E.D.H.O

Edho Melike Kim? Usta Oyuncu Eşkıya Kadrosuna Dahil Oldu

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 5. sezonu ile 24 Eylül 2019 Salı günü ekranlara döndü. Yeni sezonun başlaması ile yeni isimleri de kadrosuna katmayı başaran dizide usta bir ismin de olduğunu görünce şahsen ben çok mutlu oldum. Edho Melike olarak kadroya dahil olan oyuncunun gerçek adı ne? Hangi dizilerde rol aldı? İşte tüm detaylar bu yazımız da sizleri bekliyor.Edho Melike (Selda Alkor) ResmiEdho dizisi Melike olarak izleyeceğimiz usta isim Feyyaz Meftun’un annesi olarak karşımıza çıkacak. Yeni sezon için yayında olmayacağı yönünde çıkan haberlere inat, yeni sezonda oldukça güçlü isimleri kadrosuna katarak en büyük rakibi olan Kadın dizisini reytingler de bu sezon geçmek için elinden geleni yapmış diyebilirim.

Eşkıya Melike Kim?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz 5. sezonunu 140. bölümü ile kaldığı yerden devam ederek başladı dersek, yalan olur. Bizlerin bıraktığı yerde Hızır’ın sevgilisi yoktu. Ancak yeni sezonda Edho Meftun rolü ile izleyeceğiz karakter çoktan Hızır ile tanışmış. Hatta sevgili bile olmuşlar. Sanki bir kaç bölüm sonra başladığını hissettiğim dizide Feyyaz’ın annesi, Meftun’un babaannesi olarak karşımıza çıkan usta ismin gerçek adı Selda Alkor’dur. 

Selda Alkor; 3 Ocak 1943 yılında Konya ilimiz de hayata gözlerini açan uta oyuncu Selda Alkor şu an itibari ile 76 yaşındadır. Hayatını Türk sinema ve dizilerine adayan usta oyuncu 2002 yılında Altın Portakal yaşam boyu onur ödülüne layık görülmüştür.selda alkor edho resmiSelda Alkor, tiyatro ve sinema filmlerinde daha fazla kendisini görebildiğimiz bir oyuncudur. Diziler de ise çok fazla göremediğimiz Selda hanımın bu zaman kadar yer aldığı dizlerden bir kısmı;

  • Kartallar Yüksek Uçar
  • Böyle mi Olacaktı
  • Asmalı Konak
  • Çemberimde Gül Oya 
  • Parmaklıklar Ardında 
  • Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Özellikle Asmalı Konak dizisinde Özcan Deniz’in canlandırdığı karakterin annesi olarak karşımıza çıkmış, rolünün hakkını verse de bizler iki sevgiliye karşı çok gaddar bir anne olarak izlemiştik. Oynadığı her oyunu adeta yaşayarak canladıran Selda Alkor yeni sezonda Eşkıya Melike karakteri ile karşımızda olacak. Özellikle benim merak ettiğim Hayriye anne ile arasının dizide nasıl olacağı konusunu çok merak ediyorum. İlerleyen bölümde bu sorunun cevabını da öğreneceğiz.

Edho Melike’nin Kadroya Dahil Olduğu Bölüm

Feyyaz ve Sevda ile birlikte yeni sezonun ilk bölümünde 24 Eylül 2019 Salı günü yayınlanan 140. bölümünde kadroya dahil olan Selda Alkor’un katıldığı bölüm fragmanı hemen alt kısımda sizleri bekliyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı