Düşman Başına

Düşman Başına 52 Bölüm Özeti (31 Temmuz Pazar) Hayaller Gerçekler!

Düşman Başına 52 Bölüm Özeti ve fragmanı sizlerle. Bu bölüm Kanal 7 ekranlarında 31 Temmuz Pazar Düşman Başına 52 bölüm olarak gelecektir. Bu haberimizin içeriğinde;

 • Düşman Başına 52 bölüm özeti
 • 31 Temmuz Pazar Düşman Başına Özeti
 • Düşman Başına 52 Bölüm Fragmanı
 • 31 Temmuz Düşman Başına Neler Olacak
 • 1 Ağustos Pazartesi Düşman Başına 53 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Konularını detaylı olarak cevaplayacağız. Gelin öncelikle 31 Temmuz Pazar Düşman Başına 52 Bölüm Özeti vererek konuya başlamadan önce bu bölümün ana konusu; “Shanti hayalindn 70.000 Rs almak varken, Riya’nın hamlesi ile şok olur!” öne çıkacak. İşte detaylar.

Düşman Başına 52 Bölüm Özeti

Shanti’nin para gelecek diye Riya ve Şivam’a aarti yapmasıyla başlar. Shanti yarın eline geçecek paraları düşünüp oyun oynar. Nimmi Prteeti’nin yanına gider ve Shanti gibi oynayıp, onunla dalga geçer. Nimmi ile Preeti radyocu Mohit hakkında konuşurlar. Preeti onun yakışıklı olduğunu söylerken, Nimmi onu görüp görmediğini sorar. Preeti sesinden yakışıklı olduğunu tahmin ettiğini söyler.

Maaş Günü!

Sabah, Shanti evdeki çalışanların maaşlarını alacağı aybaşı olduğunu bildiği için aarti tepsini hazırlar. Sarla Amit’i uyandırır ve işe yaramaz olduğunu söyler. Amit borçlarından dolayı dışarı gitmek istemez. Sarla Riya’nın bile maaş vermeyi kabul ettiğini, kendi gelini Rani ise gezmelerde olduğunu söyleyerek isyan eder.

Shanti her zamanki yerinden salıncakta oturur. Eve ilk gelen Preeti olur. Gelir gelmez de maaşını Shanti’ye verir. Shanti ilk gelenden maaşını aldığı için mutlu olur. Sarla dikkatle Shanti’ye bakar. Şivam ve Riya eve gelir. Shanti onlara dini bir karşılama yaptıktan sonra Şivam maaşını Shanti’ye verir.

Düşman Başına 52 Bölüm Özeti (31 Temmuz Pazar) Riya ve Şivam Maaşını Shanti'ye Verir

Shanti gösteriş yapmak için Şivam’dan maaşını annesi Kuşya’ya vermesini ister. Şivam Kuşya’ya maaşını vermese de Kuşya evi yöneten Shanti olduğunu, maaşların onda toplanması gerektiğini söyler. Shanti gelini Kuşya’yı herkesin içinde över.

Riya Shanti’ye maaşını vermeden içeri geçer. Shanti neler olduğunu anlayamaz. Bu sırada içeri Raghav gelir. Raghav gelir gelmez maaşını annesine verir. Shanti geriye maaşını alamadığı bir tek kişi kalmıştır. O da Riya’nın maaşıdır.

Nimmi ile Preeti, Riya’nın maaşını Shanti’ye verip vermeme konusunda bahse girerler. Sarla bile bu bahse katılır. Herkes Riya’ın maaşını Shanti’ye vermeyeceğini düşünür. Şivam, Riya’ya maaşını vermesi için işaret eder.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google’a
dizicenter Düşman Başına özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Riya Shanti’nin yanına gider. Bugün maaşını aldığını söyler. Shanti “Hah işte beklediğim an!” dercesine gözlerini açar. Riya maaşını Shanti’ye verir. Shanti sonunda diyerek içten içe sevinir. Riya maaşını vermek dışında yarıca bir sürprizi olduğunu söyler. Sarla hem maaş hem de bir sürpriz mi? Diyerek çıkışır. Riya bir adamla konuşur. Adam içeri girer.

Riya adamı içeri alır. Tüm sigorta işlemlerini hallettiğini söyler. Riya harika der. Herkes ne sigortası diye merakla beklerken Riya durumu şöyle açıklar.

“Sarla’nın kaybolduğunda Shanti’nin çok hastalandığını ve sağlık sigortasının bu durumu karşılamadığını fark ettim. Ben de Shanti’nin sağlık sigortasının kapsamını genişlettim. Artık her türlü hastalığı kapsamaktadır!”

Sigortacı tüm işlemlerin tamamlandığını, ücretin ise 30.000 Rs olduğunu söyleyince herkes, özellikle de Shanti şok olur. Raghav annesinin sağlını düşündüğü için gelinine harika bir iş yaptığını söyler. Raghav gelinini bu düşünceli tavrına karşılık Anupam’dan her ay aldığı harçlığı sorar. Riya da 5.000 Rs der. Shanti’den 5.000 Rs almasını ister. Shanti hem Riya’ya 5.000 Rs hem de sigortacıya 30.000 Rs verir. Sarla bu duruma gülerken, Nimm, Riya’nın sonunda Şivam’ı hak eden biri olduğunu düşünmeye başlar.

Düşman Başına 52 Bölüm Özeti (31 Temmuz Pazar) Hayaller Gerçekler

Herkes işleri için farklı sebeplerle dışarı çıkar. Shanti evde kalacağını söyler. Bir süre sonra herkes eve geldiğinden Shanti’yi cenaze töreni için giyilmiş kıyafetle görünce şok olurlar. Herkes kimin eczanesi olduğunu sorar. Shanti “Benim cenazem” der.

Düşman Başına 52. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

31 Temmuz Pazar Düşman Başına Bölüm Özeti

Shanti din görevlisi ile ritüellere başlar. Herkes Shanti’den bunu durdurmasını ister. Raghav din grevlisinden özür dileyip onu gönderdikten sonra annesine neden bunu yaptığını sorar. Shanti Riya’nın kendisine yaşlı demek istediğini, bir ayağı çukurda asi bir yaşlı olmadığını söyler.

Sarla annesinin bu draması karşısında “Bravo!” diyerek onu hayretle izler. Riya özür diler. Amacı onun iyiliği için olduğunu söyler. Raghav Riya’nın yanlış yapmadığını, hastalandığında hastaneye para ödememek için sigorta yaptırdığını, Riya’nın asıl amacı onun iyiliği olduğunu söyler. Lakin Shanti sigorta yapılmasını istemediği için evde huzursuzluk çıkarır. Riya üzülerek oradan ayrılır.

Nimmi ile Preeti odalarına gider. Preeti radyo programcısı Mohit’e evde olup biteni anlatır. Evi yöneten yaşlı babaannenin maaşı alamadığını anlatır.

Sarla, Shanti’den para ister. Riya ve Şivam’ın anketlerini komşulara nasıl doldurttuğunu çok iyi bildiğini söyler. Shanti maaşı almadığı için üzgündür.

“Anne yaptıklarının hiçbir işe yaramadı. Senin için endişeleniyorum, Kuşya Raghav’ı kontrol ettiği gibi Riya’yı da kontrol edecek. O zaman evde senin sözün geçmeyecek!”

Shanti bunun asla mümkün olamadığını söylerken birden Sarla’nın söylediği her şeyin olabileceğini hayal eder. Kuşya’dan emir aldığını, Riya ve diğerleri tarafından hor görüldüğünü düşünür ve öfkeyle “Hayır!” der.

Şivam ile Riya odalarında romantik anlar yaşarken içeri Shanti gelir. Şivam babaannesinin odalarına gelmesine şaşırır. Shanti Riya ile konuşmaya geldiğini söyler. Nimmi Shanti’nin yine bir plan için geldiğini fark eder ve Preeti ile birlikte Riya ve Şivam’ın odasının kapısına gelip, onların ne konuştuğunu dinlemeye başlar.

31 Temmuz Pazar Düşman Başına Bölüm Özeti - Riya Shanti'ye Söz Verir

Shanti Riya’ya tatlı dille konuşur. Kendisinin ölümünden sonra konağı yönetecek tek kişi Riya olduğunu, bu konunda gerçekten kabiliyeti olduğunu söyler. Riya onun ölmesini istemediğini, ondan çok şey öğreneceğini söyler. Riya ona düzenli her ay maşının vereceğine dair söz verir. Shanti sonunda istediği ve aradığı yanıtı almıştır. Nimmi Riya’nın tekrardan saf değiştirdiğini düşünür. Şivam kapıya geldiğinden Nimmi ve Preeti’yi kapı dinlerken görünce onlara kızar. Şivam Shanti’nin gerçek yüzünün Riya’ya anlatarak gösteremeyeceklerini, Riya’nın bunun tecrübe etmesi gerektiğini söyler.

Düşman Başına 52 Bölüm özeti burada son buldu. Devamı Düşman Başına 53 bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak.

31 Temmuz Düşman Başına Neler Olacak

 • Shanti maaş günü heyecanlıdır
 • Herkes sırası ile maaşını verir
 • Riya ilk başta maaşını vermesi
 • Şivam Riya’ya maaşını vermesi için işaret verir
 • Riya maaşını verir
 • Shanti çok memnun olur
 • Riya Shanti’ye bir sürprizi olduğunu söyler
 • Riya Shanti için sağlık Sigortası yaptırdığını açıklar
 • Raghav Riya’yı tebrik eder
 • Shanti 30.000 Rs sigortaya para verince sinir olur

Düşman Başına 52 Bölüm Fragmanı

Yukarıda 31 Temmuz Pazar Düşman Başına 52. Bölüm özeti verilen dizinin fragmanı verilmiştir. İşte 31 Temmuz Düşman Başına 52 Bölüm fragmanı.

Düşman Başına 53 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Düşman Başına 52 Bölüm özeti yukarıda verilmiştir. Düşman Başına gelecek bölümde neler olacak? sorusu oldukça merak edilmekte. İşte bir sonraki bölümde 1 Ağustos Pazartesi günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan, Düşman Başına 53 Bölüm fragmanı henüz yayınlanmamıştır. Fragman yayınlandığında burada bulabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu