E.D.H.O

Edho Dayı Korkmaz Kimdir? [Yaman’ın Dayısı]

Edho Dayı Korkmaz kimdir? Daha önce hangi dizilerde rol aldı? Edho Dayı karakterine hayat veren oyuncu kimdir? Hepsi ve daha fazlasını bu yazımızda sizler için hazırladık.

Güncelleme (01.12.2020) Edho dizisi Korkmaz dayı Ankara’dan Yaman’ın istediği ile geldi. Ankara’daki basit hırsızlık işine son vermesini, daha büyük paraları götürmek için çağırdığını söyledi. Korkmaz Dayı Yaman gibi masanın bir üyesi oldu. Korkmazlar masada önemli gücün yarısını ele geçirdi.

10 Kasım 2020 tarihinde ATV ekranlarında yayınlanacak olan bölümde birden fazla karakter diziye dahil oldu. Bunlardan biriside Korkmaz ailesinin dayısı oldu. Hamdi’nin kayınbiraderi  Ankara da oto teyp hırsızlığı ile yaşamını sürdüren hırsızdır.

Edho Yaman'ın Dayısı kim resmi

Hamdi’nin en küçük oğlu Selman ile birlikte yaşayan Dayı Korkmaz ile Hamdi’nin arası yıllar önce açılmıştır. Ancak son yaşanan olayda Alpaslan mahallede Korkmaz ailesini kovmasından sonra cezaevinde olan Derman bu olayı haber alır almaz Ankara da basit hırsızlıkla geçinen Dayısı ile en ufak kardeşini Çaklıbeylilerin savaşına dahil edecek.

Hamdi her ne kadar Dayı Korkmaz ile Selman’ın gelmesinden pek memnun olmasa da Derman’ın söylediklerini dikkate alacak. Yaman hemen Ankara’ya haber uçurup, küçük kardeşi Selman ile dayısı Korkmaz bu savaşa dahil edecek.

=> Edho Selman kim görmek için tıklayınız.

Edho Dayı Korkmaz Kimdir

10 Kasım 2020 tarihinde yayınlanan 171. bölümde diziye dahil olan oyuncular arasında yer alan ve Edho Dayı Korkmaz karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Ahmet Erkut’dur. Devlet tiyatrosunda uzun yıllar görev alan Ahmet Erkut bir çok tiyatro oyununda görev almıştır.

Edho Dayı Korkmaz - Ahmet Erkut Resmi

Ahmet Erkut; Eylül 1968 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncu şu an 52 yaşındadır. Eylül 1990 yılında girdiği devlet tiyatrosunda bir çok oyunda boy göstermiştir. Onlardan bazılarına değinecek olursak;

=> Edho Yaman kim olduğunu görmek için tıklayınız.

Edho Dizisi Dayı Korkmaz’ın Yer Aldığı Tiyatro Oyunları (Ahmet Erkut)

2008 – Genç Osman / Oyuncu
1995 – Oyunun Oyunu /
1995 – Yedi Kocalı Hürmüz /
1994 – Venedik Taciri
1994 – Kanlı Nigar / Agah
1994 – Keşanlı Ali Destanı / Beşvakit Niyazi
1993 – Asiye Nasıl Kurtulur / Yeğen – Adam
1984 – Küçük Nasrettin / Oyuncu
1984 – Kuğunun Şarkısı-Bir Evlenme Teklifi / Oyuncu

1984 yılından beri sahnelerde yer alan Ahmet Korkmaz sadece oyuncu değil yakın zamanda tiyatroda yer alan 2018 yılında “Mikado’nun Çöpleri” isimli oyununda yönetmen yardımcısı görevini başarı ile sütlenen Ahmet Erkut Eşkıya dizisi Dayı Korkmaz karakteri ile bir kez daha ekranlar da yer alacak. Dizide Engin Benli’nin yer aldığı Yaman’ın dayısı olarak kendisini izleyeceğiz.

=> Edho dizisi Derman kim görmek için tıklayınız.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Dayı Korkmaz’ın Geldiği Bölüm

10 Kasım 2020 tarihinde ATV ekranlarında gelen 171. bölümde Dayı Kokmaz karakter ile kadroya dahil olan Ahmet Erkut’un diziye geldiği bölüm fragmanı hemen alt kısımda verilmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu