Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezon (2018-2019) Ne Zaman Başlayacak? Kadroda Kimler Var?

Diriliş Ertuğrul 2018 -2019 yeni sezonu ne zaman başlayacak? Yeni sezonda bizleri nelerin beklediğini hangi oyuncu Diriliş kadrosuna dahil oldu? Yeni sezonda eklendiğini tek tek açıklamaya çalışacağız. 

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezon Başlama Tarihi Kesinleşti (2018 2019)

Diriliş Ertuğrul dizisi planlandığının çok ötesinde yeni sezona merhaba demeye hazırlanırken geçen sene buna benzer bir yazı hazırlarken Mehmet Bozdağ’ın açıklamalarına ver vermiştik. Mehmet bey orada tarihi olayları olduğu gibi anlatmaktan yana olduğunu bu yüzden Ertuğrul dizisinin nihayete ermesi gerektiğini ancak halkın tepkisinden dolayı son sezon olarak geçtiğimiz sezon son sezonu olarak açıklasalar da Diriliş Cephesinden beklenmedik bir şekilde devam kararı aldı.

Mehmet beye geçen sene tutan diziyi tarihi düzgün ve örselemeden anlatmaktan yana olduğunu ve bitmesi gerektiğini açıkla söylediğinde bir çok kanal veya senarist veya yapımcı bitirmemek için elinden geleni yapardı ve hikayeyi anlamsızca uzatırdı demiştim. Şimdi geldiğimiz nokta umarım anlamsız bir uzatma olmaz. Keşke geçen sezon diriliş final yapsaydı da bu sene diriliş Osmanlı dizisine merhaba deseydik. Ama maalesef olmadı. Bu sene Diriliş 5. sezonu da ekranda kalmaya devam edecek.

Peki bu sene Diriliş Ertuğrul 2018 – 2019 sezonunda neler olacak? Bizleri ne bekliyor? Noyan’ı oldukça etkili olacağı yeni bölümler ve yeni aksiyon dolu sahneler bizleri bekliyor. Noyan ordusu ile Selçuklu Devletini yıkılmasına sebep olacak. Selçuklu Devletinin başında yer alan Gıyaseddin savaştaki yenilgisinden sonra Noyan ve ordusundan kaçarken yakalanıp şehit edilecekler.

Ertuğrul bey bu sezonda Osmanlı devletini kurmanın ilk temellerini atacak. Çevre obalar ile gerek birleşmeler ile gerekse savaşlarla obaları birleştirip gücüne güç katacak.

Bizans ile şimdilik savaşmaktan çok sen bize dokunma biz de sana dokunmayalım diyecek. Çünkü Moğol tehlikesi ile karşı karşıya kalmasına tek engel Ertuğrul beyin başında olduğu Kayı boyu ve bir araya geldiği obalar olduğundan Bizans da Türk obalarını tampon gibi görüp belli bir süre anlaşmaktan yana tavır sergileyecek. Ertuğrul bey ise bu sulh zamanını çok iyi kullanmayı bilecek.

Söğüt ve çevresinde hakimiyetini sağlamayı başaracak. Ardından Moğol tehlikesi kalktıktan sonra Bizans, anlaşmayı bozunca Peygamber efendimizin hadisi ile şereflenen komutan olabilmek için fetih etmek istese de zamanın şartları ile büyük kaleleri fetih edecek veya boğazları geçebilecek bir teknolojinin olmaması bu kuşatmanın başarısız olmasına sebep olacağını çok iyi bildiği için çevresi ile sulh ve kontrol merkezli bir siyaset izlemiştir.Diriliş Ertuğrul kapak Resmi 3

Ertuğrul gazi gerçek hayatta 1291 senesinde Söğütte hayata gözlerini kapatmıştır. Peki Diriliş Ertuğrul dizide Ertuğrul bey nasıl ölecek? Yada Ne zaman ölecek? Açıkçası bunu tahmin etmek oldukça zor.

Normal şartlarda Karaca hisar kalesini oğlu Osman bey fetih edecekti ama dizide öyle olmadı. Bu saatten sonra tarih ile ne kadar paralellik göstermek istese de tren biz kez rayından çıktı. Tahminlerime göre bu dizi 2 sezon daha sürer. Ertuğrul bey bu sezon sonuna kadar da devam eder.

Sonrasında ise dizinin reytinglerin deki başarısına göre karar alınacaktır. Diriliş Ertuğrul yeni sezonda kimler kadroya dahil oldu? Bizleri Takipte kalın. Asıl konu ise Diriliş Ertuğrul ne zaman başlayacak? Aldığımız bilgilere göre 7 Kasım Çarşamba günü Diriliş Ertuğrul 122. Bölüm ekrana gelecek. Aksi bir durum olduğunda yine bu sayfadan sizlere duyuracağız. 

Diriliş Ertuğrul’a Yeni Gelen Oyuncular

Kimya Gökçe Aytaç (Evdokya)

Star Tv’de yayınlanmış olan başrollerinde Can Yaman ve Demet özdemir’in rol aldığı Erkenci Kuş dizisinde Polen karakterine hayat vermiş olan oyuncu Diriliş’e transfer oldu. erkenci kuş polen kim kimya gökçe aytaç resmiGüzel oyuncu, 1980 yılında dünyaya gelmiş ve  doğum yeri de İstanbul. Daha önce Gökçe Özyol ile evlenen oyuncu iki yılın ardından boşanma kararı almıştır. Craft Oyunculuk Atölyesinde oyunculuk üzerine eğitim almıştır.

Daha önce pekçok tiyatro oyununda yer alan oyuncunun ilk tv deneyimi Medcezir dizisi ile olmuştur. Daha önce rol aldığı dizilere bakacak olursak; Yahşi Cazibe, Kertenkele, İki Yalancı, İdeal Koca, Ufak Tefek Cinayetler, Zeyrek ile Çeyrek, Rüzgarın Kalbi dizilerinde rol almıştır. Rol aldığı bir diğer dizi ise Servet dizisidir. 

Güzel oyuncu dizilerin dışında reklam filmleriyle de ekranlara konuk olmuştur. Balparmak, İstikbal, Papia, Esenora reklamları ile beğeni kazanan oyuncu sinema filmlerinde de rol almıştır. Koca Bulma Sanatı filmi dışında Suda Balık filminde de rol almıştır. yer aldığı bir diğer film ise Mahsum Kırmızıgül’ün sevilen filmi Vezir Parmağı filmidir. 

Armağan Oğuz (Ataç)

Şubat 1984 yılında kültür başkentimiz olan İstanbul da hayata gözlerini açan yakışıklı oyuncu Kova burcudur. Lisans eğitimini “Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik” bölümünü başarı ile tamamlamıştır.Diriliş Ataç (Dirilis Ertugrul Atac gercek adı) Armagan Oguz Resmi 2 Ancak hayatını değiştirmesine 2008 yılında Best Model Of Türkiye isimli güzellik yarışmasında aldığı birincilik ve devamında aynı yıl Best Model Of Word isimli yarışmada da ikinci olunca hayatı oldukça değişti. Amerika’ya gidip burada oyunculu üzerine eğitim aldıktan soran 2012 yılında Türkiye’ye dönmüştür. 2013 yılında da Türkiye de ilk kez kamera karşısına “İnadına Aşk” isimli dizide Selçuk karakterini canlandırması ile bu sektöre giriş yaptı.

2014 yılında “Ah Neriman” isimli dizide Selim olarak karşımıza çıkan Armağan Oğuz, ilk sinema deneyimini ise 2016 yılında Dağ 2 filmi ile büyük beğeni toplamıştır. İnternet dizi olarak yayınlanan Fi dizisinde Göksek karakterini canlandıran genç model ve oyuncu son olarak Börü dizisinde “Ayı Murat” olarak izlemiştik.

Ünal Silver (Umur Bey)

Gerçek adı Ünal Gümüş olan oyuncu Berlin’de, Newyork’ta, Hamburg’da, Londra’daoyunculuk üzerine eğitim almıştır. diriliş umur bey kim ünal silver resmi Temmuz 1948 yılında dünyaya gelmiş olan tecrübeli oyuncunun doğum yeri ise İstanbul. 2010 senesinde Deli Saraylı adlı dizide Amiral Sir Edward karakteriyle büyük beğeni aldı. Gönülçelen dizisinde Burhan karakterine hayat vermiş olan oyuncu başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ’un rol almış olduğu Kuzey Güney dizisi oyuncu kadrosunda da yer aldı. Bu dizide Atilla Sinaner rolüne hayat verdi. 2012 yılına geldiğimizde Benim İçin Üzülme dizisinde bir babaya hayat verdi.

Son olarak Star Tv ekranlarında yayınlanmış olan No:309 adlı dizide Haluk karakterine hayat vermiş olan oyuncunun yer aldığı diğer yapımlar Deliormanlı, Aşk Yalanı Sever, Şehrin Melekleri, Çarşı Pazar, Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı, Poyraz Karayel, Kadim Dostum, Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda, Benimle Oynar Mısın?, Zenne, Dedemin İnsanları, Beni Unutma, Bir Bulut Olsam, Gölge, Sessiz Fırtına, Yalancı Yarim, Mavi Kuş, Hokkabaz, Üçe Karşı Truva.

Hande Soral – İlbilge

1987 doğumlu ve Bursa’da dünya’ya gelen oyuncu 2008-2010 yıllarında ise Küçük Kadınlar dizisinde oynamıştır. 2012 yılında Alev Alev dizisinde rol alarak dizi hayatını devam ettirmiştir.Diriliş Ertuğrul Rabia bala hatun (Hande Soral) Resmi 12013 yılında Böyle Bitmesin’de rol almıştır. 2014 yılında ise yönetmenliğini Ata Türkoğlu’nun yaptığı bir roman uyarlaması olan Yılanların Öcü’nde başrol oyuncusu olarak rol almıştır. 2016 yılında ise Kalbim Yangın Yeri dizisinde adından söz ettirmiştir. En son olarak ise 2017’de Kanal D ekranlarında Evlat Kokusu dizisiyle bir kez daha adından söz ettirmiştir. Son olarak İsimsizler dizisinde rol almıştır.

İlker Aksum (Rum Komutan)

 Isparta’da 1971 senesinde dünyaya gözlerini açan başarılı oyuncu, ikiz kardeşi vardır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan oyuncu, Antalya Devlet Tiyatrosunda görev yapmaya başlamıştır. Antalya Devlet Tiyatrosu’nun ardından İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlamıştır. Sır Dosyası adlı dizide rol alan oyuncuyu sinema perdesinde izlediğimiz ilk film ise Küçük Kıyamet olmuştur. Bu filmdeki başarısı ile göz dolduran oyuncu ödüle layık görülmüştür.

ilker aksum resmi 4

Oyunculuk dışında sunuculukta da yeteneğini sergilediği Birimiz İkimiz İçin adlı programda başarısına başarı katmıştır. Bizim Büyük Çaresizliğimiz, Çarli,Kara Yılan adlı yapımlarda yer alan oyuncunun adını en çok duyduğumuz dizilerden biri de hiç kuşkusuz Yabancı Damat dizisi olmuştur. Bu dizide Ruşen karakteri ile kendini sevdiren oyuncu Kötü Yol, 20 Dakika, Mutlu Aile Defteri, Çilek, Yeşil Deniz adlı yapımlarda yer almıştır.

Eser Karabil

diriliş eser karabil resmiİzmirli olan oyuncunun doğum tarihi 1980. 38 yaşında olan oyuncu yine İzmir’de bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Ezel dizisinde rol almış olan oyuncu Karagül dizisindeki başarısıyla da adından söz ettirmiştir. Nurgül Yeşilçay’ın başrolde yer aldığı Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizide Yusuf Paşa rolüyle yer almış olan Karabil son olarak geçtiğimiz sezon Star tv’de yayınlanmış olan Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde rol almıştır.

Enis Yıldız

diriliş enis yıldız resmi1972 yılında Almanya’da dünyaya gelen oyuncu daha önce Poyraz Karayel dizisinde canlandırdığı Avukat Necdet karakteri ile seyirciden tam not almayı başarmıştı. Rol aldığı bir diğer yapım ise Medcezir dizisidir. Bu dizide Mithat Civanoğlu rolüyle hafızalara yer etmiştir. Son olarak Cesur Yürek adlı dizide rol almıştır. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

4 Yorum

  1. Kasım çokgeç,kış gelecek 3-5 bölüm kış nedeniyle çekilmeyecektir,sezon bitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu