E.D.H.O

Edho Rıdvan Kimdir? Usta Oyuncu Edho’da

Edho Rıdvan Kimdir? En son hangi dizide rol aldı? Edho dizisi Rıdvan karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı ne? İşte bu soruların cevapları haberimizin devamında sizleri bekliyor.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 190 bölümü ile 20 Nisan 2021 tarihinde ATV ekranlarında geldi. Dizide Rado ve çetesi ile uğraşan Hızır’ı karşısında çok daha güçlü bir isim olan Rıdvan çıktı.

Hızır Tuncay ve çetesine karşı mücadele ederken Rıdvan da bu çetenin üyesi olduğunu fark eden Hızır Rıdvan’ın karşısına çıkacak. Rıdvan  ise Hızır ve ekibinin ne derece güçlü olduğunu bilmediği için adeta ayağına çağırıp Hızır’ı tanımak, gerekse kendisine itaat etmesini için ayağına çağırır. Hızır ise düşmanın gözüne bakmadan öldürmediği için Rıdvan’ın davetine bizzat gidip gözüne bakmak için gidecek.

=> Edho Hakan kim olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

Edho dizisi Rıdvan kimdir (Ali İpin) Resmi

Hızır son zamanlar da devlet içine sızmış hainlere karşı mücadele ederken devlet içine yerleşmiş odakların finanse ettiği tetikçilere4 karşı savaş açtı. Bir bir bunların karşısına dilip hesap sormaya bu bölümde de devam edecek. Kısaca Edho Rıdvan karakteri bu hikaye çerçevesinde karşımıza çıkacak.

Edho Rıdvan Kimdir

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Rıdvan karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Ali İpin’dir. En son Seni Çok bekledim dizisinde Rıza karakterine hayat vermiştir.

Ali İpin Kimdir

Ali İpin; 21 Aralık 1955 yılında Ankara ilinde dünyaya gelmiştir. Şu an 65 yaşında olan usta oyuncu 1975 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı bölümünü kazanmıştır. Öğrencilik yıllarında misafir öğrenci olarak İsviçre de eğitim görmüştür.

1982 yılında Türkiye’ye geri dönen Ali ipin, Devlet Tiyatroları genel müdürlüğünde işe başlamıştır. Burada bir çok oyunda kimi zaman oyuncu kimi zamanda yönetmen yardımcısı olarak yer almıştır.

Edho Rıdvan kimdir (Ali İpin) Resmi

İlk defa kamera karşısına 2000 yılında “Samyeli filmi” ile çıkan Ali İpin en son 2020 yılında “Eltilerin Savaşı” dizisinde rol almıştır. Şu ana kadar 35 ayrı projeye adını yazdırmayı başarmıştır. 2004 yılında “Aliye” dizisinde “Balkan Hoca”, 2006 yılında “Yaprak Dökümü” dizisinde “Fahrettin” karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Ali İpin en son Seni Çok Bekledim Rıza karakterini canlandıran başarılı isim Edho Rıza karakteri ile dört bölüm oynaması bekleniyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu