E.D.H.O

Edho Cihan Kimdir? Gerçek Adı

Edho Cihan karakterine hayat veren oyuncunun kim olduğu oldukça merak edildi. Yakın zamanda Kimsesiz dizisinde istihbaratçı karakterine hayat veren oyuncu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Cihan karakteri olarka karşımıza çıktı.

Bu yazımızda Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi Cihan karakterine hayat veren usta oyuncunun kim olduğunu daha önce hangi dizi ve filmler de rol aldığını bu yazımızda siz değerli okurlarımıza açıklayacağız.

Edho dizisi Cihan kim (Adnan Biricik)

6 Ekim 2020 tarihinde ATV ekranlarında yeni sezonuna başlayan sevilen diziye yeni isimler dahil oldu. Bunlardan birisi de Edho dizisi Cihan karakteri oldu. Alt kısımda bu karaktere hayat veren oyuncunun bilgileri sizleri bekliyor. 

Edho Cihan Kim

6 Ekim 2020 tarihinde başlayan Edho dizisinde Cihan karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Adnan Biricik’tir. Dizide masa üyesi Cihan olarka izleyeceğimiz karakter Hızır ve ailesini karşısında yer alacak.

Adnan Biricik Kim (Edho dizisi Cihan)

Adnan Biricik; 9 Haziran 1959 yılında İstanbul da dünyaya gelen usta oyuncu, şu an 61 yaşındadır. “Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümü” mezunu olan oyuncu, şimdiye kadar bir çok tiyatro oyunlarında yer almıştır.

Edho Cihan (Adnan Biricik)

İlk defa kamera karşısına 1990 yılında “Kalbe Düşen nur” isimli sinema filmi ile çıkmıştır. Ancak sesi kendisinden önce dizi ve senama dünyasında yer almıştır. Hem oyuncu hem de seslendirme sanatçısıdır. 

İlk defa dizi deneyimi ise 2004 yılında ekranlara gelen “Kurtlar Vadisi” isimli dizide “Nizamettin Güvenç” karakterine hayat vermiştir. 2018 yılında Mehmet: Bir Cihan Fatihi isimli dizide Sultan Murat karakterine hayat veren usta oyuncu son olarka ATV ekranlarında yayınlanan Kimse Bilmez dizisinde Kurtbey karakterine hayat vermiştir. Şimdi Edho Cihan karakteri ile bu sezon adından sıkça söz ettirecek.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu