E.D.H.O

E.D.H.O 3 Ekim Fragmanı ve Özeti

E.D.H.O 19 .eylülde yayınlanan bölümde dış istihbaratın maşaları Hızır’ı baba ocağında vurmak istemişlerdi. Uzun namlulu keskin nişancının atışı ile Hızır’a isabet alsa da mermi adres sormamış ve Zeynep’e gelmiş, Zeynep olay yerine hayatını kaybetmişti.

E.D.H.O 3 Ekim Özeti ve Tüyoları

26 Eylül de yayınlanan bölümde Hızır kızını toprağa gömmekle kalmamış kızının kanını yerde bırakmamak için İstanbul’a dönmüş ve tüm imkanlarını seferber etmiş ama ilk ipucunu Ceylan bulur. Ceylan eski bir tanıdığa uğrayıp Zeynep’in ölümü ile ilgili bilgisi olup-olmadığını sorar. Ceylanın arkadaşı derin bilgiye sahip bir çok istihbarat ile çalışan karmaşık biridir. Hızır’ın kızının ölümü ile alakalı  kimsesizler’in bilgisi olduğunu söyleyince Ceylan duru Hızır’a söyler. Hızır vakit kaybetmeden Yaşar Kimsesizin  mekanına gider. Yaşar’ın isteği Hızır’ın masasına oturup ticarete dahil olmak ister o zaman kızını vuranları söyleyeceğini söyler.

E.D.H.O 26 Ekim Resmi 4

Yaşar ile Ünal bey’in arasını hiç de iyi değildir. Ünal bey Yaşar’ın her türlü istihbarat ile çalışan satılmış biri olduğunu söyler. Ama masasına geldiğinde karışmayacağını söyler. Hızır kızını öldüren ama kim olduğunu bilmediği görünmez düşmanlarını Yaşar’a sorar. Yaşar tanımadığını ama bildiğini koa hastası olan adı Asım denen biri olduğunu. Bağımsız çalışmadığını birilerinin maşası olduğunu ve hastanede kaldığını ve devlet tarafından korunduğunu söyler. Hastanenin adresini İlyas’a verir ve çok sıkı korunan bir yer olduğundan bahseder. 

E.D.H.O 26 Ekim Resmi

Hızır istihbaratçı Nevzat’tan yardım ister. Nevzat bey Asım ile alakalı sağlıklı bir bilgiye ulaşamadığını , Asım ile alakalı dosyalar kapatıldığını söyler. Hızır hastaneye girmek için Nevzat beyden yardım ister. Nevzat Hızır’ın silahsız olarak girmesi halinde yardım edeceğini söyler. Hızır ile Asım nihayet karşı karşıya gelir. Asım küstahça konuşmaya Hızır’ın sinirlerini bozmaya çalışır. Hızır’a bir şey söylemeyeceğini sadece Ünal’a konuşacağını söyler. Hızır ise kızının ölümü ile alakalı Asım’ın hiçbir şey bilmediğini yüzüne söyleyip yayından ayrılacağı sırada Asım “Kızın kitabı bitirdi mi?” diye sorunca Hızır ilk başta Asım’ın ne demeye çalıştığını anlayamaz.

E.D.H.O 26 Ekim Resmi 1

Ama kızının vurulduğu anı gözlerinin önüne gelir. Kızı Zeynep kitabını geri almak için bindiği araçtan inmiş bu sırada keskin nişancının kurşununa hedef olmuştu. Hızır artık kızını vuran kişiyi biliyordu. Ama Hızır kesinlikle Asım’ın maşa olduğu konusunda kuşkusu da yok. Hızır öncelikle maşa da olsa Asım’ı bitirme çabasında ama kaldığı hastane silahlı adamlar ile korunmakta , camlar kurşun geçirmez . Hızır Asım’ın yanına ancak Ünal’ın girebileceğini ve ancak Ünal’ın öldürebileceğini düşünür. Hızır Servet’e bomba hazırlaması talimatını verir. 

E.D.H.O 26 Ekim Resmi 3

Emine ve Hayriye hanımlar ise Zeynep’in katillerini bulmak kendi çapında araştırma yaparlar bunu da Meryem den ve Hızır’dan gizli yaparlar. Ama Meryem kaynanası Hayriye hatunu takip eder. Hayriye ve emine tetikçiyi bulmuşlardır. Hayriye hanım Allah’tan korktuğu için affettiğini söyler ama Meryem kapıdan gelip kızının katilini affetmeyeceğini söyler. Emine hanım Hurşit’e öldürme talimatı verip Meryem’i oradan uzaklaştırmak isterken Meryem kenarda bulduğu silahı tetikçiye doğrultur ve bütün mermileri üzerine boşaltır. Bu sırada kapıdan Hızır girer ve olan bitene şahit olur.

E.D.H.O 26 Ekim Resmi 2

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 3 Ekim 74. BölümdeAsım Ölden evvel Ünal’ın düşmanlarından Ünal’a mesaj göndermişlerdi, Ünal gönderilen mesaja istinaden ya düşmanları ile anlaşacak yada savaşa kaldığı yerden devam edecektir. Ünal Kaplan uyanık ikili oynayacak ve kendisini hedef hattından çıkarmaya çalışacak. Hızır Asım’ın adını alabilmek için kimsesizlere masaya oturması konusunda söz vermişti. Ünal masaya gelen yeni kişiler için çatlak ses olacak. Meryem ise hem kızının ölümünü düşünüp hem de katilini öldürdüğü için kendi dünyasında takılacak. Servet ise Mübeccel’in ağzını tutamaması nedeniyle ülkeyi terk etmek zorunda kalacak. Düşmanlar ise bombayı kimin yaptığını öğrenince Servet’in aracın altına bombalı düzenek yapıp yerleştirecekler. Servet ve Mübeccel Ölecekler.

 

E.D.H.O 3 Ekim Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu