Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul Yeni Bölüm Neden Yayınlanmadı? Diriliş Ertuğrul Çarşamba Neden Yok?

Diriliş Ertuğrul bu hafta dizi sonunda yeni bölüm fragmanı yayınlanmadı. Diriliş Ertuğrul adlı dizinin sevenleri ise acaba dizinin yeni bölümü yayınlanmayacak mı? Diye düşünmeye başladılar.

Diriliş Ertuğrul Dizisi Neden yeni bölümü yayınlanmadı? Diriliş Ertuğrul Çarşamba Günü yeni bölüm Neden Yok bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz

Diriliş Ertuğrul Çarşamba Yeni Bölüm Neden Yok?

TRT 1 ekranlarında her çarşamba bizleri tarihin derin sayfalarından kesitlerle bizleri o zaman götüren,  Tekden film tarafından yapımcılığı üstlenen sorumlu yapımcı ve senaristi Mehmet Bozdağ  ile birlikte Atilla Engin ve  Aslı Zeynep Peker Bozdağ’ın senaristliğini yaptığı yönetmen olarak Metin Günay’ın olduğu 

Diriliş Ertuğrul Dizi iftv Resmi 1

Hatta youtube de bir çok senaryo ile insanların kafasını karıştıranlar olmuş. Bizlerde sizler için bu konuyu araştırdık. Diriliş Ertuğrul adlı dizi Riva da bulunan setinde yakın zamanda kıyafetlerin olduğu bölgede büyük bir yangın çıkmış bir çok oyuncunun kıyafetleri yanmış, bu yangında can kaybı yaşanmazken maddi hasar meydana gelmişti.

Dizinin sevenleri dizinin çekimleri aksayacak şeklinde yorumlar yapmaya başlamıştı. Yetkililer bu kargaşaya son vermek için Diriliş Ertuğrul setinde çıkan yangında kısa süreli çekimlere ara verilse de şu an çekimler kaldığı yerden devam etmektedir.

Diriliş Ertuğrul 99. Bölüm Resmi1

Şeklindeki açıklaması ile sevenlere yeni bölümlerin aksamadan devam edeceğini açıkladılar. Yani diriliş Ertuğrul dizisi yangın sebebi ile erteleme söz konusu değil. Ancak şu da bir gerçek Diriliş Ertuğrul geçen sezon yanlış hatırlamıyorsam hava şartlarından dolayı iki hafta üst üste yeni bölümü yayınlanmamıştı.

Setin kurulu olduğu bölge dağlık bir plato olduğu için İstanbul’a kar yagmasa bile Riva belgesine kar yağdığı oluyor. Çekimlerde atların soğuk hava şartlarına çok da alışık olmadıkları da bir gerçek hele ki karlı havalarda atın ayaklarının kayıp kırılma ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerek.

Çekimler bir kaç hafta önden gittiği için İstanbul bölgesi yaklaşık üç haftadır soğuk yüksek bölgelerde de kar yağdı. Eğer bir ertelenme söz konusu olursa ki ben tahmin etmiyorum kesinlikle hava şartlarından kaynaklanacağını da rahatlıkla söyleyebilirim. Hava şartları  zor olsa da çekimler zor şartlarda devam ediyor. Kanaatim bu hafta yeni bolumu yetiştirecekler.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu