Düşman Başına

Düşman Başına 72 Bölüm Özeti (20 Ağustos Cumartesi) Shanti Bayılır!

Düşman Başına 72 Bölüm Özeti ve fragmanı sizlerle. Bu bölüm Kanal 7 ekranlarında 20 Ağustos Cumartesi Düşman Başına 72 bölüm olarak gelecektir. Bu haberimizin içeriğinde;

 • Düşman Başına 72 bölüm özeti
 • 20 Ağustos Cumartesi Düşman Başına Özeti
 • Düşman Başına 72 Bölüm Fragmanı
 • 20 Ağustos Düşman Başına Neler Olacak
 • 21 Ağustos Pazar Düşman Başına 73 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Konularını detaylı olarak cevaplayacağız. Gelin öncelikle 20 Ağustos Cumartesi Düşman Başına 72 Bölüm Özeti vererek konuya başlamadan önce bu bölümün ana konusu; “Sahnti Riya’yı evden attırmak için ilaçların sırasını değiştirir. Shanti bayılır. Suç Riya’nın üzerine kalır!” öne çıkacak. İşte detaylar.

Düşman Başına 72 Bölüm Özeti

Sarla Ashok’un yanına gitmesi ile bölüm başlar. Sarla Ashok’un seyyar tezgahını görünce sinirlenir ve kendilerini rezil ettiğini söyler. Ashok eve ekmek götürmek isterken, karısı ve oğlu tarafından azarlanması, onun çok zoruna gider.

Riya ile Şivam ile konuşur. Riya Şivam’ıa eve davet eder. Şivam neden olduğunu sorar. Riya Shanti’nin bozulan moralini yerine getirmek için bir sürpriz yaptığını, bu sürprizi beraber yapmaları gerektiğini söyler. Şivam Riya’nın hiçbir şey yapmamasını istese de Riya meseleyi daha önce de konuştuğunu şimdi yapacağını söyler. Şivam Riya’nın inadını görünce geleceğini haber verir. Riya telefonu kapatıp arkasını döndüğünde Kuşya ile karşılaşır.

“Beni gördüğünde neden şaşırdın?”

Diye gelini Riya’ya sorar. Lakin Riya sürpriz olduğunu söyler. Sürpriz yapmak içinde izin ister. Kuşya vermek istemese de Shanti Riya’nın istediğini yapabileceğini söyler. Zira içinde Riya’nın evde son günleri olduğunu düşünür.

Düşman Başına 72 Bölüm Özeti (20 Ağustos Cumartesi) Sarla Ashok'a Kızar

Nimmi ile Preeti, Mohit hakkında konuşur. Raghav ve diğerleri Mohit’i kahraman gibi karşıladıklarını söyler. Preeti Nimmi’nin imalı konuşmalarına kızar ve ona Mohit’in işi nedeniyle ailesinin onu reddettiğini, evlenmeleri halinden kimsenin onlara yardım etmeyeceğini ve evliliklerini kabul etmeyeceğini söyler. Bu sırada içeri Riya girer ve şöyle der.

“Kimin evliliğini kabul etmeyecekler?”

Diye sorar. Nimmi hemen araya girer ve bir arkadaşından bahsettiklerini söyler. Riya’ya neden geldiğini sorar. Riya da evde sürpriz bir parti yapmak istediğini, bu konuda yardım istemeye geldiğini söyler. Preeti yardım etmeyi kabul ederken, Nimmi evdeki hiçbir işle ilgilenmemesini, herkesi kendi haline bırakmasını ister. Riya Preeti’nin yardım edeceğine sevinir ve gider.


Bizlerden özet bekleyen arkadaşlar
Google’a
dizicenter Düşman Başına özeti
yazıp, sitemize gelerek bizlere destek olabilirsiniz.


Preeti, Nimmi’ye Riya ile nasıl böyle konuşabileceğini sorar, o onların yengesi. Nimmi, Riya’yı dinlemeyeceğini söylüyor. Riya’nın Shanti ile anlaşamayacağını tartışıyorlar.

Sujeev evde her yere baksa da karısı Pari’yi bulamaz. Sujeev Sharmili’ye Pari’yi sorar. Sharmili karısının bekçisi olmadığını söyler. Diğer taraftan Vyom da her yerde Pari’yi arar. Vyom kilitli odaya gelir. Odanın içinde herkesten sır gibi sakladıkları kadın o odada uyanır.

Raghav eve gelir. Kuşya Raghav’a dışarı çıkmak ister. Lakin Riya oraya gelir. Shanti’nin moralini yerine getirmek için evde sürpriz bir parti, düzenlediğini, onların giymesi için kıyafet getirdiğini söyler. Raghav bu habere çok sevinir. Kuşya sinir olsa da Raghav getirdiği kıyafeti ondan giymesini isteyince, Kuşya çaresizce Riya’nın getirdiği elbiseyi giyer.

Sharmili’nin evinde yıllarca kilitli kalan kadın oradan kaçmaya çalışır. Vyom Pari’yi görür ve ona yemek getirir.

Düşman Başına 72 Bölüm Özeti (20 Ağustos Cumartesi) Shanti Bayılır

Shanti’nin evde herkes düzenlemelerle ilgilenir. Shanti ise Riya’nın evde birkaç günü kaldığını, zira kendisine verilecek olan ilaçlardan Riya’nın sorumlu olduğunu, ilaçların içme sırasını değiştirip, Riya’nın evden temelli atılmasını sağlayacağını düşünüp, pis pis sırıtır.

Raghav Riya’nın evdeki düzenlemeleri yaptığını görünce mutlu olur. Raghav artık Shanti’nin gelme vakti geldiğini, onu çağırmasını ister. Shanti de Riya’nın vermediği ilaçları alır. Doktorun özellikle “Asla bunu önce alma!” dediği ilacı önce alır ve Raghav’ın zamanında doktora götürmesini umar.

Preeti Shanti’nin yanına gelir. Siya onun için özel bir sürpriz hazırladığını, en sevdiği sarı elbiseyi giyip, alt kata gelmesini ister.

Düşman Başına 72. bölüm özeti alt kısımda devam ediyor. Sakın bir yere ayrılmayın. Kaynak dizicenter.net

20 Ağustos Cumartesi Düşman Başına Bölüm Özeti

Shanti sarı kıyafetini giyip dışarı çıkar. Herkes onu görünce mutlu olur. Shanti adeta yeni evlenen genç kız gibi çiçeklerin üzerinde yürür. Riya Shanti’nin boynuna çiçekten yapılan büyük kolyeyi takar. Raghav annesine tüm bu düzenlemeleri Riya’nın yatığını açıklar. Raghav Shanti’ye mutlu olup olmadığını sorar. Shanti ise sahte bir gülümseme yaparak mutlu olduğunu söyler.

Ev halkı sırası ile dans eder. Preeti Nimmi ile, Raghav da Kuşya ile dans ederken, Shanti yavaş yavaş kötü olmaya başlar. Shanti dans edenleri izlerken başı dönmeye başlar.

Shanti kedisini kötü hisseder ve üzerindeki kolyeyi çıkartır. Raghav hemen annesinin iyi görünmediğini fark eder. Ona iyi olup olmadığını sorar. Shanti ilacın biraz daha etki etmesi için iyi olduğunu söyler. Zira ilacın ne kadar çok tesiri olursa, Riya’nın da evden atılması o kadar kolay olacağını düşünür.

20 Ağustos Cumartesi Düşman Başına Bölüm Özeti - Şivam ile Riya Barışır

Ashok eve gelir. Sarla onula alay eder. Kantinci karısından, seyyar satıcı karısı olduğunu söyler. Bu sırada Ashok’a bir telefon gelir. Ashok şok olur. Sarla ona ne olduğunu sorar. Ashok da lojmanda artık kalamayacaklarını, kantinden atıldıkları için tren yolu lojmanlarından da çıkmaları gerektiğini söyler. Sarla sinirlenir ve başlarında ki şefin rüşvet aldığını, onu arayıp polise şikâyet etmekle tehdit edeceğini söyler. Lakin Ashok yeni bir şef geldiğini ve rüşvet almadığını söyler.

Amit eve gelir. Ashok’un evden çıkmaları gerektiğini söyleyince sinir olur. Ashok Amit’e kızar. Kantinden kumar oynadığı için Amit’i suçlar.

Herkes dans ettikten sonra sıra Shanti’ye gelir. Shanti dans ederken bayılır. Herkes şok olur. Hemen Shanti’yi kaldırıp, yatağına götürürler. Riya eve doktor çağırır. Doktor Riya’ya en son aldığı, ilaçları ister. Doktor ilaçlara bakınca, ilaçların sırasının karıştırıp karıştırmadığını sorar. Riya asla dese de Raghav Riya’ya sinirli bakar. Nimmi ilaçları sayar ve ilaçların eksik olduğunu fark eder. Riya ise hata yaptığını kabul etmek istemez.

Düşman Başına 72 Bölüm özeti burada son buldu. Devamı Düşman Başına 73 bölüm özeti içerisinde sizleri bekliyor olacak.

20 Ağustos Düşman Başına Neler Olacak

 • Riya sürpriz parti planlar
 • Shanti Riya’nın istediğini yapmasına izin verir
 • Şivam Riya’nın plan yapmamasını ister
 • Riya Şivam’ı dinlemez
 • Riya Preeti ve Nimmi’den yardım ister
 • Preeti Riya’ya yardım eder
 • Shanti Riya’nın verdiği ilacın üzerine yeni ilaç içer
 • Shanti partiye katılır
 • Shanti parti de dans ederken bayılır

Düşman Başına 72 Bölüm Fragmanı

Yukarıda 20 Ağustos Cumartesi Düşman Başına 72. Bölüm özeti verilen dizinin fragmanı verilmiştir. İşte 20 Ağustos Düşman Başına 72 Bölüm fragmanı.

Düşman Başına 73 Bölüm Fragmanı (Gelecek Bölüm)

Düşman Başına 72 Bölüm özeti yukarıda verilmiştir. Düşman Başına gelecek bölümde neler olacak? sorusu oldukça merak edilmekte. İşte bir sonraki bölümde 21 Ağustos Pazar günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacak olan, Düşman Başına 73 Bölüm fragmanı henüz yayınlanmamıştır. Fragman yayınlandığında burada bulabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu