Dolunay Dizisi Konusu ve Karakterleri

Her hafta Salı günü izleyiciyle buluşan “Dolunay” ın başrol oyuncu kadrosunda Can Yaman ve Özge Gürel yer almakta. Yönetmenliğini Çağrı Bayrak’ın yaptığı “Dolunay” Nazlı ve Ferit’in tesadüf olaylar ile birbirlerinden hoşlanmalarını konu almakta.

No:309 dizisinde de adından söz ettiren Çağrı Bayrak’ın yaz sezonunda yayınlanan yeni dizisi “Dolunay” epeyce bir geniş kitleye ulaşmayı başardı. Star Tv ekranlarında her salı izleyiciyle saat 20:00’da buluşan dizi Dolunay, oyunculukta oldukça başarılı olan isimlerle adından söz ettirmeyi başardı. İşte “Dolunay” dizisi hakkında merak edilen konusu, karakterleri ve oyuncuları hakkında tüm detaylar

Dolunay Dizisi Konusu

Med Yapım ve Yağmur Ünal’ın yapımcılığını yaptığı Dolunay, Japon mutfağına karşı büyük bir hayranlık besleyen Nazlı’nın özel bir restaurant açmasıyla başlar. Ünlü bir iş adamı olan Ferit ise Nazlı’nın kendi mutfaklarında çalışmasını sağlar. İlerleyen vakitlerde Ferit ve Nazlı ikilisi arasında tebessüm ettirecek bir aşk alevlenir.

Dolunay Dizisi Karakterleri

Can Yaman (Ferit)

Planlı yaşamayı seven, düzen takıntısı olan hırslı bir adamı olan Ferit, gurmelik konusunda da oldukça iyidir. Bayanlarla arasında kalın duvarlar ören bir karakterdir.

Özge Gürel (Nazlı)

Daha çok küçükken çalışmaya başlayan, sosyal, elinden her iş gelen Nazlı Gastronomi konusunda da eğitim almaktadır. Japon kültürüne karşı büyük ilgisi olan Nazlı gayet sosyal olmasına karşın erkeklerden çok utanmaktadır. Kız kardeşi Asuman ile yaşayan Nazlı ona kol kanat gerse de kız kardeşi tarafından kıskanılmaktadır.

Özge Gürel hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Hakan Kurtaş (Deniz)

Sanat konusunda oldukça yetenekli olan Deniz hem resim yapma hem davul çalma hem de beste yapma konusunda oldukça ustadır. Mutluluğu da zirvede yaşayan duygusal Deniz, depresyonu da zirvede yaşar. Kadınların zeki olanlarına ilgili olan Deniz, aşkta dürüstlüğü her şeyin üstünde görmektedir.

Necip Memilli (Hakan)

Aklına koyduğunu mutlaka yapan Hakan, Ferit’ten ayrılan Nilüfer’in eşidir. Ferit’in şirketine rakip olan Hakan, oldukça takıntılıdır.

Alara Bozbey (Nilüfer)

Ailesinin problem çıkaran çocuğu olan Nilüfer, Demir ve Deniz’in kız kardeşidir. Annesiz büyüyen Nilüfer şımarık bir karaktere sahiptir. Ferit’e deli gibi aşıkken Ferit’in onu sevmemesinden ötürü Hakan ile evlenmiştir.

Öznur Serçeler (Fatoş)

Sosyallik denince ilk akla isim olan Fatoş, yüzünde gülümseme eksik olmayan bir karakterdir. Tek hayali ise zengin bir koca bulup onunla evlenmektir.

İlayda Akdoğan (Asuman)

Gözü yükseklerde olan arkadaş çevresine sahip olan Asuman, Nazlı’nın kız kardeşidir. Çok zeki olan ancak zekasını kötü yönde kullanan Asuman ablasını sevmesine rağmen kıskanmaktadır.

Türkü Turan (Alya)

Deniz’in ayrılmak için çabaladığı Deniz’e sırılsıklam aşık olan başarılı olmak için çırpınan bir şarkıcıdır. Depresyona meyilli davranışları vardır. Bunun sebebi ise gelgitleri olan gönlünü kaptırdığı Deniz’dir.

Balamir Emren (Engin)

Deniz ve Ferit’le aynı liseden mezun olan Engin, şirkette finanstan sorumludur.  Çok başarılı olan Engin, çalışkanlığı ile de göz doldurmaktadır.

Berk Yaygın (Tarık)

Fatoş’a gönlünü kaptıran Tarık, Ferit’in çok sevdiği ve güvendiği şoförüdür.

Özlem Türay (İkbal)

Ferit’in asistanlığını yapan İkbal onun en çok güvendiği insanlardandır.

Alihan Türkdemir (Bulut)

Demir ve Zeynep çiftinin tatlı oğludur. Ailesinin ona olan sevgisini arada manipüle etse de çok akıllı bir çocuktur.

Yeşim Gül (Leman)

Ferit’in koruyucu meleği olan annesidir.

Irmak Ünal (Zeynep)

Neşe dolu, duygusal biri olan Zeynep, Ferit’in kardeşi ve Demir’in eşidir.

Mert Yavuzcan (Demir)

zeynep’in eşi olan Demir, Ferit’in de çocukluktan beri çok sevdiği arkadaşıdır.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın