E.D.H.O

Edho Behzat Kim? Façalının Kardeşi Edho Dizisi Behzat

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi 3 haftalık uzun sayılabilecek aradan sonra çekimlerine ve yeni bölümlerine kaldığı yerden devam başladı. Atv ekranlarına 122. bölümü gelen dizide İlyas’ın öldürülmeye çalışılması tamamen İlyas’ın beklediği bir durum. Bu yazımızda İlyas’ın ölmesini isteyen, Edho oyuncu kadrosuna yeni gelen oyunculardan olan edho Behsat olarak bildiğimiz oyuncunun gerçek adını ve daha önce nerede oynadığını anlatırken en son yer aldığı projeyi de açıklayacağız.

Edho dizisi Behsat kim olduğunu açıklamadan bazı olayları da beraberinde açıklamak gerektiğini düşünüyorum. Önce bu konular kısacık duracağız. Sonrasında ise Behsat Edho kadrosundan önce nerede oynadığını açıklarken Behsat’in gerçek adını da beraberinde açıklayacağız. Bu arada [mavibuton]Edho İstihbaratçı Mesut[/mavibuton] Kim olduğunu görmek için tıklayınız.

Edho Dizisi Behsat Kim? Nasıl Bir Karakter

Edho Behzat olarak dizinin oyuncu kadrosuna katılan bu karakteri tanıtmadan önce dizinin seyri hakkında ufak bir bilgi vermek istiyorum. Hatırlarsanız Çakırbeyli ailesinin başına bu belaları devlet içine yerleşmiş yapılanmanın adamı olan İstihbaratçı Mesut’un, Çakırbeyli ailesini yok etmek istemesi ile başladı ve İlyas’ı ceza evine aldırdıktan sorna, aracıların sayesinde muhtemelen Façalıların adamı ile İlyas’ı öldürmek istediler ama başarılı olamadılar. Peki İlyas’ı kim öldürmeye çalıştı? Façalılar Kim? Bir kolu devlette, bir kolu ise usulsuz işlerin en tepesinde yer alan bir örgüttür. Aile tarzında yapılanması olan Façalılar arasında önemli bir karakter olan Edho Behsat adını sıkça duyucağız.

İlyas ile oldukça kavgalı bir dönem sonunda yavaş yavaş her ikisi de birbirini tanımaya başladıkça sevmeye başladılar diyebilirim. Birlikte operasyon biler yapan bu ikilinin eski kavgalarını hatırladıkça vay ve nereden nereye diyorum. Façalıların hırsız olarak adlandırılmasını kaldıramayan ve bir kez bile başkasının malını çalmaya yeltenmeyen Behsat, başkasından bunu duymamak için her seferinde birini öldürüp ceza evine girmiştir.

Edho Behzat’ın Gerçek İsmi

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Façalının kardeşi olarak dahil olan ve Edho Behsat olarak izleyeceğimiz oyuncunun gerçek adı Emir Belendir Oğlu’dur. 1979 yılında Ankara’da dünyaya gelen oyuncu Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezundur. Heykelcilik konusunda eğitim alan Benderlioğlu daha sonra grafik bölümüne geçiş yaptı.edho emir benderlioğlu resmi

Trt tanıtım koordinatörlüğü yapan oyuncu Alper Çağlar ile tanışarak hayatında yeni bir sayfa açtı. Bukalemun, 4 saat, Karaburgu, Panzehir filmlerinde başrol oyunculuğu yapan oyuncu Camgöz filminde de rol almıştır. En son olarak ise Dağ 2 filminde rol almıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu