E.D.H.O

Edho Erdem Kim? Şafak’ın Adamı Eşkıya Dizisi Erdem Kimdir?

Edho Erdem karakteri geçtiğimiz hafta dizinin 146. bölümün de dizinin oyuncu kadrosuna sınırsızların tecrübelisi ve Şafak’ın en güvendiği adamı olarak kadroya dahil oldu. Ancak kayıtlarımıza göre dizide Erdem karakterine hayat veren usta oyuncu yakın zaman da Ramo dizinin oyuncuları arasında geçtiği için burada uzun kalmayacağını düşündüğümüzü en baştan belirtmek gerek.

Eşkıya dizisi Erdem karakterini sizlere tanıtırken, ayrıca bu karaktere hayat veren oyuncun gerçek adını, en son hangi dizide rol aldığını ve bu zaman kadar nereler de rol aldığını bu yazımızın satır aralarında sizleri beklemektedir.

Edho Erdem Kimdir?

12 Kasım 2019 Salı günü ATV ekranlarında 147. bölümü ile gelen fenomen dizide kadroya dahil olan sınırsızların gücü ile eski istihbaratçı Altan’ın yaptıklarını izledik. Geçtiğimiz hafta kadroya dahil olan sınırsızlar ekibini tek tek tanıttık. Son olarak sınırsızların başı olan Şafak dan sonra gelen ve her olay da parmağı olan Edho dizisi Erdem karakterini tanıtacağız.

Edho Erdem yıllarca Şafak ile birlikte asker olmuş ama girdiği yanlış işler yüzünden askerlik mesleğinden kovulduktan sonra da bu yanlış işlere devam etmişler. Şafak ile birlikte kurdukları bu düzen uluslar arası operasyon yapabilecek bir güce ulaşmıştır. Edho Erdem - Edho Erdem Kim? Şafak'ın Adamı Eşkıya Dizisi Erdem Kimdir?Cengiz’in emri ile Altan’ın sınırsızların başına geçti ve vereceği emirleri para karşılığında yapacak olan ekibin en başında Şafak, sonrasında ise Erdem geliyor. Kendine güveni ve yaptıkları ile nam yapmış, katıldığı operasyonlarla efsane olmuş eski bir askerdir. Şimdi bu gücünü para karşılığında satan katil bir karakter olan Edho Erdem karakterine hayat veren oyuncunun kim olduğu ise alt kısımda sizler beklemektedir.

=> Bu arada kendisi ile beraber dahil olan [mavibuton]Edho Güven[/mavibuton] kim olduğunu görmek için lütfen tıklayınız.

Yıldırım Gücük (Eşkıya Dizisi Erdem) Kimdir?

3 Mart 1971 tarihinde Mersin’de dünyaya gelen oyuncu şu ana kadar 23 yapımda yer almıştır. Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü mezunu olan usta isim son olarak geçtiğimiz yıl vizyona giren “Sükut Evi” adlı filmde rol almıştır. TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve geçtiğimiz yıl final yapan “Halka” dizisinde bir doktora hayat veren oyuncu Fox Tv ekranlarında yayınlanan “Savaşçı” dizisinde Ruhi rolü ile ekranlara gelmiştir.Edho dizisi Erdem - Edho Erdem Kim? Şafak'ın Adamı Eşkıya Dizisi Erdem Kimdir?“Ötesiz İnsanlar” adlı dizide iki sezon boyunca Yılmaz Gürel karakterine hayat veren Gücük, yıllara meydan okuyan dizilerden “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde Özcan rolü ile seyirciden tam not almıştır. Oyuncuların çoğunun yolunun geçtiği yıllara meydan okuyan “Arka Sokaklar” dizisinde Nusret rolü ile dizide dört sezon yer almıştır. “Aslı ile Kerem” adlı dizi ile oyunculuk kariyerine merhaba diyen oyuncunun rol aldığı diziler şu şekilde;

Yıldırım Gücük Oynadığı Diziler

 • Aslı ile Kerem
 • Büyük Buluşma
 • Kırık Kanatlar
 • Arka Sokaklar
 • Eşref Saati
 • Kurtlar Vadisi Pusu
 • Ezel
 • Tozlu yollar
 • Ötesiz İnsanlar
 • Kırlangıç Fırtınası

Yıldırım Gücük Oynadığı Filmler

 • Sükut Evi
 • Adı Yunus
 • 72. Koğuş

Yıldırım Gücük 46 yaşında olan usta oyuncu, 182 cm boyunda ve 80 kg ağırlığındadır.

DEVAMI OKU

BENZER YAZILAR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı