Diriliş Ertuğrul

Diriliş Ertuğrul’da Ertuğrul Bey Öldü Mü? Engin Altan Düzyatan Diziden Ayrıldı Mı?

Diriliş Ertuğrul adlı dizi Bu sezon yani 2017-2018 yılında  ne zaman? hangi kanalda? hangi saatte? olacağı merak konusu olurken Ertuğrul karakterine can veren Engin Altan Düzyatan sezon finalinde ağır yaralı olarak 14 Haziran Çarşamba günü çekimlerine ara vermişti. 

Ertuğrul Bey Öldü Mü Engin Altan Düzyatan Diziden Ayrıldı Mı?

“Diriliş Ertuğrul 14 Haziran da çekimlerine ara vermişti. Ertuğrul bey ağır yaralıdır. Ancak hem İshak’ın Şehit olması hem de Artug beyin yaralı olması Ertuğrul beyin tedavi edilmesini zora sokar ama  imdadına Muhyiddin İbnül Arabi yetişecek. Kalp gözü açık Arabi yaptığı tedavi ve duaları ile Ertuğrul bey’i ayağa kaldırmayı başaracak. Bu arada Artug bey de iyileşecek. Kayı ve Çavdar halkı şehitlerini defnedip kafire karşı birlik mesajı verecek.” Buraya kadar olan kısmı daha önce yazımızda siz değerli takipçilerimize duyurmuştuk. Peki izlediğimiz kısımda tüm kayı halkı neden Ertuğrul beyi öldü olarak biliyor. Gerçekten öldü mü? Tabiki hayır.

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezon Resmi5

Ertuğrul bey Karacahisar kelasi komutanı Vasilyus gibi olmadığı için düşmanı Ertuğrul beyi öldü olarak bilmesi bu sayede daha rahat hareket etmelerini sağlarken hem içeride hem dışarıda tüm düşmanları tespit etmeyi daha kolaylaştıracak. Tam olarak hem içerideki hainleri bulana kadar hemde karacahisar kalesi Komutanını tanıyıp ona göre plan geliştirmeden ortaya çıkmayacak. Peki Ertuğrul bey ne zaman ölecek?  Ertuğrul bey tarihte Karacahisar Kalesini kendisi değil oğlu Osman bey tarafından Fethedecek. Bu sene Ertuğrul karakterine hayat veren Engin beyin dizi ile anlaşması devam etmekte.

Yani anlayacağımız bu sene Karacahisar Kalesi Fetih için uğraşılacak ve Ertuğrul bey ölmeyecek. Bu fetih Namerde boyun eğmeyerek ve iyi ahlak ile karacahisar halkının gönlü fethedilirken Karacahisar kalesine bağlı esnaflarda es geçilmeyip onlarında kalbi kazanılacak. Düşmanlara ise korku salarak bu topraklarda ebediyen varlığını silemeyeceklerini anlatacaklar. Senarist “Mehmet Bozdağ” tarihe paralellik edecek mi? orası merak konusu. Çünkü Ertuğrul karakteri çok sevildi. Engin Altan Düzyatan’da bu rölü başarı ile oynaması ve dizinin tutmasında önemli paya sahiptir.Diriliş Ertuğrul 2017-2018 yılında hangi olaylar yaşanacak? Burayı [pembebuton]TIKLAYARAK[/pembebuton] açılan sayfayı okuyabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu