E.D.H.O

Edho Reşit Kim? Gerçek Adı Ne? Daha Önce Oynadığı Diziler

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 98. bölümü ile 10 Nisan Salı günü izleyici karşısına çıktı. Dizide olaylar durmak bilmezken yıllardır hapiste olan Reşit karakteri diziye dahil olur. Edho Reşit kim? Nasıl bir karakter ondan bahsettikten sonra Edho Reşit’in gerçek adı ne sorusuna cevap vereceğiz. 

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Edho) Reşit Kim Nasıl Bir Karakter?

Atv’nin güçlü dizilerinden olan ve reyting mücadelesinde tahtını kadın dizisine kaptıran dizie son bir ayda bir hareketlenme başladı. Dizye önce Güney karakteri girdi. Ardından doktor ve devamı gelmeye başladı. Dizi hakkında sosyal medya da çok durgun olduğunu ve sıkıldıklarını söyleyen izleyenlerden geri dönüt alıp diziye yeni kişiler geldikçe heyecan artmaya başladı. Şimdi sizlere bu hafta yani 10 nisan günü yayınlanacak bölümde diziye eski katil ve müebbet hapis cezasına çarptırılmış bir mafya babası Reşit dahil oldu. Reşit tabi ki de Hızır’a rahat vermek onu desteklemek için gelmedi.

 

Karanlık ellerin girişimi ile ömür boyu ceza evinde kalması gereken bir kişinin tür türlü oyunlarla dışarı çıkartıp Hızır’ın başına bela edecekler. Zaten paşa lakaplı güneş ve avenesi Natocu Ekrem ile uğraşırken bir de Reşit’in gelmesi işleri iyiden iyiye çıkmaza sokacak. Ceza evinden çıktıktan sonra Tipi’nin yanına gidip masa üyeleri hakkında ileri geri konuşur. Masa da çoluk çocuğu doldurduklarını böyle dünyayı yönetemeyeceklerini söyleyip içeriden karışıklık çıkaracağa benziyor. Karakter hakkında edindiğimiz bilgileri sizler ile paylaştıktan sonra Reşit’in gerçek adı ne? Bu soruya cevap verelim.

Edho Reşit’in Gerçek Adı Ne?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine Reşit karakteri ile dahil olan oyuncu Seda Yıldız’dır. Mayıs 1962 yılında Zonguldak’ta hayata gözlerini açan oyuncu Boğa burcudur. Oyunculuk üzerine “Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü” alanından mezun olduktan sonra tiyatro sahnelerinden Kamera karşısına 1985 yılında “Kuyucaklı Yusuf” karakteri ile bu sektöre giriş yaptı. Buradaki başarı ile 1985 yılında toplamda üç sinema filminde rol almayı başarmıştır.İlk dizi deneyimi ise 1987 yılında “Gönül Dostları” dizisinde bölüm oyuncusu olarak dizi kadrosuna dahil olarak dizi sektörüne de girdi.

Edho Reşit Kim Resim 1

Seda Yıldız hem tiyatro oyuncu hem sinema ve film oyuncusu olmanın yanında seslendirme ve yönetmen koltuğunda da oturmuştur. İlk seslendirme çalışması ise 1995 yılında yayınlanan “Cesur Yürek” filminde bir karakterini seslendirmişti. Yıldızının parlaması ve ülke çapında tanınan bir oyuncu olması Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde “Yaşar” karakterini canlandırması ile popüler bir oyuncu olmuştur. Edho Reşit olarak dahil olmadan evvel son olarak 2013 yılında “Ben onu Çok Sevdim” dizisinde “Tarık” rolü ile karşımıza çıkmıştı. Seda Yıldız 1985 yılından bu zaman kadar toplamda 39  ayrı projede görev almıştır. 

Seda Yıldız Kurtlar Vadisi Dizisindeki Rolünü Hatırlayalım

Seda Yıldız Kurtlar vadisi dizisinde Yaşar ağa olarak başarı ile oynamıştır. Şimdi Yaşar ağa karakterini hatırlayalım.

https://www.youtube.com/watch?v=jjaMq4S0qVI

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu