Düşman Başına

Düşman Başına 7 Bölüm Özeti (16 Haziran Perşembe) Sarla’nın Planı!

Düşman Başına 7 Bölüm Özeti ve fragmanı sizlerle. Bu bölüm Kanal 7 ekranlarında 16 Haziran Perşembe Düşman Başına 7 bölüm olarak gelecektir. Bu haberimizin içeriğinde;

 • Düşman Başına 7 bölüm özeti
 • 16 Haziran Perşembe Düşman Başına Özeti
 • Düşman Başına 7 Bölüm Fragmanı
 • 16 Haziran Düşman Başına Neler Olacak
 • 17 Haziran Cuma Düşman Başına 8 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Konularını detaylı olarak cevaplayacağız. Gelin öncelikle 16 Haziran Perşembe Düşman Başına 7 Bölüm Özeti vererek konuya başlamadan önce bu bölümün ana konusu; “Nişan töreni öncesinde haldi töreni yapılır. Shivam kız tarafında gitse de Riya işle karşılaşmaz. Sarla’nın planı böylelikle işlemeye devam eder!” öne çıkacak. İşte detaylar.

Düşman Başına 7 Bölüm Özeti Dinlemek için “Listen in Browser” kısmana tıklayınız.

Düşman Başına 7 Bölüm Özeti

Kız evinden düzenlemeler başlar. Erkek evi her ne kadar Sarla olsa da Sarla tüm masrafları abisi Raghav’a yıktığı için düğünde Raghav’ın evinden olur. Raghav’ın evin de düzenlemeler başlar. Sarla Shivam’ı Jaipur’a gönderdiği için Amit’i Shivam’ın odasına götürür. Zira düzenlemeler sırasında Amit’in rahat etmesini isterken, Shivam’ın kardeşleri buna sinir olur.

Raghav eşi Kaushalya ile barışmak ister. Zira Raghav eşine kızıp, annesinden yadigâr olan altını Sarla’ya verdiği için Kaushalya kocasına küsmüştür. Raghav eşinden özür diler ve ona aşkını itiraf eden bir mektup verir. Yanında çiçek de verince Kaushalya’nın sinir geçer.

Riya’nın evinde akrabalar düzenlemelerine yardım eder. Amcası Riya’nın töreninde kullanılacak malzemelerin erkek tarafından gelmediğini fark eder. Hemen erkek tarafını arar. Erkek tarafı adına Shanti konuşur. Riya’nın akrabası, Shanti’nin konuşmasını beğenmez. Anupam iyi insanlar diyerek durumu düzeltmeye çalışır.

Shivam Jaipur’dan erken döner. Eve geldiğinde odasına gitmek istese de Nimmi abisini durdurur ve odasını geçici olarak Amit’in kullandığını, başka odaya gitmesi gerektiğini söyler. Shivam buna sinir olur. Haldi töreni sırasında Raghav ve Kaushalya dans eder. Shanti oğlu Raghav’ı kıskanır ve oğlu ile dans etmeye kalkar.

Düşman Başına 7 Bölüm Özeti (16 Haziran Perşembe) Raghav'ın Evinde Hazırlıklar Başlar

Erkek tarafının kızları gelin kızı görmeye gider. Zira erkek tarafında yapılan haldi töreni kız tarafında da yapılmaktadır. Sonal, Nimmi ve Preeti ile birlikte Riya’nın evine gider. Riya onları görünce mutlu olur. Anupam kızlara ikramlarda bulunur. Bu sırada Amit’in diğer kız kardeşi Pari de gizlice evden çıkıp sevgilisi ile buluşmuştur.

Sarla kızları ortalıkta göremeyince merak eder. Kaushalya kızların Riya’nın yanına gittiğini söyler. Sarla’nın bir anda yüzü değişir. Kaushalya’ya çaktırmadan Pari’yi arar. Pari’ye nerede olduğunu sorar. Dışarıda olduğunu söyler.

Sarla Pari’ye her şeyi anlatır. Riya aslında Shivam’ı sevdiğini, Riya Shivam’ı kendi oğlu zannettiğini, bu durumu düğün olana kadar çaktırmamasını ister. Pari hemen ilgileneceğini söyler. Hızla kız tarafına gider. Bu sırada kızlar Riya’ya damadın onu nasıl ikna ettiğini sorar. Pari hemen araya girer ve çok şey yaptığını söyler. Pari kızları daha fazla konuşturmak istemez. Pari orada bulunan ve başkasına ait telefonu fark keder. Hemen onu çalar. Yanında ki kızları da alıp erkek tarafına gider.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google’a
dizicenter Düşman Başına özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Riya’nın akrabası Bua telefonunu bulamaz. Gelinine telefonunu bulmasını ister. Pari ve yanındakiler erkek tarafına gelir. Bua’nın gelini telefonu arar. Sarla başkasına ait olan telefonu Pari’nin çaldığını anlayınca sinir olur. Pari büyük bir iş başardığını, ona para vermesini ister.

Amit’i seven komşu kızı Rani de erkek tarafının yanına gelir. Rani bilerek haldi uygulamasını Shivam’a da yapar. Sarla bunu görünce sinir olur. Din görevlisi haldi uygulaması basit bir işlem olmadığını, herkesin yanında silinmesi gerektiğini söyler.

Amit ile Shivam haldi uygulaması yapılır. Sarla Rani yüzünde Shivam’ın da haldi uygulaması yaptırdığını, aslında Rani’nin amacı oğlu Amit ile evlenmek olduğunu söyler.

Bunty Riya’ya haldi sürer. Bunty Shivam’a resim göndermek ister. Lakin Riya kaynanasının istediğini çiğnemek istemediğini, düğüne kadar damatla görüşüp konuşmayacağını, resimlerini de göndermemesini ister.

Riya’nın büyükannesi telefonunu bir türlü bulamaz. Sarla da Pari’den telefonu alıp kalabalığın yanına bırakır. Çok geçmeden oraya Shanti gelir. Riya’nın büyükannesi telefonunu arar. Shanti çalan telefonu cevaplar. Riya’nın büyükannesi Shanti’ye hırsız der. Shanti buna sinir olur ve tansiyonu çıkar. Herkes Shanti’nin başına toplanır.

Düşman Başına 7 Bölüm Özeti (16 Haziran Perşembe) Sarla'nın Planı İşlemeye Devam Eder

Shanti’nin damadı, Sarla’nın eşi Ashok hemen arayan numarayı tekrar arar. Evde bir telefon bulduklarını, düğün günü neşelerini kimsenin bozamayacağını söyler. Riya’nın büyükannesi de orda kimin düğünü diye sorar. Ashok da oğlunun adını ve gelinin adını söyleyince Bua şok olur. Bua da Riya’nın büyük annesi olduğunu söyler. Ashok hizmetçilerin hırsızlık yapabileceğini, telefonu en kısa sürede göndereceğini söyler.

Anupam kızını görünce eşini hatırlar. Riya evlendikten sonra babasının tek kalacağını fark edip üzülür. Bunty böyle bir günde üzülmemesini ister.

Shanti, Anupam’ı arar. Damadın banyo yaptığı su ile Riya’nın yıkanması için gerekli suyu göndereceklerini söyler. Riya’nın büyükannesi de bu devir de böyle adet mi kaldı dese de Shanti erkek tarafı olarak ısrar eder.

Düşman Başına 7. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

16 Haziran Perşembe Düşman Başına Bölüm Özeti

Kaushalya erkek tarafının hazırladığı suyu kız tarafına götürmesi için oğlu Shivam’ı gönderir. Sarla Shivam’ı ortalıkta göremeyince Kaushalya’ya sorar. Kaushalya da erkek tarafına gidecek suyu götürmeye gittiğini söyler. Sarla bunu duyunca şok olur. Büyük tepki gösterir. Üzerine çay dökülür. Shanti Sarla’nın üzerine tam olarak çay dökülmesini ama çok büyük tepki verdiğini görünce, şüphelenir.

Sarla hemen Amit’i arar ve Shivam’ın kız tarafına gittiğini, onu bir şekilde durdurmasını ister. Shivam kız tarafına gider. Erkek tarafından geldiğini söyler. Anupam ve diğerleri onu içeri alır. Riya Shivam’ı göremese de onun geldiğini hisseder.

Amit Shivam’ı arar. Nerede olduğunu sorar. Shivam da kız tarafında olduğunu söyler. Amit kimse ile görüşüp görüşmediğini sorar. Shivam kızın babası ile görüştüğünü ve suyu teslim etmek için beklediğini söyler. Amit hemen gelmesini, ritüelleri sırasında yardıma ihtiyacı olduğunu söyler. Shivam başka birinden yardım almasını, hemen gelemeyeceğini söyler.

Shivam Riya’yı göremeden suyu teslim edip gider. Shivam eve geldiğinde Sarla, Shivam’ın kimse ile görüşmeden geldiğini öğrenince, sevincinden Kaushalya’ya sarılır. Shanti kızını kenara çeker ve meselenin aslını sorar. (Shanti Riya’nın Shivam’ı sevdiğini bilmiyor) Sarla annesine gerçekleri söylemek istemez. Yalan söyleyerek durumu idare eder.

16 Haziran Perşembe Düşman Başına Bölüm Özeti - Riya'nın Haldi Töreni Yapılır

Komşu kızı Rani Amit’i yalnız yakalar. Üzerine giydiği gelinlikle Amit’in karşısına çıkar. Çocukluk arkadaşının ötesine geçtiklerini, birbirlerini çocukluktan beri sevdiklerini, annesinin baskısı ile Riya ile evlenmesinin yanlış olduğunu söyler. Amit tüm bunları şiddetle reddeder. Rani alnına sindur sürüp, eşi ilan etmesini ister. Bu sırada oraya Sarla gelir. Sarla buna engel olur. Düğün öncesinde evde rezillik çıkar. Herkes Rani’nin neden gelinlik giydiğini sorar. Raghav Amit’e Rani’yi sevip sevmediğini sorar. Amit de herkesin için de sevmediğini söyleyince Rani çok üzülür.

Sarla ile gelinleri Renu kendi aralarında Sarla’yı çekiştirir. Renu görümcesinden Sarla’nın kendi oğlu evlendiğini ama hiçbir iş yapmadığını, tüm işi görümcesi olarak Kaushalya’nın yaptığını söyler. Sarla bunu duyar ve bir plan yapar. Damadın ailesine verilecek hediyeler arasında, Renu ile Kaushalya’nın aldığı hediyelerini yırtar.

Damat tarafının akrabaları hediyeleri vermeye başlar. Renu ve Kaushalya hediyelerini takdim eder. Sarla Renu’nun hediyesini açar ve yırtık olduğunu, ailesine hakaret ettiğini ileri sürer.

Düşman Başına 7 Bölüm özeti burada son buldu. Devamı Düşman Başına 8 bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak.

16 Haziran Düşman Başına Neler Olacak

 • Raghav’ın evinde haldi töreni yapılır
 • Riya’nın evinde haldi töreni yapılır
 • Erkek tarafının kızları Riya’yı görmeye gider
 • Sarla bunu duyar ve Pari’ye gerçekleri anlatır
 • Pari kızları konuşturmadan kız tarafında ayrılır
 • Pari kız tarafından gelirken telefon çalar
 • Sarla Par’nini telefon çaldığını fark eder
 • Sarla Pari’nin çaldığı telefonu kalabalığın içine bırakır
 • Haldi töreni sırasında Rani Shivam’a haldi sürer
 • Rani Amit’in karşısına gelinlikle çıkar

Düşman Başına 7 Bölüm Fragmanı

Yukarıda 16 Haziran Perşembe Düşman Başına 7. Bölüm özeti verilen dizinin fragmanı verilmiştir. İşte 16 Haziran Düşman Başına 7 Bölüm fragmanı.

Düşman Başına 8 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Düşman Başına 7 Bölüm özeti yukarıda verilmiştir. Düşman Başına gelecek bölümde neler olacak? sorusu oldukça merak edilmekte. İşte bir sonraki bölümde 17 Haziran Cuma günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan Düşman Başına 8 Bölüm fragmanı alt kısımda yayınlanmıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu