Oyuncu

Ece Yüksel Kimdir? Son Zamanların Parlayan Yıldızı

Ece Yüksel Kimdir? Kaç yaşında Sevgilisi var mı? Burcu ne? Hangi dizi ve filmlerde rol aldı? İşte güzel oyuncunun hakkında merak edilen bir çok soruların cevapları bu haberimizin devamında sizleri bekliyor.

Cem Yılmaz Şener Şen Çetin Tekindor gibi önemli isimleri kadrosunda barındıran Av Mevsimi filmin de çocuk oyuncu olarak girdiği sektörde kısa süre içinde tanınmayı başaran Ece Yüksel, bir çok dizi ve film eleştirmemelerinden tam not almayı başarıyor.

Yakın zaman da basına düşen haberler arasında Aşk 102 kadrona dahil olduğu ile ilgili haberlerin yayıldığı şu günlerde Ece Yüksel biyografisi oldukça merak edilmeye başladı.

Ece Yüksel Kimdir?

6 Ekim 1997 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Hem oyunculuğu hem de güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ece şu an 23 yaşındadır. Terazi burcudur.Genç yaşına rağmen yeşil Çam’ın önemli isimleri ile aynı karede aynı set içerisinde oyuncu olma şansını yakalamıştır.

Ece Yüksek kim resmi
Ece Yüksel kim resmi

Çocuk yaşlarda başladığı sektörde eğitimli bir oyuncu olmak isteyen Yüksel, geçtiğimiz yıl Kadir Has Üniversitesi tiyatro bölümünü başarı ile tamamlamıştır. Canlandırdığı karakterlerde jest ve mimiklerini çok iyi kullanmaktadır. Doğuştan gelen bu yetenek sayesinde sektörde her geçen gün adını daha çok duyuracaktır.

Ece Yüksel Resmi
Ece Yüksel Resmi

En Son 2019 yılında Kız Kardeşler filminde Nuran karakterine hayat veren Ece, 2020-2021 yılında Netfilix dizisi Aşk 102 kadrosuna kendisini izleyeceğiz.

Ece Yüksel Dizi ve Filmleri

  • 2020 – Aşk 102
  • 2019 – Kız Kardeşler – Nurhan
  • 2015 – Davetsiz Misafir (kısa film)
  • 2015 – Nefesim Kesilene Kadar – Funda
  • 2013 – Çekmeceler
  • 2010 – Av Mevsimi Pelinsu

Oyuncu Ece Yüksel’in Ödülleri

  • 22. Altın Koza Film Festivali – Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülü (Nefesim Kesilene Kadar)
  • çan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali – Genç Cadı ödülü (Nefesim Kesilene Kadar)
  • 21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri – Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu ödülü (Nefesim Kesilene Kadar),

Oyuncu Ece Yüksek kimdir resmi

Hem güzelliği hem de oyunculuk performansı ile göz dolduran Ece Yüksel kimdir sorusunu cevapladık. Güzel oyuncu ile ilgili merak ettiğiniz sorular bu yazının hemen alt kısımında bizler sorabilirsiniz.

Kaynak
Wikipedia

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu