Egenin Hamsisi

Egenin Hamsisi Nerede Çekiliyor? Dizinin Çekim Alanları Nerede?

TRT1 ekranlarına komedi türünde bir dizi olan Egenin Hamsisi seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Dizinin çekim alanları da merak konusu olunca bizler de bu yazımızda sizlere Egenin Hamsisi nerde çekiliyor başlığı altında bilgi vermeye çalışacağız.

Egenin Hamsisi Nerde Çekiliyor? Çekimleri Nerede?

TRT1 ekranlarına Mustafa Şevki Doğan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Egenin Hamsisi adlı dizi çok yakında başlayacak. Köprü Filmin yapımcılığını üstlendiği  dizinin çekim alanları da merak konusu oldu. İclala Aydın, Uğur Çavuşoğlu, Bestemsu Özdemir, Uraz Kaygılaroğlu, Asuman Dabak gibi başarılı isimlerin başrolünde oynayacağı dizi Ege ve Karadeniz kültürünü bizlere sunacak. İki kültürün de kendine has yemeklerini, gelenek göreneklerini izleyeceğimiz dizide birbirine rakip biri Karadeniz mutfağını tanıtan diğeri Ege mutfağını tanıtan restorantı göreceğiz. Birbirlerine rakip olmalarına karşın öyle şeyler yaşanacak ki hem güleceğiz hem düşüneceğiz. 

egenin hamsisi dizi resmi

Oyunculuğa uzun süredir arar vermiş olan yazar İclal Aydın’ın Melahat karakterine hayat vereceği Egenin Hamsisi dizisi nerde çekiliyor sorusuna gelecek olursa dizinin bir ayağı Karadeniz’de diğer ayağı ise Ege’de. Karadeniz’de yapılan çekimlerde mekan olarak çayı ile meşhur Rize’nin Çamlıhemşin, Güneysu ve Fındıklı ilçeleri; İzmir Seferihisar Sığacık Ege çekimlerinde tercih edilen mekan. Sığacık zaten daha önce de pek çok dizinin çekim alanı olmuş. 

egenin hamsisi bestemsu özdemir resmi

Dizide Melahat Ege yemeklerini satan bir restorant sahibi iken Zeynep’in babası Fırtına Şevketgil de Karadeniz mutfağını tanıtan rakip restorant sahibidir. İki restorant arasında kıyasıya bir rekabet söz konusu iken Deniz ve Zeynep’in sevdası bu çekişmenin tam ortasında yeşerir. Melahat da Fırtuna Şevketgil de bu sevdaya tamam olur diyecek bir karaktere sahip değildir. Ancak bakalım bu sevda nasıl sınavlar verecek. Ancak şurası aşikar ki ne Zeynep ne de Deniz bu sevdadan vazgeçmeye niyetli değildir. 

egenin hamsisi uraz kaygılaroğlu resmi

Zeynep Karadeniz’in yeşiline, akan sularına bakarak Deniz keşke yanımda olsa diye düşünür. Deniz de masmavi Ege’nin sularına bakıp düştüğü sevdaya dur diyemez ve Zeynep’i düşünmekten kendini alamaz. Hem bu sevda hikayesini hem de Ege-Karadeniz restorantlarının kıyasıya rekabetlerini izleyeceğimiz Egenin Hamsisi Temmuz ayında TRT1 ekranlarında. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu