E.D.H.O

Edho Demir Kimdir? [İdris’in Kardeşi Demir]

Edho Demir Kim? İdris’in kardeşi Demir karakterini hangi oyuncu canlandıracak? Edho dizisi Demir karakteri hakkında merak edilen tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz bölümde edho Behzat ve masa üyesi Tipi Murat Edho Yaman‘dan aldığı bilgi ile biraz da gaza gelerek Edho İdris’in oğlu Kaya‘nın mekanını bastılar. Kaya gerçekleri söylemek yerine saklamayı, hatta hem tipiye hem de Behzat’a silah sıkmaya çalışınca, Behzat Kaya’yı vurmuştu.

Tüm bular dizinin 181. bölümde ekrana geldi. İdris’in oğlu Kaya karakteri 181. bölümde ölerek diziden ayrılırken, edho İdris karakteri oğlunu sorgusuz sualsiz öldürdükleri için hem Hızır’a hem de Haşmet’e karşı adeta savaş açtı.

Edho dizisi Demir Resmi

İdris’in köyünden gelen adamları ve abisi Demir de 182 bölümde Hızır ile savaşmak için İstanbul’a gelmesi ile Demir karakteri kadroya katıldı.

=> Edho İshak kimdir öğrenmek için lütfen tıklayınız.

Edho Demir; İdris reisin abisidir. Trabzon’da yaşamaktayken yeğeni Kaya’nın öldürmesi ile hesap sormaya, küçük kardeşi İdris’e yardım etmeye İstanbul’a’ adamları ile gelecek. Hızır, Demir ile mücadele etmede oldukça zorlanacak. Bu uğurda ailesinden birini de kaybedecek. Kısaca Edho dizisi Demir karakteri bu çerçevede Hızır’a düşman olarak katılacak.

Edho Demir Kimdir

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Demir karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Çetin Sarıkartal‘dır. En son Azize dizisi İskender karakterini canlandıran, ancak Çukur dizisinde Paşa karakteri ile yıldızı parlayan usta oyuncu Edho oyuncuları arasına adını yazdırmayı başardı.

Edho Demir kimdir - Çetin Sarıkartal Resmi

Bu sezon sonuna kadar kadroda yer alması beklenen Çetin Sarıkartal hakkında merak edilen tüm bilgiler yazının devamında sizleri bekliyor.

Çetin Sarıkartal Kimdir (Edho Dizisi Demir)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz dizisinin kadrosuna Demir rolü ile katılan başarılı oyuncu Çetin Sarıkartal; 1959 yılında başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. 2018 yılında “Çukur” dizisinde canlandırdığı Paşa karakteri ile popüler olan Çetin Sarıkartal; bu zaman kadar pek çok tiyatro oyununda rol almıştır. Sadece oyuncu olmayan, bunun yanında yönetmenlik de yapan başarılı oyuncu Sarıkartal, tiyatro üzerine yazdığı kitabı da vardır.

Çetin Sarıkartal’ın dizi ve Filmleri

  • Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz -Demir
  • Azize : Volkan Kocatürk – 2019
  • Çukur : Sinan Öztürk ve Özgür Sevimli – 2017-2018 (Paşa)
  • 7 Kocalı Hürmüz : Ezel Akay – 2009 (Günter Paşa)

Edho Demir rolü ile şimdiden dikkatleri üzerine çeken Çetin Sarıkartal bu sezon sonuna kadar Demir karakterini canlandırması bekleniyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu