diyerek kanlı planlarını gizlice yapan ve uygulayanlardan biri olan Diriliş Tara karakteri, Rum devletine hizmet eden Tara oldukça iyi gizlenmekle kalmayıp ortama da çabucak ayak uydurup dikkat çekmeme konusunda iyi eğitimlidir.

Zangoç yani Dragos da Tara’nın bu özelliğini kullanıp Kayı obasının kontrolünde olan pazara tüccar olarak çok rahat girip, içeriden bilgi alıp Dragos’a iletmekte, Dragos da bir sonraki hamlesini daha kolay planlamaktadır.Dirilis Tara (Koray Sahinbas) resim 1

Diriliş Ertuğrul Tara karakteri Ertuğrul beyin başını çok ağrıtacak. Bir çok eylemler yapıp Kayı obasının üzerine kalmasını sağlayacak. En büyük oğlu Gündüz de Tara’nın ve Zangoç’un hamleleri ile oldukça zor duruma düşmekle kalmayıp canı ile imtihan verecek. Kısaca Diriliş dizisi Tara karakteri hakkında edindiğimiz bilgiler bunlar. Şimdi Tara’nın gerçek adı ve daha önce hangi dizilerde oynadığını alt paragraf da açıklayalım. Söğüt de Dragos’un emirlerini yerine getirebilmek için tüccar kılığına girse de yakalanıp öldürülmüştür.

Diriliş Ertuğrul Tara’nın Gerçek Adı Ve Oynadığı Diziler

Trt 1 ekranlarında yayınlanan ve en popüler dizi olan Diriliş Ertuğrul oyuncuları arasına 5. sezon 7 Kasım 2018 tarihinde katılan ve Diriliş Ertuğrul Tara karakterine hayat veren oyucunun gerçek ismi Koray Şahinbaş‘dır.Dirilis Ertugrul Tara (Koray Sahinbas) resim 2

Kendisini Savaşçı dizisindeki Doktor kod adlı terörist rolü ile hatırlıyoruz. Ancak Koray bey bir çok dizi veya filmlerde rol almıştır. 1972 yılında hayata gözlerini açan oyuncu şu an 46 yaşındadır. 2015 yılında Yonca hanım ile evli olan Koray Şahinbaş, ilk kez kamera karşısına 2008 yılında “Kadri’nin Götürdüğü Yere Git” İsimli sinema dizisinde rol alması ile bu sektöre giriş yapmıştır.

Aradan üç yıl sonra yine bir sinema filmi olan “Musallat 2: lanet” filminde “İbrahim” isimli karakteri hayat vermiştir. 2014 yılında ilk girdiği sinema sektörüne devam eden Koray Şahinbaş, “Siccin: Büyü Haramdır” isimli filimde “Kudret” karakterini canlandırmıştır. Daha sonra annemin yarası, Güvenlik Sahipli gibi bir çok sinema filminde rol almayı başarmıştır.

İlk dizi deneyimi ise İnternet üzerinden yayınlanan “Fi” dizisinde konuk oyuncu olmuştur. Ülke çapından tanınan bir oyuncu olması ve şöhreti kazanması ise Fox TV’nin Savaşçı isimli  fenomen dizisinde Temonun babası doktor kod adlı teröristi canlandırması ile olmuştur. Diriliş Ertuğrul dizisi Tara karakteri de kalıcı bir karakter olmasa da usta oyuncuya başarılar dilerken en son yer aldığı proje ise 2018 yılında yayınlanan “Bir Denizcinin Doğum Günü” isimli sinema filminde “Koray Kaptan” karakterine hayat vermiştir.

Diriliş Ertuğrul Tara’nın (Koray Şahinbaş’ın) Kendi Sesinden Parçalar

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu