Oyuncu Kadrosu

Dünya Hali Kıvılcım Kimdir? Gerçek Adı Dizileri

Dünya Hali Kıvılcım kimdir, Dünya Hali Kıvılcım gerçek adı ne, kaç yaşında, hangi dizide de oynadı sorularını merak mı ettiniz, işte yanıtları!

TRT 1 ekranlarının yeni dizisi Dünya Hali’nde Kıvılcım işinde başarılı bir avukattır. İyilik meleği tanımına tam anlamıyla uyan Kıvılcım’ı gören Sinan aradığı kişinin o olduğuna inanır ve bu uğurda çaba gösterir.

Dünya Hali Kıvılcım Gerçek Adı Dizileri Yaşı

Pelin Abay Dünya Hali dizisinde Kıvılcım rolüne hayat vermektedir. Son olarak “Zümrüdüanka” dizisinde Suhandan karakteriyle yıldızı parlamıştır.dunya hali kivilcim resmi

1993 doğumlu olan güzel oyuncu Ali Sabuncugil menajerlik Oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.pelin abay resmi

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro Bölümü mezunu olan oyuncu, mezuniyetin ardından pek çok tiyatro oyununda rol almıştır.pelin abay resmi

2017 senesinde yer aldığı “Martı” adlı tiyatro oyunundaki oyunculuğu ile ödül sahibi olmuştur. 2018 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan Halit Ergenç’in kadrosunda yer aldığı “Vatanım Sensin” dizisinde rol alan oyuncu, yine aynı yıl Kanal D ekranlarında yer alan Farah Zeynep Abdullah’ın Gülizar karakterine hayat verdiği “Gülizar” dizisinde konak çalışanı rolüyle ekranlara gelmiştir.

Fox Tv ekranlarında yayınlanmış olan “Zümrüdüanka” dizisinde Suhandan rolüne hayat veren oyuncu Dünya Hali dizisi Kıvılcım rolüyle kariyerine devam etmektedir.

Pelin Abay Oynadığı Diziler ve Filmler

  • Vatanım Sensin – 2018
  • Gülizar – 2018
  • Zümrüdüanka (Suhandan) – 2020
  • Dünya Hali (Kıvılcım) – 2021

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu