E.D.H.O

Edho Cengiz Kim? Eşkıya Dizisi Cengiz (İstihbaratçı) Gerçek Adı

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisi 146. bölümü ile 5 Kasım Salı günü ATV ekranlarına geldi. Dizinin oyuncu kadrosuna birden fazla isim kadroya katılırken, bugün Edho Cengiz olarak dahil olan oyuncuyu sizlere  tanıtacağız.

Eşkıya dizisi Cengiz karakteri herkesin gözüne tanıdık geldiğini biliyorum. Uzun zamandır ekranlarında uzak kalan başarılı oyuncu yeni sezonda Edho dizisi Cengiz rolü ile izleyeceğiz. Öncelikle karakteri daha sonra oyuncunun gerçek adını ve oynadığı dizileri açıklayacağız.

Edho Cengiz Kim?

İstihbaratçı Altan tam da Çakırbeyli ailesini bir bir öldürmeyi planlamıştı ki Ünal’ın avukatı Damla uluslar arası bağlantılarını da kullanarak Altan’ın oğlunu kaçırması ile Alpaslan Altan’ın elinden kurtul. Bu arada Damla diğerlerinin de çıkması için elinden geleni yaptı. Altan makamı ile yapamadığını bitirme işini devamlı iş verdiği bir örgüte aktardı. Yine Hızır ve Damla sayesinde suikast den kurtulan Hızır, bunun acısını Altan’dan almak için plan yaparken, Damla Ankara’ya baskı yaptığını ve bir müfettiş gönderdiklerini, Altan’ı denetlemeye geldiğini söyledi.Edho Cengiz - Cem Emüler Bu sırada Cengiz de çoktan Altan’ı sözde denetlemeye geldi. Kısaca Altan’ı denetleyen ve onu görevden alan İstihbaratçı Cengiz olarak dizinin kadrosuna katıldı. Yeni bölümde kuvvetle muhtemelen istihbaratın başına da geçeceğini düşünüyoruz. Şimdi sizleri faza meraklandırmadan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Cengiz karakteri olarak karşımıza çıkan oyuncunun gerçek adı hemen alt kısımda sizleri bekliyor.

 Eşkıya Cengiz’in Gerçek Adı Yaşı Bilgileri

cengiz karakterine hayat veren oyuncu Cem Emüler. Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncusu olan Emüler, 1962 yılında doğmuştur. Ankara’da dünyaya gelen oyuncu Hacettepe Üniversitesi Devlet konservatuvarı tiyatro Bölümü mezunudur. Ali Sabuncugil Menajerlik Oyunculuk Ajansına bağlı olarak çalışan usta isim son olarak Hande Erçel’in rol aldığı “Aşk Laftan Anlamaz” adlı dizide Nejat karakterine hayat vermiştir.

Başarılı oyuncu, uzun süre “Kertenkele” adlı dizide rol almış hatta dizinin devamı olan “Kertenkele Yeniden Doğuş”ta da yerini almıştır. Seslendirme sanatçısı olarak da çalışan oyuncu “Godzilla”, “Galaksinin Koruyucuları” filmlerinde seslendirme yapmıştır.Eşkıya Cengiz - Cem Emüler TRT 1 ekranlarının unutulmaz dizilerinden olan “Ayrılsak Da Beraberiz” dizisinde tam beş sezon rol alan usta oyuncu, yine TRT 1’de “En Son Babalar Duyar” dizisinde Tankut karakterine hayat verdi. “Çocuklar Duymasın” dizisinde Doğan karakteri ile seyirci karşısına çıkan Emüler, “Kadın İsterse”dizisinde de rol aldı. 2010 yılında başlayan “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” dizisinde üç sezon boyunca rol almış ve Yunus karakterine hayat vermiştir. Usta oyuncu Cem Emüler sadece oyuncu ve seslendirme sanatçısı değil ayrıca yönetmendir.

Cem Emüler Yaşı Burcu Boyu Kilosu Eşi

Deniz Emüler ile evli olan Cem Emüler, 57 yaşındadır. 178 cm boyunda olan oyuncu 85 kg ağırlığındadır. Oyuncunun burcu ise koç burcu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu