E.D.H.O

Edho Fedailerin Başı Kim? Hangi Oyuncu Canlandırıyor? Gerçek İsmi Ve Oynadığı Diziler

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin yeni sezona başlarken oyuncu kadrosuna birden çok karakter katıldı. Bunlardan biri de Fedailerin başı olarak karşımıza çıkan oyuncu oldu. Bu zamana kadar karakterin adı geçmesini bekleyip, sizlere en doğru bilgiyi vermeye çalıştık. Lakin sezon finaline şurada bir kaç bölüm kalmasına rağmen karakterin adı verilmediği için Edho dizisi Fedailerin başı olarak anılmaya başlanmasından dolayı bizde bu karakteri böyle tanıyıp sizlere de bu isimle tanıtmaya karar verdik.

Edho dizisi 28 Mayıs Salı günü bu sezona veda edeceğini ve gelecek sezon da kaldığı yerden devam edeceğini bildiğimiz için artık daha fazla beklemeden fedailerin başı olarak gelen oyuncu hakkında merak edilen bilgileri paylaşmak istiyoruz. 

Edho Dizisi Fedailerin Başı Kim?

2015 yılında yayın hayatına başlayan dizide bu sezon köklü bir değişiklik olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Dizinin senaristliğini yapan Raci Şaşmaz, bazı sebeplerden dolayı dizinin senaristliğinden ayrılması ile hikayede bir aksama olacak mı? Dizi devam edecek mi? derken devam kararı geldi. Bu sezon dizinin oyuncuları arasında giren Zeki ortalığı yakıp yıkarken, arkasına aldığı devletin istihbarat gücünü de kullanıp her istediğini yapmaya başladı. Tam da bu sırada Fedailerin başı, süreci yakından takip edip gerek kendi adamları ile gerekse Alpaslan’a gönderdiği haber ile hainlerin önünü kesmeye çalıştı. Gizli bir istihbaratçı olan Fedailerin başı her geçen gün önemli olmaya devam ediyor.edho Fedailerin Başı (Mehmet Ulay) Resmi

Şu an için adı Fedailer olarak kalan ve tam olarak nasıl bir düzen içinde oldukları Alpaslan dahi bilmediği için bu karakter hakkında fazla bir şey konuşamıyoruz. Lakin gelecek sezon daha etkin rol alacağını şimdiden söylemek istiyorum. Şimdi Edho Fedailerin başı olarak bildiğimiz ve bu karaktere hakkı ile hayat veren oyunun gerçek adını ve daha önce yer aldığı dizi ve filmlerin isimlerini açıklamak istiyorum.

Edho Dizisinde Fedailerin Başı Karakterini Kim Canlandırıyor?

Oldukça sırlı bir karakteri canlandıran ve henüz 1 yıldır ekranda olmasına rağmen adını dahi bilmediğimiz karakteri sadece edho dizisinde Fedailerin başı olarak söyleyebiliyoruz. Böylesine önemli karakteri canlandıran oyuncunun gerçek adı Mehmet Ulay‘dır. 1942 yılında Antalya’nın Alanya ilçesinde dünyaya gelen usta oyuncu Devlet Konservatuvarı mezunudur. Ali Sabuncugil menajerlik Oyunculuk Ajansına bağlı olarak çalışan oyuncu bir süre İngiltere’de de görev yaptı.Edho Dizisi Fedailerin Başı (Mehmet Ulay)

iki yıl yurt dışında görev yapan oyuncu ülkemize döndüğünde şu ana kadar 91’e yakın yapımda yer almıştır. Yer aldığı tüm yapımlardan ziyade öncelikle ilk yer aldığı yapımla oyuncuyu tanıtmaya başlayacak olursak; oyuncu ilk olarak Can Şenliği adlı dizide Selami karakteri ile ekranlara gelmiştir.

Mahallenin Muhtarları dizisinde Seçkin karakteri ile hafızlara yer edinen oyuncu Süper Baba dizisinde Hasan Basri karakteri ile fenomen olmuştur. Çiçek Taksi, Deli Divane, Ruhsar, Akşam Güneşi, Küçük Besleme,Dadı, üvey Baba,Avcı, Reyting Hamdi, Oğlum İçin, Ankara Ekspresi,Arka Sokaklar, Doktorlar, Emret Komutanım adlı yapımlarda rol almış olan Ulay, Arka Sıradakiler adlı dizide Nihat Karaca karakterine hayat vermiştir. Es Es dizisinde cezaevi müdürünü canlandırmış olan oyuncu Muhteşem Yüzyıl dizisinde Tebrizli Derviş karakteri ile seyirciyle buluşmuştur.

Doktor Ender karakterini canlandırdığı Galip Derviş dizinin dışında TRT 1 de yayınlanmış olan Filinta dizisinde Mayer rolünü canlandırmıştır. Baba Candır dizisinde üç sezon boyunca Hasan karakterini canlandıran Ulay, son olarak Göçebe adlı dine filminde Ilgar karakterine hayat vermiştir.

DEVAMINI OKU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı