Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezon 92. Bölüm’ün Başlama Tarihi ve Bizleri Neler Bekliyor


Diriliş Ertuğrul adlı dizi Bu sezon yani 2017-2018 yılında  ne zaman? hangi kanalda? hangi saatte? olacağı merak konusu olurken Ertuğrul karakterine can veren Engin Altan Düzyatan sezon finalinde ağır yaralı olarak 14 Haziran Çarşamba günü çekimlerine ara vermişti. 

Diriliş Ertuğrul 91. Bölüm Sezon Finalinde Neler Yaşandı Hep Birlikte Hatırlayalım

Tekfur Vasilyus ava giderken av olmuştur. Hanlı pazarı almaya giderken Ertuğrul’un tuzağına düşer. Ancak bir fırsatını bulup Ertuğrul’un elinden kaçar ama Ertuğrul Vasilyus’un peşini bırakmaya niyeti yoktur.

Alpleri ile Vasilyus’un peşine düşer Vasilyus ise Ertuğrul’un peşinden geleceğini bildiğinden emrindeki ordunu hakim bir yere konuşlandırmıştır. Ancak Ertuğrul ve Alpleri Vasilyus’un tuzağına düşmeden yakalarlar. Ertuğrul bey boğazına bir kılıç darbesi ile Vasilyus’u oracıkta yere serer.

Diriliş Ertuğrul 91. Bölüm Resmi 1

Bu sırada Emir Saadettin hain olduğu ortaya çıkmasın diye Sadettin’in adamları sarayda hain diye  sultanın pervarisi Kasım’ı yakalar ve Sultan’a haber verip işin içinden Sadettin sıyrılır.

Ertuğrul bey Vasilyus’u öldürüp cenk meydanından sapa sağlam Sultan’ın karşısına çıkar.  Çavdarların başındaki Aslıhan ise Saadettin ile evlenmekten vazgeçip obasında kalmayı Saadettin’e söyler Sadettin hem Ertuğrul’u bertaraf edemeyip hem de Aslıhan ile ayrılması iyiden iyiye çileden çıkar.

Diriliş Ertuğrul 91. Bölüm Resmi 2

Ertuğrul bey Sultan ile konuşup başsız kalan Karacahisar kalesinin fethetmenin önemi ve gerekliliğini Sultan’a anlatır. Sultan da Ertuğrul bey gibi düşünüp Karacahisar kalesini fethetmek için destek verir.

Ertuğrul bey hem çavdarların desteği hem kendi alpleri hem de Selçuklu devletini arkasına alıp  başsız kalan Karacahisar kalesine Fethetmeye giderken tuzağa düşerler.

Artug bey karnına aldığı kılıç darbesi ile yaralanırken yardımcısı İshak bazına aldığı kılıç darbesi ile yere yığılır. Ertuğrul bey ise gelen düşmana karşı koyma çalışırken uzaktan sağ omzuna ve sol bacağına gelen ok ile yaralanır. Karşındaki düşmanın kılıç darbeleri ile şehadet getirerek yere düşerek Diriliş Ertuğrul adlı dizi çekimlerine ara vermişti.

Diriliş Ertuğrul 2017-2018 Sezonda Bizleri Hangi Olaylar Bekliyor

Diriliş Ertuğrul 14 Haziran da çekimlerine ara vermişti. Ertuğrul bey ağır yaralı  Ancak hem İshak’ın şehit olması hem de Artug beyin yaralı olması tedavi açısından Kayı halkı zorlanacak Ancak imdadına Muhyiddin İbnül Arabi yetişecek. Kalp gözü açık Arabi yaptığı tedavi ve duaları ile Ertuğrul bey’i ayağa kaldırmayı başaracak. Bu arada Artug bey de iyileşecek. Kayı ve Çavdar halkı şehitlerini defnedip kafire karşı birlik mesajı verecek.

Diriliş Ertuğrul 91. Bölüm Resmi 3

Ertuğrul bey düşmanı daha yakından tanıyacak tabi sonu Vasilyus gibi olacak ama Vasilyus gibi kolay ölmeyeceğe benziyor. Ertuğrul’un Osman adında evladı dünyaya gelecek. Karacahisar kalesi Fethedilecek tarihte Ertuğrul beyin vefatından 8 yıl sonra oglu Osman bey tarafından 1288 yılında Karacahisar Kalesi fethedilecek. ama Senarist “Mehmet Bozdağ” tarihe paralellik edecek mi? orası merak konusu. 

Ertuğrul karakteri çok sevildi. Engin Altan Düzyatan’da bu rölü başarı ile oynaması ve dizinin tutmasında önemli paya sahip. Eğer Senarist Mehmet Bozdağ tarihe paralellik ederse bu yıl Karaca hisar kalesi alınmaya uğraşılarak geçirilecek gelecek Sezon yani 2018-2019 Sezonu aynı isimle yani Diriliş Ertuğrul adı ile devam ederse Ertuğrul bey olmayacak.

Diriliş Ertuğrul 91. Bölüm Resmi 4

yerine Osman bey karakterini canlandıran yeni bir oyuncu diziye dahil olacaktır. Diriliş Ertuğrul 2016-2017 yılında 26 Ekimde Yayına girmişti. Bu yıl aldığımız kulis bilgisine göre Yine Ekim Ayında yayına gireceği, yeni sezon çekimleri başladığı bilgisini aldık. Tam tarih olarak yapımcı, kanal yetkilileri ve çekimlerin tamamlanması etkili olacaktır. Diriliş Ertuğrul 2018-2019 sezonu ne zaman başlayacağını merak ediyorsan [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton].Yeni sezonda kimler dahil oldu? Hepsi bu yazımızda görebilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu