Düşman Başına

Düşman Başına 31 Bölüm Özeti (10 Temmuz Pazar) Şivam Riya’dan Özür Diler!

Düşman Başına 31 Bölüm Özeti ve fragmanı sizlerle. Bu bölüm Kanal 7 ekranlarında 10 Temmuz Pazar Düşman Başına 31 bölüm olarak gelecektir. Bu haberimizin içeriğinde;

 • Düşman Başına 31 bölüm özeti
 • 10 Temmuz Pazar Düşman Başına Özeti
 • Düşman Başına 31 Bölüm Fragmanı
 • 10 Temmuz Düşman Başına Neler Olacak
 • 11 Temmuz Pazartesi Düşman Başına 32 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Konularını detaylı olarak cevaplayacağız. Gelin öncelikle 10 Temmuz Pazar Düşman Başına 31 Bölüm Özeti vererek konuya başlamadan önce bu bölümün ana konusu; “Şivam tartışma sırasında arayan Riya’ya karşı sert konuşur. Riya Şivam’a küser. Şivam daha sonra Riya’dan özür diler!” öne çıkacak. İşte detaylar.

Düşman Başına 31 Bölüm Özeti

Şivam’ın düşüncelere dalması ile başlar. Shanti’nin annesi Kuşya’ya ettiği hakaretlere canı sıkılan Şivam, eski ama sadece kendi ailesinin olduğu bir ev hayal eder. Bu kadar az maaşla henüz annesini oralarda yaşatamayacağını bilen Şivam, bir gün mutlaka amacına ulaşacağını söyler.

Shanti Nimmi’yi rahatsız etmek için Sonal’dan Nimmi’ye ders çalıştırmasını, dersinde kalacak olursa hemen onu evlendireceğini hem de çeyiz talebinde bulunmadan bir kocaya vereceğini söyler. Bu sözlerini pekiştirmek için Kuşya’ya iki kızı için yemek yapmayı şimdiden öğretmesini, yakında kocaya gideceğini söyler.

Nimmi Shanti’ye karşı gelince, Shanti “ne dedin sen?” diye sorar. Shanti Nimmi’yi dövmek için elini kaldırır. Kuşya engel olur ve evde yeterince tartışma olduğunu, daha fazla tartışma olmamasını diler. Shanti bu defa Kuşya’ya kızar. Evdeki tüm tartışmaları kendisi başlatmadığını, yaşlı ve zayıf bir kadın olduğunu söyler. Sarla annesinin drama kalitesi ilan eder.

Düşman Başına 31 Bölüm Özeti (10 Temmuz Pazar) Şivam Annesi ile Konuşur

Riya, Şivam’ı arar. Riya eve geldiği halde kendisini haberdar etmediği için yalandan Şivam’a kızar. Lakin Şivam bu esprileri kaldıracak havada değildir. Zira kendi evinde bir aile faciası vardır. Şivam durumu idare etmek için telefonu olmadığını ve aramak için imkânı olmadığını söyler.

Riya naz yapmak için ağlıyor ve bu benim hatam, beni arama, beni almaya gelme, seninle evlenmekle hata yaptım der ve aramayı bitirir. Şivam neye üzüleceğini bilemez. Şivam onu tekrar arar. Lakin Riya aramayı kabul etmez.

Shanti din görevlisini arar ve eve gelmesini ister. İki kızı olduğunu, çeyiz istemeden evlendirmek istediğini söyler. Zira Shanti, Nimmi’nin sözlerinden sonra onun okumasını dahi beklemek istemez. Nimmi ve Preeti bunu duyar ve her ikisi de ağlar. Kuşya Shanti’nin ne yapmak istediğini anlar ve sessizce kaynanasının yaptıklarını izler. Kuşya, Nimmi’yi sakinleştirir.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google’a
dizicenter Düşman Başına özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Kuşya, Preeti ve Nimmi’ye birlikte yemek yapmaya götürür. Onların ani evliliği karşısında Kuşya kızlarına yemek yapmayı öğretmek ister. Lakin Nimmi ve Preeti’nin canı çok sıkkındır. Zira Shanti Nimmi ve Preeti için dul erkek bile olabileceğini söylemiştir.

Raghav, Kuşya ve Şivam’ı azarladığı için pişman olur. Sarla, Shanti’den Kuşya ile Raghav’ın barışmasına nasıl engel olacağını sorar. Shanti 25 yıldır engel olduğunu, ikisinin birbirlerine karşı samimi olmalarına izin vermediğini alaycı bir dille söyler.

Shanti Kuşya’yı yanına çağırır. Bunca zamana hatalarına katlandığını söyler. Kuşya ne hata yaptığını bilmediğini, buna rağmen yaptıkları hatalardan dolayı özür dilemek ister. Shanti Şivam ile Riya yakında evlendiğini, Şivam annesini değil karısını koruduğunda hoşuna gidip gitmeyeceğini sorar. Kuşya hoşuna gitmeyeceğini söyler. Shanti de “Şimdi beni anladım mı” der. Kuşya başını sallarken, Sarla annesinin aklı ve zekası ile övünür.

Düşman Başına 31 Bölüm Özeti (10 Temmuz Pazar) Şivam Riya'dan Özür Diler

Kuşya kocasına meyve suyu götürmekten vaz geçer. Nimmi’nin götürmesini ister. Nimmi babasına meyve suyu götürür. Raghav Kuşya yerine Nimmi geldiği için sinirlenir ve meyve suyunu kabul etmez.

Preeti annesine babası ile konuşmasını, aralarına ki sorunun bu şekilde çözüleceğini söyler. Shanti Kuşya’nını gitmesine engel olur. Domates turşusu bittiğini, hemen onu yapması gerektiğini söyler. Kuşya da Shanti’ye yalan söyler. Kıyafetine un bulaştığı için odasına gidip kıyafetini değiştirmek istediğini söyler. Shanti Kuşya ile alay eder. Kuşya da sadece üzerini değiştirmeyeceğini, Şivam’ı da göreceğini göreceğini söyler.

“Hayırdır Şivam’a ne oldu? Bebek gibi odasında ağlıyor mu?”

Diyerek Shanti Şivam ile dalga geçerken, Sarla da Şivam’ın hastalığı olduğunu, aşk hastalığına yakalandığını söyler.

Rani kaynanası Sarla’nın odasının kapısının kilitli olduğunu fark eder. Odadaki altınları çalmak için eve çilingir çağırır. Çilingir anahtarı bir gün sonra yapabileceğini söyler. Rani bu duruma sevinir.

Düşman Başına 31. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

10 Temmuz Pazar Düşman Başına Bölüm Özeti

Riya, Şivam’ın çağrısını alsa da ona cevap vermez ve telefonu kapatır. Bunty ve Sahil ona ne olduğunu sorar. Riya, Şivam’dan nefret ettiğini söyler. Anupam daha iki günlük evli olduğunu, aralarındaki sorunun ne olduğunu söyler. Riya da Şivam herkesin içinde konuşmak istemediğini ve sinirli davrandığını dile getirir. Suma da büyük aile ile birlikte yaşadığı için herkesin için de samimi davranamadıklarını söyler.

Kuşya oğlu Şivam’ın yanına gelir. Ona ne olduğunu sorar. Şivam da Riya ile tartıştığını, ona karşı sert konuştuğunu söyler. Kuşya güler. Şivam annesine neden güldüğünü sorar. Kuşya da evlilikte bu yaşanan tadı tuzu olduğunu, küslük olmaması gerektiğini söyler. Kuşya Şivam’ı ikna eder.

10 Temmuz Pazar Düşman Başına Bölüm Özeti - Sahil Şivam'ın Mesajını Gösterir

Şivam Riya’dan özür dilemek için ona mesaj atar. Bunty mesajı görür ve Riya’ya gösterir. Riya da bu sırada Suman’ın sözlerinden etkilen bir ve Şivam’a hak verir. Şivam’ın özür dilediğini görünce çok mutlu olur.

Kuşya Şivam ile konuştuktan sonra kocasının yanına gider. Ona olan biteni anlatır. Salta ve Shanti de oraya gidip kapıyı dinler. Kuşya kocasında özür dilerken, Raghav annesi dururken başkasından para almasının doğru olmadığını söyler.

Pari güzellik salonunda çalışırken ailesinin durumunu patronuna anlatır. İş yerinden izin almak isterken, bir bayanın kaşlarını çok keser. Bayan sinirlenir.

Pari güzellik salonun da kadının kaşlarını istemeden keser. Bayan ise salon aleyhine dava açacağını söyleyince, Pari panik olur. Bayılma numarası yapıp, kadını ikna eder.

Rani kocası Amit’in yanına gider. Amit de arkadaşları ile konuşmaktadır. Amit Rani’yi görünce sinirlense de arkadaşlarının yanında bir şey diyemez. Rani Amit’ten para ister. Amit mecburen Rani’nin istediği parayı verir.

Düşman Başına 31 Bölüm özeti burada son buldu. Devamı Düşman Başına 32 bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak.

10 Temmuz Düşman Başına Neler Olacak

 • Şivam annesini daha güzel evde yaşatmayı hayal eder
 • Shanti Kuşya’ya kızar
 • Riya Şivam’ı arar
 • Şivam kargaşa içinden Riya’ya kızar
 • Riya Şivam’a küser
 • Rani Riya ile Şivam’ı barıştırır
 • Shantiş Nimmi’den kurtulmak ister
 • Sarla Kuşya ile Raghav’ın kavgasını izlemeye gelir
 • Raghav ile Kuşya tartışır

Düşman Başına 31 Bölüm Fragmanı

Yukarıda 10 Temmuz Pazar Düşman Başına 31. Bölüm özeti verilen dizinin fragmanı verilmiştir. İşte 10 Temmuz Düşman Başına 31 Bölüm fragmanı.

Düşman Başına 32 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Düşman Başına 31 Bölüm özeti yukarıda verilmiştir. Düşman Başına gelecek bölümde neler olacak? sorusu oldukça merak edilmekte. İşte bir sonraki bölümde 11 Temmuz Pazartesi günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan, Düşman Başına 32 Bölüm fragmanı henüz yayınlanmamıştır. Fragman yayınlandığında burada bulabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu