Oyuncu

Eda Ece Kimdir? Yasak Elma’nın Yıldızı Hakkında Bilinmeyenler!

Eda Ece kimdir? Yasak Elma’nın sevilen karakteri yıldız Argun’un gerçek hayatı hakkında bilinmeyenler sizleri çok şaşrtacak!

Evet, sizleri bekletmeden yazımıza başlayalım. Eda Ece kimdir? Asıl adı Eda Ece Uzunalioğlu. Haziran 1990 doğumlu olan oyuncunun doğum yeri ise İstanbul. 52 kg ağırlığında olan oyuncunun boyu ise 168 cm dir. İkizler burcu olan Eda Ece’nin babası elektrik mühendisi. Annesi ise ev hanımı. 3 kardeşin en küçüğü olan eda Ece’nin iki ablası var. Bir ablası kendinden 7 yaş büyük, diğeri ise 9 yaş büyük.

Eda Ece Oynadığı Diziler

Babasına o kadar hayran ki onun hep güleryüzlü olduğundan bahseden Eda Ece, kızlarının arkasında olan bir babanın kızı olduğu için gurur duyduğunu ifade ediyor. Babasunı onu özgür bir kız olarak büyüttüğünü ancak her dediği de yapılıp şımartılmamış. eda ece kimdir resmiÇocuk yaşta oyunculuğa merak saran Eda Ece, ilkokulda iken de tiyatro kolunda yer almış. Oyunculuk konusunda olduğu kadar dans konusunda da istekli olan Eda Ece piyano kursuna ve bale kursuna gitmiş. Resim, tenis kursu da gittiği diğer kurslar arasında. Oyunculuk ajansı bulunan Tümay Özokur onu henüz 10 yaşında iken izlemiş ve beğenmiş. Eda Ece’nin annesine gidip kızınızla çalışmak istiyorum demiş. eda ece resmiAnnesi de kabul etmiş bu isteğini. Veee ilk dizisi “Hayat Bilgisi” ile ekranlara gelmeye başlamış ve ilk rol aldığı dizide henüz 13 yaşında bir kızmış Eda Ece. Bu dizinin ardından bir dergiye – Hey girl – kapak resmi olmuş. Oyunculuk ile iç içe geçen bir hayat hikayesinde elbette onun da üniversite hayalleri olmuş. Önce mühendislik sonra edebiyat derken kendini bir anda Pskiloji Bölümünde bulmuş. eda ece kim resmiŞişli Terakki Lisesi’nden mezun olan oyuncu, Bilgi Üniversitesi Psiloji Bölümünden mezun oldu. Sanat tarihi dersi alan oyuncu, sanat galerisinde görevli olarak çalışmış. Güzel oyuncu bir süre Tümay Özokur ile görüşmeyen Eda ece, tesadüf eseri onunla karşılaştı ve yeniden görüşmeye başladılar. Bu görüşme sonrasında “Pis Yedili” dizisinde tam 3 sezon rol aldı.

Eda Ece Hakkında bunları Biliyor Muydunuz?

  • 3 dövmesi var. Hepsi de küçük.
  • En sevdiği sayı 3.
  • Gece acıkınca dışarıda mantı yiyor. Beyaz çikolatalı browni en sevdiği tatlı.
  • Köpeği var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı