Oyuncu

Eda Şölenci Kimdir? Kaç Yaşında? Hayatı Hakkında

Eda Şölenci kimdir diye merak edenler Aşk Ağlatır dizisi ile çoğaldı. Show Tv ekranlarında yayınlanan Aşk Ağlatır dizisi sonrasında oldukça popüler hale gelen Eda Şölenci kimdir, kaç yaşında, daha önce hangi dizide filmde oynadı, boyu kilosu kaç, kısaca oyuncu hakkında merak edilen tüm soruların yanıtları yazımızda sizler için derlendi.

Denizcan Aktaş’ın Yusuf karakterine hayat verdiği Aşk Ağlatır dizisinde Yusuf’a aşık ama onu aldatan Nalan karakterine hayat veren Eda Şölenci hakkında bilgilere geçmeden evvel sizlere bu dizideki rolünden kısaca bahsetmek isterim.eda solenci resmiAşk Ağlatır dizisinde Yusuf’a aşık olan Nalan, 25 yaşlarında bir genç kız. Sivas Sivrihisarlı bir ailenin kızı olan Nalan iki yıllık üniversite sonrasında İstanbul’da bir plazada iş bulur. Sivas’ta iken herkes tarafından küçük görülmüş olan Nalan, bu psikolojiyi hiç atamaz. Lüks hayata düşkün bir mizacı olan Nalan oldukça bakımlı ve şık bir bayandır. eda solenci kimdir resmiYusuf için intihar girişimi olan Nalan, her defasında Yusuf’u kendine bağlar bağlamasına ama Ada geldikten sonra bu aşk da büyük bir sınav verir. Yusuf Nalan’a verdiği sözden dolayı onun yanında dururken Nalan onu Mert ile aldatmaktadır. Yusuf’un kamyonuna binerken bile birileri görür de rezil olurum düşüncesi ile hareket eden Nalan ilerleyen bölümlerde gerçeğin ortaya çıkması ile büyük bir yıkım yaşayacak. Aşk Ağlatır dizisindeki rolünden bahsettikten sonra oyuncu hakkında ayrıntılar ile sizleri buluşturalım.

Eda Şölenci Hayatı Yaşı Memleketi

Eda Şölenci 1996 yılında dünyaya gelmiştir. Ailesi Makedonya göçmenidir. İzmir’de dünyaya gözlerini açan güzel oyuncunun tam adı ise Eda Dunisa Şölenci. Küçük yaşlardan beri hem oyunculuk hem de dans konusunda yetenekli biri olan Şölenci İzmir Bornova Anadolu Lisesi mezunudur. Boğaziçi Üniversitesi mezunudur.

Eda Şölenci Oynadığı Diziler

Güzel oyuncu, daha önce “Güneşin Kızları” dizisinde rol aldı. Ayrıca “Adı efsane” dizisinde de canlandırdığı Çiler karakteri oyuncunun yıldızının parlamasını sağladı. Daha sonra TRT 1’de “Aslan Ailem” dizisinde rol aldı. Bu dizide Pelin karakterini canlandırdı. Oyuncu şu ana Aşk Ağlatır dizisinde Nalan karakterine hayat vermekte.

Eda Şölenci Yaşı Boyu Kilosu

23 yaşında olan genç oyuuncunun boyu 163 cm ve kilosu 51 kg dır. Burcu ise aslan.

DEVAMINI OKU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı