Oyuncu Kadrosu

Kuruluş Osman Dündar Karakteri Belli Oldu!

Ekim ayının ortasına doğru Diriliş Osman dizisi yine TRT 1 ekranlarında Çarşamba günü yayınlanmaya başlayacak. Diriliş Ertuğrul dizisi 5. sezonunu 29 Mayıs 2019 Çarşamba günü ekrana geldiği bölümle noktaladı.

Yeni sezonda dizinin adı değişecek ve zaman ilerlemesi olacağı için karakterler de doğal olarak değişmiş olacak. Bu yazımızda Diriliş Osman Dündar karakteri ve bu karakteri yeni sezonda canlandıracak oyuncu kim olacağı da belli oldu. Bizde bu kişiyi sizlere tanıtacağız. 

Diriliş Osman dizisi Dündar; Ertuğrul bey vefat ettikten sonra Osman ile karşı karşıya gelecek en önemli isim olacak. Dündar bu zamana kadar sabırla beklediğini ve Kayı beyliği kendisinin hakkı olduğunu iddia edip, beylik savaşı açacak. Ancak hem güç hem de akıl yönünden Osman’ın zekası ile Dündar baş edemeyecek. Kuruluş Osman dizisi Dündar Bey (Ragıp Savaş) Resmi

Dündar bey ile Osman arasında çıkan bu mücadelede Osman’ın en büyük destekçisi, babasının ne güvendiği alpi Turgut alp olurken, Dündar’ın ise en yakınında Osman’ın en büyük ağabeyi olacak.

Osman hem taht kavgalarına noktayı koyarken hem de sözü geçen obaların beylerinin kızları ile evlenip, siyaseten Kayı obasını güçlendirmeye devam edecek. Tabi Osman bunları yaparken, nasıl ki eskiden Süleyman Şah, öz kardeşinin kendi kuyusunu kazdığını gördüğü gibi Osman da hem amcası Dündar beyin hem de en büyük ağabeyinin kendi arkasından çevirdiği işlere şahit olacak.

Bu yazdıklarımdan, Dündar kötü biri gibi algılanmasın. Herkesin kendisine göre doğrusu var. Dündar da bu doğrular çerçevesinde Kayı beyliğinin, kendisinin hakkı olduğunu ve bu doğrultuda yönetmek istediği için Osman bey ile mücadele edecek. 

Diriliş Osman Dizisi Dündar Beyin Gerçek Adı

2019-2020 sezonunda TRT 1 ekranlarında Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde Diriliş Osman olarak devam edecek. Dizide zaman ilerlemesi ile yeni Dündar beyi canlandıracak kişi Ragıp Savaş oldu. 24 Ekim 1996 yılında İzmit ilimiz de hayat gözlerini Ragıp, oyunculuk üzerine Mimar Sinan Üniversitesi Devlet konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.Kuruluş Osman Dündar Bey (Ragıp Savaş) Resmi

Bizler kendisini Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Fuat karakteri olarak hafızalar da kalsa da aslında oyuncu ilk kez kamera karşısına, 1992 yılında “Eda hanım” isimli dizide aldığı rol ile bu sektöre girmiştir.

İlk defa sinema filminde oynaması ise tam 10 yıl sonra, 2003 yılında “Neredesin Firuze” isimli sinema filminde canlandırdığı Melih karakteri ile sinema sektörüne de girmiş oldu. Yakın zamanda İsimsizler dizisinde “Savcı Zeki” karakterine hayat veren Ragıp, bu zamana kadar toplam da 27 ayrı projede yer almıştır. Sadece oyunculuk değil, seslendirme sanatçılığı da yapmaktadır. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu