Elimi Bırakma

Elimi Bırakma Feride Kimdir? Gerçek Adı Ne? Merak Edilenler

Elimi Bırakma dizisi ekrana ilk geldiği günden itibaren dizide Feride Çelen olarak yer alan karakteri çok merak etti. Her davranışın da vay be dediğimiz ve Çelen Holding başında yer alan ve şirketi sabır ve emekle kurduğunu söyleyen Elimi Bırakma Feride Çelen kim olduğunu bu yazımızda sizlere aktaracağız. 

Yıllarca torunlarına gerçekleri anlatmak ve bunlarla yüzleştirmek isteyen babaanne Feride hanım, kendince bir plan kurdu. Ancak bu plan onun servetinin bir  kısmını kaybetmesine yol açsa da Cenk’in babaannesi Feride hanım en başta Cenk’i istediği kıvama getirdi. Sonrasında ise şımarık olarak büyüyen Melis’ de sonunda annesi Serap’ın yanlış yönlendirmelerini zamanla anladı. 

Bu yazımızda Elimi Bırakma babaanne Feride Çelen kim olduğunu anlatırken Feride Çelen’in gerçek adını ve daha önce yer aldığı dizi ve filmlerin isimlerini vereceğiz.

Elimi Bırakma Dizisi Feride Çelen Kim

22 Temmuz 2018 Pazar günü yaz dizisi olarak başlayan Elimi Bırakma dizisi oldukça iyi tepkiler aldı ve yeni sezonda da devam etti. Dizide önemli hatta ana karakterlerden biri olan Feride Çelen, Cenk’in babaannesi. Tek derdi Cenk’in mutluluğu olan Feride hanım onun gerçekleri görmesi ve ailenin başına geçip toparlamasını istemektedir.

Kendisinin kanser olmasında dolayı yakın zamanda öleceğini düşünen Feride hanım Cenk’in aklını başına getirmek için tesadüf eseri kendisine yardım eden Azra’ya mal varlığının tamamını devrettiğini söylemesi ile Cenk ailemin mirasını bir başkasına hatta yabancıya kaçırmak istemeyen Cenk, canla başla işinin başına geçmiş ve bu sayede Cenk hem gerçek hayat ile yüzleşirken hem de Azra’yı daha yakından tanıyıp aşık olmuştur. İlk kez valizlerinin karışması ile kaderin karşılaştırdığı Azra ile Cenk yakın zaman da evlenecekler.

Hatırlarsanız Cenk ilk başta babasından kalan mirası nakde çevirip kendi ,işini kurmaya çalışmış ama buna Feride hanım karşı çıkmıştı. Aslında Feride hanım bu aileyi hep bir arada tutmanın derdinde olduğu için eski gelinin yanından göndermemiş oğlunun emaneti olarak değerlendirmiştir. Aldığımız bilgiye göre ileri dönemlerde Feride hanım gene holdingi bırakacağı, Zerrin ise bu fırsattan yararlanmaya çalışacağını şimdiden dizinin sevenlerine söyleyelim..  

Elimi Bırakma Feride Çelen’in Gerçek İsmi

Ekranların yaz dizilerinden Elimi Bırakma dizisinde Feride’nin gerçek adı Seray Gözler. Eylül 1961 doğumlu olan oyuncu Adana’da dünyaya gelmiştir. 1,65 cm boyunda olan oyuncu 65 kilo. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümünde mezun olmuş olan Gözler’in eşi ise Avlu dizisinde Kudretin eşine hayat veren Saydam Yeniaydır. Çiftin bir oğlu vardır.

elimi bırakma seray gözler resmi

Süper Baba dizisinde canlandırdığı Şule karakteri ile büyük beğeni alan oyuncu Yabancı Damat dizisinde Hayriye, Zoraki Koca dizisinde Sevim karakterini canlandırmıştır. 2002 senesinde Kaktüs Çiçeği adlı yapımdaki oyunculuğu ile ödül almış olan oyuncu 2011 senesinde de İki Çarpı İki adlı yapım ile başka bir ödül almıştır.

İstanbul Devlet Tiyatrosu bünyesinde çalışan oyuncu, Hayat Şarkısı, Sultan, Aynalar, Böyle mi Olacaktı, Bir Tren Yolculuğu, Ayaşlı ve Kiracıları, Çalıkuşu adlı yapımlarda yer almıştır. Son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan Tutsak adlı dizide merhamet dolu bir hizmetli olan Sevim’e hayat vermiştir. Dizide baş karakterlerden olan Bahadır’ın annesi Sevim’e hayat vermiştir. 

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu