Elimi Bırakma Barış Kim? Damla’nın Babası Barış Kimdir?

8 Eylül 2019 Pazar günü ikinci sezonun ilk bölümü ile karşımıza çıkan TRT  1’in popüler dizisi yeni sezon bomba gibi başladı. Yeni Sezonda Elimi Bırakma Barış karakterine hayat verecek isim, söz dizisinden bomba transfer olarak tarihe geçti diyebilirim.Elimi Bırakma Damla'nın Babası Barış - Nihat Altınkaya

Elimi Bırakma Damla’nın babası Barış karakteri ile dizinin ikinci sezonunda dahil olan başarılı oyuncu, en son Star TV ekranlarında, Söz dizisinde erdem Yarbay karakterini başarı ile canlandırmıştı. Yeni sezonda Damla’nın ve Tanem’in babası olarak karşımızda olacak.

Elimi Bırakma Barış Kim?

Yeni sezonun başlaması ile yeni sezonda bir çok oyuncunun ayrıldığını görürken, aynı şekilde bir çok isim de diziye yeni katıldı. Bunlardan gelen oyuncular Damla, Damla’nın dayısı ve Damla’nın yeğeni Tanem olarak yeni sezonda karşımızda olacak isimler olurken, Mert, Melis ve Avukat Kadir karakteri dizinin oyuncu kadrosundan ayrılan isimler oldu.Elimi Bırakma Barış - Nihat Altınkaya

Bu yazımızda ise elimi Bırakma Barış karakteri ile karşımıza çıkan, en son Söz dizisinin Erdem Yarbayı, burada Damla’nın babası olarak karşımızda olacak.

Dizide Barış karakterine hayat verecek oyuncunun gerçek adı Nihat Altınkaya’dır. Bizler he ne kadar Nihat Altınkaya olarak bilsek de tam adı Nihat Alptuğ Altınkaya’dır. 28 Eylül 1979 yılında Karabük de hayata gözlerini açmıştık.

En son Söz dizisinin yarbay Erdem’i olarak hafızalara kazının başarılı isim, ilk defa kamera karşısına 2003 yılında “Kurtlar Vadisi” isimli dizide karşımıza çıkan oyuncu, 2006 yılında Binbir Gece isimli dizide de önemli bir karaktere hayata vermiştir.Elimi Bırakma Dizisi Barış - Nihat Altınkaya

İlk defa beyaz perdeye çıkması ise 2009 yılında “En mutlu Olduğum Yer” isimli film sayesinde olmuştur. Her oyuncunun parlamasında önemli bir dizi yada film olduğu kesin.

Nihat Altınkaya’nın da popüler olmasında 2008 yılında Dudaktan Kalbe dizisinde Umut karakter ve 20114 yılında “Kara Para Aşk” dizilerinde gösterdiği oyunculuk performansı ile oldukça popüler bir oyuncu haline gelmiştir.

Elimi Bırakma Barış Nihat Altınkaya’nın yer aldığı son 5 dizi ve filmlerin listesine baktığımızda;

  • 2017 – Söz
  • 2016 – Yüksek Sosyete
  • 2015 – Kara Ekmek
  • 2014 –  Kara Para Aşk
  • 2014 – Medcezir

Son beş projesinde canlandırdığı karakterlerden bir çoğu ağır başlı ve beyefendi bir karakteri canlandırdığını, son olarak Söz dizisinde Erdem Yarbay karakteri bir duruşunun arkadasın oldukça bey efendi bir izlenim bırakmıştı. Yeni sezonda Üs yapım imzalı dizide Barış karakterini de hemen ısındık ve hemen sevdik. Eklenme Tarihi:

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM