Düşman Başına

Düşman Başına 42 Bölüm Özeti (21 Temmuz Perşembe) Şivam ile Riya’nın İlk Gecesi!

Düşman Başına 42 Bölüm Özeti ve fragmanı sizlerle. Bu bölüm Kanal 7 ekranlarında 21 Temmuz Perşembe Düşman Başına 42 bölüm olarak gelecektir. Bu haberimizin içeriğinde;

 • Düşman Başına 42 bölüm özeti
 • 21 Temmuz Perşembe Düşman Başına Özeti
 • Düşman Başına 42 Bölüm Fragmanı
 • 21 Temmuz Düşman Başına Neler Olacak
 • 22 Temmuz Cuma Düşman Başına 43 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Konularını detaylı olarak cevaplayacağız. Gelin öncelikle 21 Temmuz Perşembe Düşman Başına 42 Bölüm Özeti vererek konuya başlamadan önce bu bölümün ana konusu; “Şivam ile Riya ilk gecelerinde kavga ederler!” öne çıkacak. İşte detaylar.

Kanal 7 ile bölüm numaralarını dengelemek adına bu bölüm yeniden kaleme alınmıştır. Bizleri yakında takip eden okurlarımıza bu bölümü 36 bölüm olarak anlatmıştık!

Düşman Başına 42 Bölüm Özeti

Nimmi’nin Preesti’ye Riya’yı sevmediğini ve annesine karşı kötülük ettiğini söylemesi ile bölüm başlar. Preeti, abisi Şivam’ın iyiliği için ve Riya’nın eve alışması için ona biraz daha zaman vermesi gerektiğini söyler. Nimmi abisinin hatırına Riya’ya bir şans daha vereceğini söyler.

Şivam eve gelir. Nimmi ile Preeti Şivam ile dalga geçer. Nimmi abisine evlendikten sonra artık değiştiğini söyler. Nimmi Şivam’a ilk geceleri için odalarını dekore edeceklerin söyler. Şivam Nimmi’nin sözlerinden dolayı utanır.

Sabah Shanti kahvaltıyı beğenir. Raghav kahvaltıyı Riya’nın yaptığını duyunca, Kaushalya gibi el lezzeti olduğunu söyleyerek onu över.  Kaushalya ise kahvaltıyı yaparken yakan Riya’nın yerine her şeyi kendisi hazırladığı için bu durumun ortaya çıkmamasını temenni eder.

Düşman Başına 42 Bölüm Özeti (21 Temmuz Perşembe) Shanti Yeni Plan Düşünür

Shanti Riya ile Kaushalya’nın arasının açılması için eskilerden kalan bir gelenek ortaya atar. Hindistan’da evlenen kızlar, belli bir süre evli kaldıktan sonra, eşleri ile 10 gün boyunca ayrı odalarda yatma ritüeli uydurur.

Riya Şivam’ın yanında ayrılıp, Shanti ile 10 gün boyunca birlikte yatarlar. Riya Shanti2Nin horlamasında geceler uyuyamaz. Riya da bu duruma çözüm bulmak adına koridora çıkar. Bu sırada Şivam da aynı koridora çıkınca Riya’nın koridorda yattığını fark eder

Ertesi sabah Shanti uyanır. Yeni gelin Riya’yı yanında göremeyince merak eder. Koridora çıktığında Riya’nın yerde yattığını fark eder. Ona neden koridorda uyuduğunu sorar. Riya da Shanti’nin horlamasında dolayı dışarıda uyuduğunu söylemez ve ona der ki

“Hava çok sıcak. O sebeple koridorda uyumak istedim!”

Diyerek durumu idare etmeye çalışır.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google’a
dizicenter Düşman Başına özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Kaushalya yakın arkadaşlarından bir telefon alır. Komşular toplanıp, Sinha’nın ailesine ziyarete gideceklerini, birlikte gitmek istediklerini söyler.  Kaushalya da kaynanasına “Gidebilir miyim anne?” diye sorar. Shanti uzun uzun düşündükten sonra, Kaushalya ortalıkta dolanmaması, Raghav ile arasının düzelmemesi için onun arkadaşları ile komşu ziyaretine gitmesini onaylar.

Kaushalya ile arkadaşları Sinha’nın evine gider. Kaushalya girişte ayağı kayar. Ev sahibi onu düşmekten kurtarır. Herkes Kaushalya’nın şanslı olduğunu söyler. Ev sahibinin bekar oğlu için kız aradıklarını öğrenen Kaushalya, kendi kızlarından birini evlendirmeyi düşünür. Sihna da kız tarafında çeyiz istemediğin, önemli olan kızın ahlaklı olması olduğunu söyleyince Kaushalya kendi kızlarını bu evlilik için ikna etmeyi düşünür.

Düşman Başına 42 Bölüm Özeti (21 Temmuz Perşembe) Şivam ile Riya'nın İlk Gecesi

Kaushalya eve gelir. Shanti’ye komşu ziyareti sırasında kendisine hediye edilen gümüş paralardan verir. Shanti gümüş paraları görünce gözleri ışıldar. Kaushalya kaynanası Shanti’ye Sinha’nın büyük oğlunun evli olmadığını, zengin olmayan kısmet aradıklarını, bu kısmet için Nimmi ve ya Preeti’den biri olmasını istediğini söyler. Shanti sinirlenir. Pari en büyük torunu ve bekar olduğunu, neden onu atlayıp kızlarını evlendirmeyi düşündüğünü sorar. Kaushalya’nın hevesi adeta kursağında kalır.

Shanti bekar torunları arasına yaş olarak en büyük Pari olduğunu, bu nedenle de ilk evlenme hakkının Pari’ye ait olduğunu açıklar. Shanti çeyiz istemeyen ve zengin olan aileyi duyunca adeta ağzının suyu akar. Hemen din görevlisini arayıp, Sinha ve oğlu hakkında soru sorar. Din görevlisi bir kaç açıklama yapar. Shanti’nin daha da hoşuna gider. Bunun üzerine din görevlisine torunu Pari’yi Sinha ve ailesi için önerebileceğini, bu hayırlı iş için hazır olduklarını ifade eder.

Şivam arkadaşıyla telefonda sohbet eder. Arkadaşı yeni evli çiftlerin balayına gittiğini, neden onların gitmediğini sorar. Şivam arkadaşına evlenen erkeklerin yoluk horoza döndüğünü, balayına gidecek durumu olmadığını söyler. Bu sırada Riya Şivam’ı duyunca canı sıkılır.

Düşman Başına 42. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

21 Temmuz Perşembe Düşman Başına Bölüm Özeti

Raghav eve gelir. Gelir ggelmez de eşinin değil, annesi,nini, yanına gider. Shanti Pari için kısmet bulduklarını ve erkek tarafına haber yolladıklarını açıklar. Raghav Sarla’nın düğün için kesenin ağzını açması gerektiğini, evlendirirken çok zorlanacağını söyler.

“Benim hayırsız damat ölürse kızıma kim bakacak. Bu Ashok’u yıllarıdır gözüm hiç tutmadı. Kızım Sarla’nın ömrünü çürüttü!”

Diyerek Sarla’nın kocasını sevmediğini dile getirir. Raghav ise her zaman ablası Sarla’nın yanında yer alacağını söyler.

Nimmi ile Preeti, Şivam’ın odasına şakalaşırken içeri Şivam gelir. Şivam kardeşlerini odadan göndermek ister. Lakin kızlar Şivma’ı sinir etmek için gitmeyeceklerini söyler. Shanti hemen oraya gelir ve neden tartıştıklarını sorar. Şivam odasına giren iki fareyi kovamadığını dile getirir.

Bir adam elinde çiçekle Shanti’nin evine gelir. Herkes çiçeği kimin kime sipariş ettiğini merak eder. Shanti Kaushalya’nın sipariş ettiğini söyler. Kaushalya kimseye çiçek sipariş etmediğini açıklar. Adam Şivam ile Riya’nın odasını süslemek için geldiğini söyleyince herkes tebessüm eder.

21 Temmuz Perşembe Düşman Başına Bölüm Özeti - Nimmi ile Preeti Barışır

Sarla Rani’yi evinden istemediği için Rani de Sarla’nın balkonunu kapatıp kendisine oda yapmıştır. Rani balkonda uyurken yanına gelir. Sarla bazı alay hareketlerinden geçer. Bu sırada Sarla’yı adamı arar ve bir müşterisi resim çerçevesine 10.000 RS verdiğini dile getirir. Sarla parayı uyunca gözleri ışıldar.

Tren yolu kantini işleten Ashok, oğlunun yaptıklarında dolayı canı sıkkındır. Diğer yandan serseriler de kantinin yerine bar açmak için plan yapmaya başlar.

Raghav Kuşlya’ya altın mangalsutra verir. Kaushalya şaşırır. Raghav bunu gelini Riya için aldığını, Şivam’a vermesini ve ilk gecelerinden gelinine takmasını ister. Shanti konuşmaları duyar ve Kaushalya’ın elinde ne sakladığını sorar. Kaushalya eşlindeki evlilik kolyesini gösterir. Shanti parayı neden bulduğunu sorar. Kaushalya da kocası Raghav’ın aldığını söyler.

Kaushalya kolyeyi Şivam’a verir. Şivam gerek yok dese de ailesinin bunu düşünmesine sevinir. Shanti de Riya’yı odasına götürmesi için Nimmi ve Peresiti’den yardım ister. Nimmi ve Preti Riya’yı odasına götürür.

Düşman Başına 42 Bölüm özeti burada son buldu. Devamı Düşman Başına 43 bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak.

21 Temmuz Düşman Başına Neler Olacak

 • Nimmi yengesi Riya’ya bir şans daha verir
 • Nimmi abisinin hatırına Riya ile konuşmaya başlar
 • Riya yavaş yavaş Shanti ve ailesini tanımaya başlar
 • 10 günlük ritüel sırasında Riya Shanti ile kalır
 • 10 günlük süre birer
 • Nimmi ve Preeti odayı süsler
 • Kaushalya kızları için kısmet bulur
 • Shanti Kaushalya’nın kızları için bulduğu kısmeti Pari için ayarlar

Düşman Başına 42 Bölüm Fragmanı

Yukarıda 21 Temmuz Perşembe Düşman Başına 42. Bölüm özeti verilen dizinin fragmanı verilmiştir. İşte 21 Temmuz Düşman Başına 42 Bölüm fragmanı.

Düşman Başına 43 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Düşman Başına 42 Bölüm özeti yukarıda verilmiştir. Düşman Başına gelecek bölümde neler olacak? sorusu oldukça merak edilmekte. İşte bir sonraki bölümde 22 Temmuz Cuma günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan, Düşman Başına 43 Bölüm fragmanı henüz yayınlanmamıştır. Fragman yayınlandığında burada bulabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu