Düşman Başına

Düşman Başına 1 Bölüm Özeti (10 Haziran Cuma) İlk Görüşte Aşk!

Düşman Başına 1 Bölüm Özeti ve fragmanı sizlerle. Bu bölüm Kanal 7 ekranlarında 10 Haziran Cuma Düşman Başına 1 bölüm olarak gelecektir. Bu haberimizin içeriğinde;

 • Düşman Başına 1 bölüm özeti
 • 10 Haziran Cuma Düşman Başına Özeti
 • Düşman Başına 1 Bölüm Fragmanı
 • 10 Haziran Düşman Başına Neler Olacak
 • 11 Haziran Cumartesi Düşman Başına 2 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Sorularını detaylı olarak cevaplayacağız. Gelin öncelikle 10 Haziran Cuma Düşman Başına 1 Bölüm Özeti vererek konuya başlamadan önce bu bölümün ana konusu; “Riya ile Shivam birbirlerini görür. Riya Shivam’a aşık olur!” öne çıkacak. İşte detaylar.

Düşman Başına 1 Bölüm Özeti Dinlemek için “Listen in Browser” kısmana tıklayınız.

Düşman Başına 1 Bölüm Özeti

Bölüm, Mutfakta jalebi yapan Kaushalya’yı ile başlar. Kaushalya ona yaptığı jalebilerden verir. Kaushalya birçok jalebi yapsa da Shanti onların çok az olduğunu, daha fazla yapması gerektiğini söyler.

Kaushalya, yere düşen Nimmi’yi yanına alır. Evin yönetimi elinde olan babaanne Shanti onlarla alay eder. Çok para harcadıklarını, harcadıkları paranın hesabını vermelerini ister. Shanti onlara boş yere para harcadıklarını söylese de Nimmi zamanın değiştiğini, her şeyin zamlandığını söyler.

Kaushalya Shanti’nin ısrarı üzerine parayı nereye ve ne kadar harcadığını tek tek söyler. Bu sırada kızı Nimmi’de telefonundan hesap yapar. Hesaplarda 1130 rs eksik çıkar. Shanti arada kalan 1130 RS’yi onların ödemesini ister. Kısaca babaanne evdeki giderleri kontrol edip, kimsenin daha fazla harcama yapmasını istemez.

Sarla yolda ucuz bir tatlı alıp eve gelir. Shanti kızı Sarla’yı görünce sevinir. Sarla hemen rol yapmaya başlar. Evde çok çalıştığını söylerken, Nimmi, Sarla ile alay eder.

Sarla masada duran jalebileri görünce özle bir şey olup olmadığını sorar. Shanti ayın 1’i olduğunu ve Preeti bugün ilk maaşını alacağını söyler. Preeti eve gelir. Kaushalya Preeti’ye aarti yapmak istese de Shanti ona izin vermez. Sarla’nın yapmasını ister. Sarla Shanti’nin desteğini alıp, Preeti’ye aarti yapar. Preeti ilk maaşının tamamını Shanti’ye verir.

Raghav Shrivastav konağına gelir. Kapı girişindeki isim panosunu temizler. Sarla helvanın güzel olduğunu ama içindeki kuru meyvelerin eksik olduğunu söylerken, Raghav iyi tatlıyı 1 km öteden kokusunu alabildiğini söyler. Bu sırada ekran kriket maçına çevrilir. Bir oyuncu oyundan çıkar. Oyuna Raghav’ın oğlu Shivam girer. Shivam kısa sürede takımının kazanmasını sağlar. Takım içinde kahramanca karşılanır.

Düşman Başına 1 Bölüm Özeti (10 Haziran Cuma) Riya ile Shivam Karşılaşır

Shanti, eve gelen paralardan giderler için dağıtmaya başlar. Torunların azar azar vermeye başlar. Bu sırada içeri Shivam gelir. Babaanne olarak Shanti, Shivam ve Nimmi’ye 500 rs para verir. Lakin Nimmi ve Shivam onu ​​almayı reddeder.

Shivam kendisine verilen parayı beğenmez ve sinir olur. Shanti de hemen kuzenleri ile karşılaştırmaya başlar.

“Sarla’nın oğlunu yan gelip yatmıyor. Para kazanıyor. Sen de git para kazan!”

Deyince Shivam sinirlenir. Bu sırada evin gelini Kaushalya, motosiklet için benzin parası ister. Lakin Shanti benzin çok para olduğunu, motosikleti satıp, bisiklet almaları gerektiğini söyler. Kısaca Shivam’ın ailesini babaannesi yönetir ve kimsenin para harcamasına müsamahası yoktur.

Riya arkadaşı ile birlikte otobüs durağına gider. Ona ilk görüşte aşk nasıl olduğunu sorar. Riya kendince ilk görüşte aşkı tarif eder. Bu sırada bir hırsız, Riya’nın arkadaşına ait meyve poşetini çalar. Oradan geçmekte olan Shivam’dan yardım ister. Bisikletle hırsızı kovalar. Sonun da Shivam hırsızı tren istasyonun da yakalar. Riya hırsızı dövmek ister. Aldığı Hindistan cevizini hırsıza vurmak isterken, Shivam’ın kafasına vurur. Riya ile Shivam birbirlerine uzun uzun bakarlar.

Riya Shivam’ın kafasına vurduğu için kendisini suçlu hisseder. Ona meyve poşetinden mango hediye eder. Shivam almak istemese de Riya özür mahiyetinde kabul etmesini ister. Evde Raghav annesi Shanti’yi destekler. Zamane çocukları çok para harcadığını, buna engel olmaları gerektiğini, annesi bu işi en iyi yapan kişi olduğunu söyler.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google’a
dizicenter Düşman Başına özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Shivam gelir. Elindeki mangoları gören babaanne, onları nereden aldığını, hiç parası yokken hırsızlık mı yaptığını sorar. Shivam zor kazanılan para ile aldığını söyler. Nimmi abisi maçın adamı seçildiğini söyleyerek onu över. Kaushalya bu anı görünce gözleri dolar. Oğlu eve ilk defa yiyecek bir şey almıştır.

Nimmi, Shivam’ın elindeki çiziği fark eder. Ona ne olduğunu sorar. Bu sırada Shivam, Riya’nın kendisini nasıl sımsıkı tuttuğunu, bu sırada nasıl eli çizildiği anımsar ve gülerek şöyle der.

“Vahi bir kedi elimi çizdi!”

Deyince, Preeti ve Nimmi sırıtır.

Sarla ve çocukları gelir. Bir Bayan Nimmi’nin kuzeni hakkında bilgi verir. Pari’nin salonda altın bir zincir çalarken yakalandığı için işten kovulduğunu söyler.

Sarla’nın kızı gelir. Sınav sonucu açıklandığını, birinci bölüm için 80 puan aldığını, lisans bölümünde okuyacağını söyler. Sarla kızının başarılı olduğunu öğrenince eltisinin kızı Nimmi ile alay eder. Shanti Nimmi’nin sınav sonucunu sorar. Nimmi de iki yıllık tutturduğunu söyler. Sarla hemen yalakalık yapmaya başlar. Kızı zeki olduğunu, iyi yerlere geleceğini ama okutması da bir masraflı olduğunu söyler. Shanti okumak için gerekli masrafa yardım edeceğini söyler. Sarla’nın gözü parlar.

Nimmi fen bilimlerine karşı kafası çalışmadığı için abisi ile bir plan yapar. Sahte sınav kazanma belgesi ayarlar. Bu sırada Sarla Shanti’den para koparmak için yalan söylediğini fark eder. Nimmi dört yıllık okuyanlar içi burs olduğunu, ondan dolayı masraf olmayacağını söyler. Sarla sinirlenir ve Nimmi’nin sınavı kazanlar arasında listede yer almadığını fark eder. Shanti, Nimmi’ye bakar. Kaushalya Nimmi’den gerçekleri söylemesini ister. Nimmi ne diyeceğini bilemez.

Nimmi ağlar ve iki yıllık kazanamadığını, daha alt bölüm kazandığını söyler. Shanti kulağını tutar ve yalana asla dayanamadığını dile getirir. Sarla alay etmeye başlayınca, Nimmi çileden çıkar. Başarısız olduğunu ama asla hırsız olmadığını, Pari çalıştığı iş yerinde hırsızlık yaptığı için kovulduğunu açıklayınca herkes şok olur. Pari hemen yalan diyerek savunmaya geçer.

Düşman Başına 1 Bölüm Özeti (10 Haziran Cuma) İlk Görüşte Aşk

Pari, Nimmi’nin yalan söylediğini söyler. Sarla hemen kızını savunmaya geçer. Abisinin evine geldiğini ama aşağılandığını, bir dakika bile bu evde durmayacağını söyler. Bunun üzerine Shanti gelini Kaushalya’dan Sarla’yı durdurmasını ister. Kaushalya Sarla’nın ayaklarına kapanır ve Nimmi adına özrü diler. Sarla odasına gider. Ölmek için yalandan ilaç içip, bayılma numarası yapar.

Riya, arkadaşı Bunty ile yemek yer. Aşka dair bazı yazılar okur. Her okuduğu yazıda o gün gördüğü genç delikanlıyı düşünür. Riya Shivam’ı düşünürken dalar. Bunty röportaja geç kaldıklarını söyler. Riya kendisine gelir.

Doktor Sarla’yı kontrol eder. Doktor Sarla’ın iyi olduğunu görünce ona neyi olduğunu sorar. Shanti birkaç hap içip bayıldığını söyler. Pari hemen araya girer ve gelin kaynana meselesi olduğunu, Sarla’nın ölümden döndüğünü söylemesi yeterli olacağını söyler. Doktor Sarla’nın şimdi iyi olduğunu söyleyip gitmesi, Nimmi’nin dikkatini çeker.

Riya ve Shivam görüşmeye gider. Her ikisi de işe girmek için insan kaynakları ile görüşürler. Mülakat sonrasında Riya orada Shivam’ı görür ve gülümser. Riya Shivam’ı görünce ilk görüşte aşık olduğuna iyiden iyiye inanmaya başlar.

Nimmi doktorun söylediklerinden her ne kadar şüphelense de hiçbir şey kanıtlayamaz. Nimmi Shanti’den dinlenmesini ister. Shanti ise hastalanan kendisi değil yengesi Sarla olduğunu, ondan hemen özür dilemesi gerektiğini söyler. Nimmi her ne kadar istmese de zorla özür dilemek durumunda kalır.

Kaushalya, Shanti’den kendisini ve kızı Nimmi’yi affetmesini, bugün evde olup bitenleri eşi Raghav’a söylememesi konusunda rica eder. Shanti hiçbir şey yemez. Adeta küs gibi davranır. Kaushalya, Shanti yemek yemezse, kendisi de yemeden içmeden kesileceğini söyler. Bu sırada Nimmi, Shanti’nin uyku hapı içmediği konusunda bir düşünce ortaya atar. Lakin annesi Kaushalya olayı kapatmasını ister.

Nimmi Sarla’nın içmeye çalıştığı uyku hapı değil, onların sadece vitamin olduğunu anlayınca şok olur. Lakin bunu kimseye de söyleyemez.

Riya ile Shivam aynı marka için çalışan olarak seçilir. Müdür yeni ürün tanıtımı geçin gelir. Bu sırada Riya yanında ki masayı boş bırakmak için elinden geleni yapar. En yakın arkadaşını yanına oturtur. Sınıfa Shivam gelince Riya en yakın arkadaşını bir arka masaya gönderir. Riya ile Shivam yan yana otururlar.

Düşman Başına 1. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

10 Haziran Cuma Düşman Başına Bölüm Özeti

Shanti üzerini giyinip dışarı çıkar. Kaushalya kaynanasına nereye gittiğini sorsa da o cevap vermez. Raghav’a bugün yaşanan olaydan bahsetmemesi için bir kez daha ısrar eder. Shanti sinirlenir.

Shanti evden ayrılıp kızı Sarla’nın evine gelir. Sarla rol yapmaya başlar. Pari de annesinin hasta olduğunu söyler.

Raghav eve gelir ve annesi Shanti’yi evde bulamayınca sinirlenir. Kaushalya dışarı çıktığını söyler. Raghav ona kızar ve yaşlı kadını tek başına nasıl gönderdiğini sorar.

Kaushalya bugün yaşananları kaynanası bir şekilde kocası Raghav’a anlatacağı için önce tüm olanları Raghav’ı kendisi anlatmak ister lakin çok geç kalır. Kaynanası Shanti eve gelir. Ona gün içinde olanları bire bin katıp anlatır. Raghav eşine ve kızı Nimmi’ye sinirlenir.

Sarla’nın eşinin akrabalarına ait düğüne Shanti ve ailesi de davetlidir. Nimmi gelmek istemese de Shanti evde yemek yapılmayacağını, evde kalırsa aç kalacağını söyler.

Riya Shivam’ı takip eder ve akşam düğüne gideceğini öğrenir. Riya ile en yakın arkadaşı düğüne davetsiz misafir olarak giderler. Bir kandın iki kızı, yakı arkadaşının kızları zanneder. Riya ve Bunty çaktırmaz.

10 Haziran Cuma Düşman Başına Bölüm Özeti - Shanti Rol Yapar

Shivam Riya’nın düğüne geldiğini görünce şok olur. Yeni işini Shanti’ye söylemediği için gerilir. Zira yeni işini öğrendiğinde, ondan para isteyeceğini, kazandığı parayı özgürce harcayamayacağını düşünür. Riya düğünde Amit ile tanışır. Lakin Shivam’ı bulamaz. Riya lavaboya giderken Shanti ile çarpışır. Shanti’nin terliği kopar. Shanti Riya’ya hakaret eder.

Riya düğün salonun da Shivam’ı arar. Sonunda onu bulsa da bir çocuk üzerine yemek döker. Shivam ona yardım etmek istemeyince, Riya aynı iş yerinde çalışmalarına rağmen, ona yardım etmediğini söyler. Shivam Riya’yı lavaboya götürür. Bu sırada Shivam’ı tanıyan birkaç kadın, Shanti ve Kaushalya’nın yanına giderler. Gelinleri için hayırlı olsun der. Shanti ve Kaushalya anlamaz. Shivam’ın kız arkadaşı ile el ele gördüklerini söyler. Shanti sinir olur ve düğünü terk eder. Hemen olup biteni oğlu Raghav’a anlatır. Çok geçmeden eve gelen Shivam, kızın iş arkadaşı olduğunu, aralarında aşk olmadığını açıklamak durumun da kalır.

Shivam ile Riya iş yerinde takım olurlar. Her takım uyum için dans edilmesi istenir. Shivam ile Riya’yı harika dans ederler. Bunun üzerine patronu onlara satması için bir şampuan ve satacakları kişilerin adresini verir.

Shivam ile Riya patronlarının söylediği adrese giderler. Müşteri şampuanı denemeden almak istemeyince, Riya Shivam’ın saçlarını yıkar. Herkes şampuanı çok beğenirken, Riya ilk defa Shivam’ın saçlarına dokunduğu için kendini çok mutlu hisseder.

Düşman Başına 1 Bölüm özeti burada son buldu. Devamı Düşman Başına 2 bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak.

10 Haziran Düşman Başına Neler Olacak

 • Shanti aileyi yönetir
 • Sarla Shanti2dne para koparmak ister
 • Sarla kızlarının zekası ile övünür
 • Nimmi’nin yalanı ortaya çıkar
 • Riya ile Shivam karşılaşır
 • Shivam Riya’ya yardım eder
 • Riya ile Shivam aynı iş yerine işe başlar
 • Riya Shivam’a aşık olur
 • Nimmi halasının oyunlarını ortaya çıkarır

Düşman Başına 1 Bölüm Fragmanı

Yukarıda 10 Haziran Cuma Düşman Başına 1. Bölüm özeti verilen dizinin fragmanı verilmiştir. İşte 10 Haziran Düşman Başına 1 Bölüm fragmanı.

Düşman Başına 2 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Düşman Başına 1 Bölüm özeti yukarıda verilmiştir. Düşman Başına gelecek bölümde neler olacak? sorusu oldukça merak edilmekte. İşte bir sonraki bölümde 11 Haziran Cumartesi günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Düşman Başına 2 Bölüm fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

6 Yorum

 1. Filizcim ev hanimlari nin yemek yaptigi zamanda verilen dizilerin tùmù tutar çùnki o sirada başka bir dizi yok ama kanal 7 bu dizini gece ye alirsa o zaman gerçekten tutmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu