Düşman Başına

Düşman Başına 12 Bölüm Özeti (21 Haziran Salı) Shivam ile Riya Evlendi!

Düşman Başına 12 Bölüm Özeti ve fragmanı sizlerle. Bu bölüm Kanal 7 ekranlarında 21 Haziran Salı Düşman Başına 12 bölüm olarak gelecektir. Bu haberimizin içeriğinde;

 • Düşman Başına 12 bölüm özeti
 • 21 Haziran Salı Düşman Başına Özeti
 • Düşman Başına 12 Bölüm Fragmanı
 • 21 Haziran Düşman Başına Neler Olacak
 • 22 Haziran Çarşamba Düşman Başına 13 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Konularını detaylı olarak cevaplayacağız. Gelin öncelikle 21 Haziran Salı Düşman Başına 12 Bölüm Özeti vererek konuya başlamadan önce bu bölümün ana konusu; “Riya ile Shivam evlenirken, Sarla da oğlu Amit’i Rani ile evlendirir!” öne çıkacak. İşte detaylar.

Düşman Başına 12 Bölüm Özeti Dinlemek için “Listen in Browser” kısmana tıklayınız.

Düşman Başına 12 Bölüm Özeti

Riya Nimmi’ye evliliği durdurduğu için teşekkür etmesiyle bölüm başlar. Riya Nimmi’nin neden düğünü durdurmaya çalıştığını şimdi çok daha iyi anladığını, Shivam’ın iki cesur ve güzel kardeşleri olduğu için çok şanslı olduğunu söyler.

Rani Amit’i sevdiği için Sarla ile konuşup, tapınakta hemen Amit ile evlenmek ister. Rani’nin teyzesi de Sarla’nın duyabileceği şekilde Rani’ye ait tapu olduğunu, onu evlendiği kişiye devredeceğini söyler. Sarla bunu duyar ve tapınaktan eli boş dönmek istemez.

Sarla Rani ve teyzesini durdurur. Amit’i yalnız bırakmamasını, evlilik için çok şey yaptığını, şimdi Amit ile evlenebileceğini söyler. Rani bu habere çok sevinir. Sarla kocası Ashok’a yanında durmasını ve onu desteklemesini ister. Amit annesine kızar ve Rani ile evlenmek istemediğini söylese de Sarla gelecek tapuyu düşünüp, Amit’i evlendirmeye ikna etmeye çalışır.

Shanti ve Raghav, Sarla’dan iyi düşünmesini, evliliğin çocuk oyuncağı olmadığını söyler. Amit ananesine karşı kızgındır. Onun verdiği kararla, Riya’nın elinden kayıp gittiğini düşünür.

Sarla annesine karşı gelir ve kendilerine ihanet ettiğini söyler. Rani ile Amit’in evleneceğini söyler. Raghav Sarla’nın kesin karar verdiğini görünce, Rani için düğün alışverişi yapmaya gider. Shanti de taksitle ödeme planı ayarlamasını ister. Ashok ve Raghav gelinlik için giderler.

Düşman Başına 12 Bölüm Özeti (21 Haziran Salı) Düğün Günü

Riya Bua ve Aupam’dan Amit’in evleneceğini duyunca şaşırır. Riya Rani’nin mutlu olup olmadığını sorar. Anupam da Rani’nin çok mutlu olduğunu söyleyince, Riya Amit adına sevindiğini söyler.

Din görevlisi gelin ve damadın gelmesini ister. Shivam Riya’yı görünce çok mutlu olur. Lakin Amit Riya’yı görünce, ellerinden kayıp gittiğini düşünüp üzülür. Amit Rani’yi görünce sinir olur.

Gelinler damatların yanına gelir. Shanti Riya’ya takılan altınların Rani’ye geçip geçemeyeceğini din görevlisine sorar. Din görevlisi de artık mümkün olmadığını, takılan altınların verilemeyeceğini söyler. Shanti sinir olur.

Kaushalya annesine ait olan takının Riya’da kalmasına çok mutlu olur. Zira annesinden o kolyeyi alırken, kendi oğlunun eşine takacağına dair söz verdiği için şimdi sözünün yerine geldiği için sevinir ve gülümser. Shanti Kaushalya’ya gülümsememesini, öfkeli bakışlarla söyler.

Din görevlisi Amit’in yerine Shivam’ın ritüelleri yaptığını, Shivam ile Riya’nın evliliği kaderde olduğunu söyleyerek törene başlar. Ritüelleri bittikten sonra gelinlerin çelenkleri damada takmasını ister. Rani Amit’den boyu kısa olduğu için zorlanır. Amit eğilmek istemez. Rani zıplayıp çelengi takar. Riya da Shivam’a çelenk takar. Shivam Riya’nın önünde eğitilir ve çelengi kolay takmasını sağlar.

Din görevlisi damatların gelinlere sindur sürmesini ve düğün ritüelini tamamlamalarını ister. Amit istemese de Rani’nin anlına sindur sürer ve Amit ile Rani evlenir. Shivam da Riya’nın alına sindur sürer. Riya ile Shivam evlenir.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google’a
dizicenter Düşman Başına özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Shivam’ı kaçıran serseriler Sarla’dan para istemeye gelir. Sarla serserilerin yanına gider ve onlara işlerini iyi yapmadığını, Shivam’ın kaçıp geldiğini söyler. Onları terlikle dövmeye kalkar. Adamlar Sarla ile tartışır. Sarla kaynanasının 5 lakh parayı alıp evinde sakladığını söyler. Bu sırada Sarla’nın kocası gelir. Sarla serserilere hırsız olduğunu söyler. Ashok serserilere kızar. Serserileri oradan kaçar ve Shanti’nin evine gidip, evde parayı aramaya başlar.

Rani ve Amit, yanlarında Sarla ile birlikte tapınaktan ayrılırlar. Sarla evdeki parayı çalmak için Shanti’nin evine gitmek ister. Amit yolda Shanti’nin evine gideceklerini dutunca arabayı durdurup, arabadan iner. Rani Amit’e karşı ne yaptığını, neden arabadan indiğini söyler. Sarla Rani’ye kızarken, Rani de kaynanasına karşı çıkışır.

Riya annesi olmadığı için babası ve kardeşi ile vedalaşır. Bua’ya sarılır ve duygusal anlar yaşanır. Kaushalya gelini aldığı için mutlu olurken, Shivam da sevdiğine kavuştuğu için çok mutludur.

Düşman Başına 12 Bölüm Özeti (21 Haziran Salı) Shivam ile Riya Evlendi

Hırsızlar evi alt üst eder ve parayı bulurlar. Kimse gelemden oradan ayrılırlar. Shivam ve Riya eve gelir. Evin girişinde ritüeller için beklerken, Sarla ve ailesi de gelir. Sarla’nın yanında Amit’i görmeyen Shanti, onun nerede olduğunu sorar. Sarla Amit’in yolda sinirlenip indiğini söyler. Raghav onu durdurup durdurmadığını sorar. Sarla kendisini dinlemediğini söyler. Shanti Shivam’dan onu bulup getirmesini ister.

Amit sinirle kumar oynamaya gider. Arkadaşları onunla dalga geçer. Shivam onu bulur ve evdeki ritüelleri için gelmesini ister. Amit gelmeyeceğini söyleyip, Shivam’ı dövmek için elini kaldırır. Shivam onu durdurur. Elini bağlayıp eve getirir. Sarla oğlunun elinin bağlı olduğunu görünce Shivam’a kızar. Shivam da Amit’in gelmek istemediğin, onu getirmek istediği için yaptığını söyler.

“Anne ben ağacın altında uyurken Shivam geldi. Benim konuşmama dahi izin vermeden elini bağlayıp buraya getirdi.”

Deyince Shivam şok olur. Herkes Shivam’a kızar. Shivam gerçeği kanıtlayamayacağını anlayınca, ondan özür dilemek zorunda kalır.

Kaushalya gelinlere aarti töreni yapar. Sarla Kaushalya ile alay eder. Eve giren gelinler ritüelleri tamamlar. Shanti odasına gittiğinden odasının kapısının açık olduğunu görünce şok olur. Eve hırsız girdiğini söyler. Sarla yakalanmamak için paranın yerinde durduğunu söyleyip, Shant’yi ikna eder.

Düşman Başına 12. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

21 Haziran Salı Düşman Başına Bölüm Özeti

Evde gelinler ve damatların yapması gereken ritüeller yapılır. Amit tüm ritüelleri erkenden yapıp evden uzaklaşmak ister. Riya Amit’in öfkeli halini görünce şok olur. Rani ise Amit’in sinirlendiğini görünce üzülür.

Anupam kızını merak eder. Bua da Riya’yı görmek ister. Lakin henüz yeni evli olduğu için erkek tarafına gitmenin doğru olmayacaklarını söyler.

Kaushalya gelini Riya’yı, komşuları ile tanıştırır. Shivam orada Riya’yı görünce gülümser. Kaushalya sadece bir tane küpe aldığı için Amit’in eşi Rani’ye küpelerini verir. Kaushalya Riya’dan özür diler ve sadece bir küpe aldığını, lakin annesinden kalma değerli kolyenin ona geçtiğini söyler. Riya kaynanası Kaushalya’nın sadece duasını ister.

Sarla mutfakta Kaushalya ile tartışır. Kaushalya ile alay eder. Shanti sesleri duyunca oradaki kadınlara gelin görümcenin çocukluktan beri tanıştıklarını, o sebeple böyle tartışmalar olmasının normal olduğunu söyler. Shanti gelini Kaushalya ve kızı Sarla’nın yanına gelir. Sarla’nın Kaushalya’yı azarladığını görür. Kaushalya’ya nedenini sorar. Sarla hemen rol yapıp, annesini kandırmaya çalışır.

21 Haziran Salı Düşman Başına Bölüm Özeti - Evde Ritüeller Yapılır

Komşular ve akrabalar evdeyken, kız tarafının komşulara verdiği zarflar açılır. Zarfın içinde sadece 1 RS para çıkınca herkes şok olur. Sarla ile alay ederler. Sarla da gelinlerin değiştiğini, bu Anupam’ın hatası ve oyunu olduğunu söyler. Riya üzülür ve babasının böyle ucuz şeyler peşinde koşamayacağını dile getirir.

Riya babasını arar. İlk sefer de ulaşamasa da sonradan ulaşmayı başarır. Riya babasına gönderdiği zarflar içinde 1 Rs para olduğunu, bunun doğru olup olmadığını sorar. Babası da tüm zarflarda yüklü miktar da para koyduklarını, hiçbir zarfa 1 rs koymadığını söyler.

Anupam’ın Riya ile konuşmasını hoparlörden duyan Shanti, düğün videosunu izlemek iter. Kameramanları eve çağırır. Parayı çalan Pari de endişelenir. Kameramanlar videoyu açınca, bir el zarfın içindeki parayı çaldıklarını görürler. Riya babasının hata etmediğini, bu sayede ortaya çıktığını hırsız parayı çaldığını söyler.

Riya babası ile görüşür ve her şeyin yoluna girdiğini söyler. Anupam Shanti’nin iyi bir olduğunu Bua’ya söyler. Bua ise Shanti’nin gerçeğini bilmediğini, yakında gerçeği göreceğini söyler.

Düşman Başına 12 Bölüm özeti burada son buldu. Devamı Düşman Başına 13 bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak.

21 Haziran Düşman Başına Neler Olacak

 • Rani Amit ile evlenmek ister
 • Rani’nin teyzesi Rani’nin tapusunda bahseder
 • Sarla oğlu Amit ile Rani’nin evlenmesine onay verir
 • Shivam ile Riya evlenir
 • Amit ile Rani evlenir
 • Amit ritüelleri tamamlamadan gider
 • Shivam Amit’i kumar masasından alıp eve getirir
 • Evdeki ritüeller tamamlanır

Düşman Başına 12 Bölüm Fragmanı

Yukarıda 21 Haziran Salı Düşman Başına 12. Bölüm özeti verilen dizinin fragmanı verilmiştir. İşte 21 Haziran Düşman Başına 12 Bölüm fragmanı.

Düşman Başına 13 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Düşman Başına 12 Bölüm özeti yukarıda verilmiştir. Düşman Başına gelecek bölümde neler olacak? sorusu oldukça merak edilmekte. İşte bir sonraki bölümde 22 Haziran Çarşamba günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan, Düşman Başına 13 Bölüm fragmanı henüz yayınlanmamıştır. Fragman yayınlandığında burada bulabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

8 Yorum

    1. canım kanal 7 farklı bir strateji izliyor. Normalde 4 part ya da 5 part bir araya getirip yayınlarken şimdi 3 partı bir araya getirmeye başladı. Biz de bölümlerdeki yeniden dizayn ediyoruz

 1. Filizcim anladim canim ne dedigini òteki sayfada yazmişdim sana
  Teşekkùrler cevapladinin ićin sana kolay gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu