Diriliş Osman Beyin Çocukluğunu Kim Canlandırıyor? Diriliş Ertuğrul Osman’ın Gençlik Yıllarını Kim Oynayacak? 5. Sezon 2018

Diriliş Ertuğrul yeni sezon hazırlıkları neredeyse tamamlandı ve eksik kalan oyuncuların cast çalışmaları nihayete erdi ve geçtiğimiz günlerde 5. sezon fragmanı da nihayet yayınlandı. İlk merak edilen ise Diriliş Osman’ın çocukluğunu kim canlandırıyor? sorusu oldu. Bizlerde gerekli kulis bilgilerinden sonra hem Diriliş Ertuğrul Osman’ın gençlik yıllarını hemde Osman Gazi’nin çocukluk yıllarını canlandıracak oyuncular hakkında bilgiler elde ettik. Yani Diriliş Osman bey kim olacak? sorusunu cevaplayacağız. Bu bilgileri bir çok kaynaktan teyit etmekle beraber dizi sektöründe bir saat bile uzun bir zaman dili olduğundan dolayı her an değişiklik gösterebildiğini de unutmayalım.

Diriliş Ertuğrul Osman Beyin Çocukluğunu Kim Oynuyor?

Ekim Aynın son haftasında başlaması planlanan ama basına duyurulmayan dizi çekim sahalarının tamamlanamaması nedeni ile dizi bir hafta geçikmeli olarak 7 Kasım 2018 tarihinde izleyici ile 5. sezonunda bir araya gelecek. Yine kendi kanalında ve saatinde yayınlanacak olan Tek-den yapım imzalı Diriliş Ertuğrul oyucuları arasına yeni isimler katıldı. Bunlardan biri de Diriliş Ertuğrul Osman Gazi kim olacak? Hangi oyucu canlandıracağını bu sayfada Diriliş Ertuğrul Osman’ın çocukluğunu kim oynadığı ve Osman beyin gençlik yıllarında kimin canlandıracağı anlatacağız. Bizler daha önce bu sezon katılan oyuncular kimler olduğunu yazmıştık. İlgili yazımıza ulaşmak için Diriliş yeni oyucular butonuna tıklayıp ulaşabilirsiniz. 

Diriliş Osman beyi neden ayrı tanıtma gereği duyduk. Nedeni ise bu sezon Mehmet Bozdağ’ın açıkladığı plana göre bu sezon yani 2018 – 2019 sezonunda diriliş Ertuğrul adı altında devam edeceği ve Ertuğrul Gazi’nin vefatından sonra yeni sezonda Diriliş Osmanlı veya Osman’ın yolu adı altında dizi kaldığı yerden devam edeceği ve baş rol oyuncusu Osman bey olacağı için gelecek yılın en dikkat çeken ve baş rol oyuncusu olacak kişinin çocukluğundan itibaren kimlerin canlandıracağını tek başlık halinde anlatmak istedik.

Ertuğrul 4. sezon sonunda Moğol belasının kapıda olaması yanı sıra kazandığı zaferlerden ötürü kendisine hediye edilen Söğüt yaylağına Saadettin Köpek yüzünden geçememiş, ama sonra kendisine yapılan haksızlık ortaya çıktıktan soran Selçuklu hükümdarının emri ile geçikmeli de olsa Söğüt’e taşınma hazırlıkları ile son bulmuştu. Bu sezon yani 5. sezon da Ertuğrul ve obası Söğüt’e taşınmış ve bir kaç yıl geçmiş, Ertuğrul beyin kundaktaki bebeği Osman bile 15’li yaşlara gelmiş. Moğol belası her tarafı yakıp yıkarken Selçuklu devleti de günden güne güç kaybetmeye devam ederken Ertuğrul bey obasını bu belalardan şimdilik uzakta tutmayı başarmıştır. 

Osman bey ise halen 15’li yaşlarda ve ağabeylerinden daha olgun tavırları ile hemen anlaşılmaktadır. Bu durumun farkında olan Ertuğrul bey oba koruma görevlerinde bu hususu dikkate alarak görev vermektedir. 5. sezon fragmanında düşman askerleri ile mücadele eden Osman beyin çocukluğunu gördük ve ayrı bir gururlandık. Ancak sosyal medyada Diriliş Osman’ın çocukluğunu kim oynuyor? Diye çokça sorulduğunu görünce bu yazıyı kaleme alma gereği hissettik. 

Diriliş Osman’ın Çocukluk Yıllarını Canlandıracak Oyuncu 

Fragmanda kendisini gördükten sonra dikkatleri üzerine çekebilecek bir fiziki olduğunu, saçları ile tam bir savaşçı izlenimi veren ve diriliş Ertuğrul Osman’ın çocukluğunu canlandıran oyuncunun gerçek ismi Hira Mert Yüce‘dir. Bu sezon sonuna kadar Diriliş Osman’ın çocukluğunu canlandıracak olduğunu öğrendiğimiz Hira Mert Yüce, Diriliş dizisinde oynayabilmek için bir çok eğitimden geçtiğini, bunların başında kılıç tutma, yakın savunma taktikleri ve ata binme bunlardan bazıları olduğunu söyleyebilirim.diriliş ertuğrul osmanın çocukluğu kim oynuyor (hira mert yüce) resim 2

Eylül 2007 yılında başkentimiz de hayata gözlerini açan yakışıklı minik oyuncu başak burcudur. kendi facebook sayfasında “Leyla şirin Casting” ajansına kayıtlı olduğu yazsa da bazı kaynaklarda Ateş menajerliğin de simi geçmektedir. 2014 yılında drama dersi alan Hira mert kamera önü dersini halen almaya devam etmekte birlikte okçuluk ve keman eğitimleri da almaktadır.diriliş osman'ın çocukluğu kim oynuyor (hira mert yüce) resim 1

İlk kez kamera karşısına 2015 yılında “Milat” isimli dizide “Hamza’nın Küçüklüğünü” canlandırmıştı. 2016 yılında ise “Son Destan” isimli dizide “Sabit” karakterine hayat vermişti. Kendisini bu kadar yetiştiren Hira Mert Yüce Diriliş Osman’ın çocukluk yıllarını da başarı ile canlandıracağına hiç şüphe olmadığına kanaat getirdim. Genç oyuncuya bu çıktığı yolda başarılar dilerim.

Diriliş Ertuğrul Osman Beyin Gençlik Yıllarını Kim Oynayacak?

Dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ’ın özel bir gazeteye verdiği demeçte bu sene yani 2018 – 2019 sezonu bu konsept ile devam edeceğini altını çizerek söyledi. Anladığımız kadarı ile sezon sonun kadar Ertuğrul bey çocuklarını yetiştirmekle ve onları eğitmekle geçecek. Bir nevi zaman yavaşlatılmış olarak izleyeceğiz. Osman’ın olgunluğunun yanında ağabeylerinin toyluklarına çokça şahit olacağız bu sene. Sezon bitimine doğru ise Ertuğrul yaşlanacak ve vefat edecek.

Yerine gelecek sezon Diriliş Osmanlı veya Osman’ın yolu ismi ile dizi kaldığı yerden start verecek ve baş rol oyuncusu Osman gazi olacak. Reyting rekorları kıran ve TRT 1’in en popüler dizi olan Diriliş Ertuğrul’un bu yakaladığı reytingleri kaybetmemek adına Ertuğrul beyin yerine gelecek isim oldukça sık elenip dokundu ve Diriliş Osman Beyin gençlik yıllarını 2015 best model birincisi ve “best model of world” ikincisi olan oyuncu Diriliş Osmangazi kim olacak sorusunun cevabı Burak Özçivit canlandırması kararlaştırıldığı basına sızdı. Mehmet Bozdağ tam olarak Burak Özçivit’in bu karakteri oynayacağını açıklamasa da çok iyi bir rol ile geleceğini ama bu sene oynamayacağı sözlerinden anlaşıldı. Burak Özçivit bu karakter için biçilmiş kaftan olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Diriliş Osman’ı Kim Canlandıracak?

Bu sezon Osman beyin ne yazık ki gençlik yıllarını izleyemeyeceğiz. Gelecek sezon yani 6. sezon olarak adlandırılır mı bileme ama 2019 – 2020 sezonunda Diriliş Osman’ın gençlik yıllarını yakışıklı oyuncu Burak Özçivit canlandırılacak. Diriliş Ertuğrul Osman Gazi rolünü kim oynayacak sorusuna iki ayrı isim vermek gerekiyor. Bunlardan ilki çocukluk yıllarını canlandıran Hira Mert Yüce olurken gençlik yıllarını Burak Özçivit canlandıracak. Peki Burak Özçivit Kimdir? Kısaca hatırlayalım.

Diriliş Ertuğrul Osman’ın Genliğini Canlandıracak Burak Özçivit Kimdir?

Gelecek sezon izleyeceğimiz Diriliş Ertuğrul Osman Gazi rolü ile gönülleri fetih etmeye hazırlanan Burak Özçivit kendisini şimdiden bu role hazırladığını ve eksik yanlarını olmaması rağmen gene de okçuluk binicilik gibi temel bazı dersler konusunda kendisini geliştirmeye devam ettiğini duyduk. Bir çoğumuz Fahriye Evcen ile evli olduğunu bildiğimiz Burak Özçivit kim olduğunu kısaca bir hatırlayalım isterseniz.

Aralık 1984 yılında kültür başkentimiz olan İstanbul da hayata gözlerini açan Burak Özçivit, oğlak burcudur. Kazım İşmen lisesinden mezun olduktan sonra Marmara üniversitesi fotoğrafçılık bölümünde lisans eğitimi alan Burak’ın hayatını 2003 yılında girdiği  “best Model” yarışmasında gelecek vaad eden unvanın kazanmış ve akabinde ajansa kayıt olmuştur. 2005 yılında yeniden aynı yarışmaya katılmış ve “best model Turkey” yarışmasında birinciliğe layık görülmüştür.Diriliş Ertuğrul Osman bey (Burak özçivit) resmi

Hemen akabinde “Best model of world” yarışmasında ikincilik unvanı ile ülkesine dönen Burak ilk kez kamera önüne 2006 yılında “Eksi 18” isimli dizide “Murat” karakterine hayat vermesi ile bu sektöre giriş yapmıştır. İlk sinema deneyimi ise 2007 yılında “Musallat” sinema filminde “Suat” karakterine hayat vermesi ile sinema sektörüne de geç kalmadan giriş yapmıştır.

Bence yıldızının parlaması 2011 yılında yayınlanan “Muhteşem Yüzyıl” isimli dizide “Malkoç oğlu” karakterini yaklaşık 4 sezon boyunca canlandırması ülke çapında tanınmasında büyük katkı sağlamıştır. Diriliş Ertuğrul Osman bey rölünü canlandırmadan hemen önce “Can feda” isimli sine filminde “Fırat” karakterine hayat verdi. Oyuncu ve mankenliğin yanı sıra yakın zamanda iki sinema filminin yapımcılığını da üstlenmiştir ve bu işin mutfak kısmında çalışma imkanı da bulmuştur. Yakışıklı oyuncuya Diriliş Osman rolünde başarılar dileriz.

Diriliş Ertuğrul 5. Sezon Fragmanı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın