Dizi Haberi

Dizi Çekimlerine 2 Hafta Ara Verildi! [Corona Tedbiri]

Haftalık olarak yayınlanan dizilerde gerek çalışan gerekse oyuncular tüm dünyayı saran corona virüsü nedeni ile çekimlerin ara verilmesi konusu hakkında açıklamalarda bulunuyordu. Bugün yapılan toplantı sonrasında dizi çekimleri iki hafta süreyle durdu.

Dizilerin çekimleri durması izleyenler tarafında hem deste hem de üzüntü le karşılandı. Yeni bölümleri iple çeken dizilerin bu hafta yayınlanacak olan bölümleri var mı diye soranların sayısı hızla arttığını gözlemliyorum. Gelin bu sorunun cevabını alt kısımda verelim.

Diziler Bu hafta Yayınlanacak mı? (16-20 Mart)

Dünyada hızla yayınlan ve küresel bir virüs olarak kabul edilen corona virüsü ilkemizde önce bir daha sonra 4 bugün ise 18 hastanın testleri pozitif çıkması ile hızla yayılan bu virüs için devlet yetkilileri bir dizi tedbirler alırken, hayranı olduğumuz oyuncuların bu hastalığa yakalanmasını hiç ama hiç istemiyoruz.

bu durumun farkına olan gerek kanal yetkililer gerekse yapımcıların kararı ile bugün yapılan toplantı sonucunda dizilerin çekimleri 2 hafta boyunca durduruldu.

Bu hafta dizilerin yeni bölümler daha öncesinden çekildiği için yeni bölümler yayılacağını ama 23 Mart 2020 tarihinden itibaren dizilerin yeni bölümler yayınlanmayacağını belirtmek isterim.

Bazı diziler istisnai bir durum söz konusu. Çekimleri 3 hafta öncesinden götüren dizi ve programlar yeni bölümleri yayınlanmaya devam edecektir.

Dizilerin ellerinde bulunan hazır bölümleri yayınlanmaya devam ederken, bir hafta önden götüren diziler için 23 Mart tarihinden itibaren eski bölümleri yayınlanacaktır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu