Düşman Başına

Düşman Başına 53 Bölüm Özeti (1 Ağustos Pazartesi) Akrep Shanti’yi Isırırsa!

Düşman Başına 53 Bölüm Özeti ve fragmanı sizlerle. Bu bölüm Kanal 7 ekranlarında 1 Ağustos Pazartesi Düşman Başına 53 bölüm olarak gelecektir. Bu haberimizin içeriğinde;

 • Düşman Başına 53 bölüm özeti
 • 1 Ağustos Pazartesi Düşman Başına Özeti
 • Düşman Başına 53 Bölüm Fragmanı
 • 1 Ağustos Düşman Başına Neler Olacak
 • 2 Ağustos Salı Düşman Başına 54 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Konularını detaylı olarak cevaplayacağız. Gelin öncelikle 1 Ağustos Pazartesi Düşman Başına 53 Bölüm Özeti vererek konuya başlamadan önce bu bölümün ana konusu; “Sarla kendisine düşmanlık eden kişiyi bulmak için eve akrep getirir. Akrep Shanti’yi ısırınca Sarla şok olur!” öne çıkacak. İşte detaylar.

Düşman Başına 53 Bölüm Özeti

Rani’nin eve gelmesiyle bölüm başlar. Sonal yengesi Rani’yi karşılar. Rani gelir gelmez Sonal’a harçlık verir. Okulda harcamasını ister. Rani Amit’in yanına gider. Bu sırada Amit uyumaktadır. Rani Amit uyurken ona sarılır. Bu sırada içeri Sarla gelir. Sarla Rani’nin Amit’e sarıldığını görünce şok olur.

Kuşya Shanti’nin yanına gider. Ona mutfak alışverişi hakkında bilgi verir. Gerekli miktar için alışveriş yapılması gerektiğini söyler. Mutfak alışverişi dışında dini ritüel zamanında Şivam’ın Riya’ya hediye alması gerektiğini, ekstra ona da para vermesi gerektiğini söyler. Shanti cebinden para çıkacak diye sinir olur ve Raghav’ın ona bir şey alıp almayacağını sorar. Kuşya yeni evli çiftlerin birbirlerine hediye vermesi gerektiğini söyler.

Shanti Kuşya’ya kızacağı sırada Raghav gelir. Shanti Raghav’ı görünce ses tonunu hemen değiştirir. Kuşya’nın ev giderleri konusunda yardımcı olmadığını söyler. Raghav, Shanti’den emekli olmasını, Riya bu işi hakkı ile yapabileceğini şaka ile karışık söyler. Shanti ne diyeceğini bilemez ve öksürmeye başlar. Zira Kuşya’nın kendi yerinde gözü olduğunu düşünürken, Riya’nın da başına bela olması Shanti’nin canını epey sıkar.

Nimmi Shanti’nin yüzündeki tebessümün bir anda kaybolduğunu görünce “Baba babaannem bu söylediklerinden hoşlanmadı!” der. Shanti onu azarlar.

Sarla, Rani’ye kızar. Çıkan sese Amit uyanır. Sarla Rani’nin yeri Amit’in yanı değil, balkondaki yer olduğunu söyler. Rani Sarla’ya kaybolduğunda köprünün altından çok suların aktığını söyler. Amit ile artık daha da yakınlaştığını, kendi elinden yemek bile yediğini söyler. Sarla Amit’e yemin ettirir. Amit Rani’nin hizmetçiden öteye gidemeyeceği konusunda annesine söz verirken, Rani de Sarla’ya karşı hodri meydan der.

Düşman Başına 53 Bölüm Özeti (1 Ağustos Pazartesi) Pari Sujeet ile Tanışır

Preeti işe giderken abisi Şivam’ın onu da bırakmasını ister. Shanti de biraz para biriktirmeleri gerektiğini, taksi ile değil birlikte motosiklete binmelerini isterken, Riya motosiklete çok kişi binmesinin yasa dışı olduğunu söyler.

Riya işe giderken Shanti Riya’nın aldığı harçlıklara göz diker. Ondan gelirken ev için taze sebze almasını ister. Riya parasına bakar ve ona taze sebze alacağını söyler.

Ashok Sarla ile tartışır. Amit serserilere kantin arazisinde bar açmaya çalıştığını, kantin sahibi bunu fark ettiğini ve işinden olacağını söyler. Sarla tüm bunlara rağmen kocası Ashok’u değil, oğlu Amit’i tutar ve Ashok’un beceriksiz olduğunu söyler. Ashok da onlar için evde olmasının hiçbir hükmü kalmadığını, öleceğini söyler. Sarla dalga geçer gibi dul kalıp kalmayacağını sorar.

Pari işe gelir. Oradaki bir bayan Pari’yi tanır ve söyledikleri yalanları iş yerinden bir bir ortaya dökmek ister. Pari elektrik çapılma numarası yapar. İş yeri sahibi kadın da Pari’yi evine dinlenmek için gönderir.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google’a
dizicenter Düşman Başına özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Kadınlar Shanti’nin evine gelir. Evde ilahi söylenir. Kadınlar dini şarkılar söyledikten sonra Shanti’den para ister. Shanti geçen gün telefonda Kuşya ile konuşurken, kendisi hakkında kötü sözleri söylediği için vermeyeceğini açıklar.

Rani evde tek başına kalır. Sarla’nın da taksiye binip gittiğini görünce iddiasının arkasını doldurmak için Amit ile yakınlaşmanın tam fırsatı olduğunu düşünür. Amit ise dışarıda kendisini arayan adamları görünce saklanır. Bu sırada Rani onu arar. Evde onu beklediğini, eve gelmesini ister. Amit açıkça reddeder. Rani de Amit’in paragöz olduğunu bildiği için ona evde yalnız olduğunu, evde altınların ve takıların olduğunu, gelip onları almasını, paraya ihtiyacı olduğu için onları harcamasını ister. Bunu duyan Amit, serserilere borcunu ödemek için iyi bir fırsat olacağını düşünür.

Rani evde hazırlanıp kendisine makyaj yapar. Amit eve gitmek için koşar. Serseriler Amit’i fark edip, motosikletle onu takip etmeye başlar.

Düşman Başına 53 Bölüm Özeti (1 Ağustos Pazartesi) Akrep Shanti'yi Isırırsa

Riya ve Şivam iş yerine gelir. Patronları hemen toplantı yapmaya ister. Tüm çalışanlar toplantı salonuna gideceği sırada bir adam gelir ve patrondan tehditkâr bir üslupla para ister. Amit adamı kovmak ister. Patronu adam para verir. Lakin adam parayı beğenmez ve Şivam’ın patronunu dövmeye kalkar. Şivam adamı tutar ve onu döver. Adam sinirlenip giderken, patronu endişelenir. İş yerinde üzerine vazife olmayan hiçbir işe karışmamasını ister. Riya ve diğer çalışanlar ise iş yerinde güvenlik açısından yetersiz olduğunu, Şivam’ın en doğrusunu yaptığını söyleyip, ona destek olurlar.

Shanti Sonal’ın akşam onlarla kalmasını ister. Sonal okula gideceğini söyler. Üniversitede işleri olduğunu söyler. Bunun üzerine Shanti Kuşya’dan Riya’nın motosikletini Sonal’a vermesini ister. Kuşya vermek istemeyince Shanti Riya Sonal’ın yengesi olduğunu, motosikletini vermesinde sakınca olmadığını söyler. Kuşya motosikleti verse de içinde bir korku oluşur.

Amit serserileri atlatıp eve gelir. Rani Amit’i etkilemek için her detayı düşünmüştür. Amit eve elinde ve yüzünde inek gübresi ile girince Rani şok olur. Amit hemen banyoya gider. Amit banyodan çıktıktan sonra, Rani onu etkilemek için şarkı eşliğinde dans eder. Amit Rani’nin bu tavrına sinir olur ve ondan uzaklaşır.

Sarla medyum bir adamı görür. Adam herkesin derdine çare bulduğunu duyunca hemen gidip kendi derdini ve çaresini sorar. Medyum da ona evinde onu istemeyen bir kadının olduğunu söyleyince Sarla şok olur.

Düşman Başına 53. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

1 Ağustos Pazartesi Düşman Başına Bölüm Özeti

Sarla medyumdan bilgi almaya çalışır. Medyum ise Sarla’nın parasını almaya çalışır. Sarla ondan evinin içindeki hainin kim olduğunu sorar. Medyum ona akrep verir. Bu akrebi düşmanlarının arasına bırakmasını, akrebin ısırdığı kişi, onun düşmanı olduğunu söyler. Sarla akrebi almak ister. Lakin sahtekâr adam para karşılığında akrebi vereceğini söyler.

Sarla fakir ve kimsesiz olduğunu söylese de medyum onun kolunda ki bilezikleri görmüştür. Ondan bileziklerini ister. Sarla saklasa da medyumun gördüğü bilezikleri saklayamaz. En hafif olanı vermek durumunda kalır.

Vyom Pari’yi Sujeet’in odasına getirip oradan çıkar. Pari Sujeet ile tanışır. Sujeet yabancılara karşı çok saldırgandır. Pari’yi öldürmek ister. Lakin Pari sakin konuşmaları ile Sujeet’i etkilemeyi başarır. Bu sırada Vyom olup biteni güvenlik kamerasından izler.

1 Ağustos Pazartesi Düşman Başına Bölüm Özeti - Sarla Şok Olur

Sarla akrebi alıp Shanti’nin evine getirir. Orada kendisine hainlik eden kişinin kim olduğunu akrebin bulacağını düşünür. İçeri girer girmez akrep Sarla’nın elinden kaçar. Sarla garip garip hareketler yapıp akrebi evde aramaya başlayınca Shanti, ona ne olduğunu sorar. Sarla da egzersiz yaptığını söyler.

Sarla sonunda akrebi bulur. Lakin akrep Sarla’nın kıyafeti tırmanınca, Sarla akrepten korkar. Bir anda oynamaya başlar. Kuşya’dan şarkı söylemesini ister. Shanti kızı Sarla’nın birdenbire ayağa kalkıp oynadığını görünce, “Sarla’nın içine cin kaçmış!” der.

Shanti kızının halini görünce din görevlisini eve çağırmak ister. Sarla gerek olmadığını söyler. Bu sırada akrep Sarla’nın kıyafetinden yere düşer ve ortadan kaybolur. Sarla akrebin nereye gittiğini ararken, Shanti birden çığlık atar. Akrep Shanti’yi ısırır. Sarla medyumun söyledikleri aklına gelir ve Shanti onun baş düşmanı olup olmadığını merak eder.

Ashok’un kantini, gelen polis ekipleri tarafından mühürlenir. Mülk sahibi dükkânın anahtarını alınca Ashok yılların emeği hiç uğruna gittiği için üzülür.

Rani kendisini Amit’e beğendirmek isterken, Amit oralı olmaz. Sarla’nın odasında ki altınları almak ister. Lakin odanın kapısının kilitli olduğunu görünce, nasıl açacağını merak eder. Rani onun adına kapıyı açabileceğini söyler. Amit ondan açmasını ister. Rani kapıyı açınca, Amit Sarla’nın odasında ki sahte altınları alıp gider.

Düşman Başına 53 Bölüm özeti burada son buldu. Devamı Düşman Başına 54 bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak.

1 Ağustos Düşman Başına Neler Olacak

 • Rani eve geri gelir
 • Rani Amit ile sarmaş dolaş Sarla2ya yakalanır
 • Sarla Amit’e kızar
 • Amit Rani2nini hizmetçiden öteye gidemeyeceğini söyler
 • Rani ve Sarla Amit’i elde etme konusunda iddiaya girerler
 • Ashok’un kantini mühürlenir
 • Amit annesinin sahte altınlarını çalar
 • Sarla medyumla tanışır
 • Sarla medyumun sözlerinden etkilenir
 • Sarla medyumdan aldığı akrebi eve getiriri
 • Akrep Shanti’yi ısırır

Düşman Başına 53 Bölüm Fragmanı

Yukarıda 1 Ağustos Pazartesi Düşman Başına 53. Bölüm özeti verilen dizinin fragmanı verilmiştir. İşte 1 Ağustos Düşman Başına 53 Bölüm fragmanı.

Düşman Başına 54 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Düşman Başına 53 Bölüm özeti yukarıda verilmiştir. Düşman Başına gelecek bölümde neler olacak? sorusu oldukça merak edilmekte. İşte bir sonraki bölümde 2 Ağustos Salı günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan, Düşman Başına 54 Bölüm fragmanı alt kısımda yayınlanmıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu