E.D.H.O

EDHO Yaman Kimdir? Bomba Oyuncu!

EDHO Yaman kimdir, EDHO Yaman gerçek adı ne, hangi dizide rol aldı sorularınızın yanıtları yazımızda sizleri bekliyor.

Bu akşam ekranlara yeni sezonuyla merhaba diyen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine yeni karakterler dahil oldu. Bunlardan biri de Yaman karakteri.

Bence sen peşin peşin öp!

diyen Hızır Reis’e şu şekilde cevap vererek herkesin dikkatini çekti:

Buradan nasıl çıkabileceğini düşünüyorsun…Onu söyle elini öpeyim sonra da sıkayım!

Bu sözleriyle dikkat çeken Yaman karakterine ise bakın hangi popüler oyuncu hayat veriyor!

Eşkıya Yaman Korkmaz; Aplaslan’ın eşinin öldürme olayını bizzat planlamış, tek hedefi Çakırbeylileri ortadan kaldırım masanın başına geçmek isteyen Yaman, ilk olarka Alpaslan’ın eşini öldürmekle bu ile başladı. Sormasında Alpaslan’ın eşini öldüren kişi masa üyesi Celal’in oğlu olduğu ortaya çıkınca, Hızır ve Celal karşı karşıya gelecek.

EDHO Yaman Gerçek Adı Hayatı Dizileri

Engin Benli EDHO Yaman karakterine hayat vermektedir.  Kendisini aslında bir çok diziden tanısak da akıllarda “Kanıt”  dizisindeki “Orhan başkomiser” rolü ile kalmıştır.edho yaman resmi

Usta oyuncu Ocak 1970 yılında İzmir’de hayata gözlerini açmıştır. Kova burcu olan Engin Benli, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur.

Savaşçı Kuzgun Resmi 1İlk kez kamera karşısına, 2004 yılında yayınlanan “Büyük buluşma” dizisiyle çıkmıştır. 2006 yılında ise sinema filmi olan “Polis” filminde “Volkan” karakterine hayat vermiştir.

Sonrasında “Arka Sokaklar” dizisinin setinin tozunu yutmuştur. Daha sonra 2007 yılında yayınlanan “Gazi” adlı dizide konuk oyuncu olma başarısını göstermiştir. 2010 yılına gelindiğinde, belkide bir çoğumuzun oyuncuyu burada tanıdığı “Kanıt” adlı dizide “Başkomiser Orhan” karakterine hayat vermişti.

Yıldızının parlaması ve ülke çapında tanınan bir oyuncu olması burada geçirdiği 4 sezonun büyük etkisi oldu. Buradaki rolü iyi olsa da “Poyraz Karayel” adlı dizisindeki “Zafer” rolü ile kötü karakteri de başarı ile canlandırmıştır. 

“Adı Efsane” adlı dizide “Sinan” karakterine hayat veren Engin bey, son olarak Fox TV ekranlarının sevilen askeriye dizisi, “Savaşçı” dizisinde uluslararası bir terörist olan Kuzgun karakterine hayat vermişti.

Ayrıca Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan “Koca Koca Yalanlar” dizisinde “Erdem” rolü ile bölüm oyuncusu olarak katılmıştır. Unutulmaz rollerinden biri ise “Diriliş Ertuğrul” dizisinde Alıncak karakteridir. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu