E.D.H.O

Edho Doğan Baba Kimdir? Usta Oyuncu Edho Kadrosunda!

Edho Doğan Baba kim? Gerçek adı ne? Eşkıya dizisi Doğan baba karakterine hangi oyuncu hayat veriyor sorularının cevaplarını bu yazımızda sizleri için cevapladık.

2019-2020 sezonunda kadroya katılacağı ve Doğan baba karakterine haya vereceği belli olan usta oyuncu geçirdiği rahatsızlığı sebebi ile geçtiğimiz yıl ekrana gelecek olan bölümde kimsesiz Yaşar’ın babası olarak kendisini izleyeceğimiz görüntüler, maalesef çıkarılmak durumunda kaldı.

=>

Edho İdris Kimdir? (Masa üyesi Kaya’nın babası)

Edho dizisi Doğan - (Ali Sürmeli)

Bu sezonda çekimleri sırasında yine rahatsızlık geçiren usta isim hastaneye kaldırılsa da durumunu iyi olduğu bilgisi bizlere geldi. Bu sezon Eşkıya dizisi Doğan baba karakterini görmeye devam edeceğiz. 

Edho Doğan Baba

En son Çarpışma dizisinde izlediğimiz şimdi, ise Doğan baba karakterine hayat veren oyuncunun gerçek isimi Ali Sürmeli’dir.  Usta isim şu sıralar her ne kadar sağlık sıkıntısı çekiyor olsa da Edho dizisini bambaşka bir yöne çektiğini söyleyebiliriz.

Edho Doğan Baba (Ali Sürmeli)

Kurtlar Vadisi Zaza karakteri ile milyonların sevgisini kazanan Ali sürmeli Kurtlar Vadisi Dizisinde yakaladığı başarıyı burada da devam ettirmek için kolları sıvadı. Kimsesizlerin babası olarak izleyeceğimiz Ali Sürmeli 1959 doğumludur. Şu an 61 yaşında olan Sürmeli bu zaman kadar 70 ayrı projeye adını yazdırmayı başarmıştır. 

Sürmeli, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olmuştur. 1959 yılında Bingöl ili Solhan ilçesinde dünyaya gelmiştir. Son olarak “Mucize 2” filminde rol almıştır.

Eşkıya dizisi Doğan baba kim - (Ali Sürmeli)

Yine Mahsum Kırmızıgül’ün “Vezir Parmağı” filminde “Müstesna” karakterine hayat vermiştir. “Servet” dizisinde “Kudret Fettah” karakteriyle de dikkat çeken oyuncu “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde canlandırdığı “Şeref Zazaoğlu” karakteri ile popüler olmuştur. 

Bunların dışında Ali Sürmeli; Olacak O Kadar, Deli Yürek, Güneşi Gördüm, Beyaz Melek, Mucize, Fırtına, Girdap, Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi, Newyork’ta Beş Minare isimli filmlerde yer almıştır. 

Şimdi Edho Doğan baba karakterine hayat veren Ali Sürmeli 161 cm boyunda ve 68 kg ağırlığındadır. 61 yaşındadır. Aslen Muş Vartolu olan usta oyuncuya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu