Elimi Bırakma Mert Kimdir? Mert Ölecek Mi? Kurtulacak Mı?

İlk bölümüyle hayranlık uyandıran Elimi Bırakma dizisinde Mert karakteri adından söz ettirdi. Peki Elimi Bırakma dizisi Mert kim, Elimi Bırakma dizisi Mert’in gerçek adı ne gibi soruların cevaplarının hemen ardından ikinci bölüm fragmanından bir detay ile devam ederek Elimi Bırakma Mert ölecek mi sorusunun cevabını sizlerle paylaşacağız.

Elimi Bırakma Dizisi Mert Kim? Elimi Bırakma Dizisi Mert’in Gerçek Adı Ne? Merak Edilenler

TRT1 ekranlarının en güvendiği yapımlardan olduğu söylenen Elimi Bırakma dizisi bomba bir bölümle ekranlara geldi. Çoğu yaz dizisinden farklı olarak aşkı konu alsa da önceliği dram tutan ilk bölüm tüm izleyenleri derinden etkiledi. Babasının doğum günü için sürpriz yaparak gelen Azra, otizm teşhisi konmuş kardeşini piyano çalarken izleyince gözyaşlarına boğulur. Mert, oldukça yetenekli bir çocuktur tabi görmesini bilene. Azra onun en büyük destekçisidir.

elimi bırakma yiğit kaan yazıcı resmi

Babasının vefatından sonra ablası Azra ile ortada kalan Mert önce Sumru tarafından daha sonra da babalarının en yakın arkadaşı Mesut tarafından reddedildi. Sokak ortasında son çare evin hizmetlisi olan Gönül Teyzelerini aradılar ancak onları evine istemeyen Gönül’ün kocası onları meşgule atınca Azra beyninden vurulmuşa döndü. Son çare intihardı. Azra kardeşi Mert’i de alarak yüksekten atlayarak ölmeyi planlamıştı ancak ablasının elini sımsıkı tutan Mert ona “Elimi bırakma, korkuyorum!” deyince Azra kardeşine sımsıkı sarılıp intihardan vazgeçti. 

Açıkçası acaba elimi bırakma adı sevgiliye söylenecek bir söz olarak aklıma gelmişti ancak dizi büyük bir farkındalık oluşturarak otizmli bir kardeşin ablasına söylediği bir söz olarak ekranlara getirdi. Bu açıdan diğer dizilerden de daha ilk bölümden farkını bence göstermiş oldu. Dizide Azra’nın kardeşi Mert’i canlandıran oyuncu da gerçekten çok başarılı bir oyunculuk sergilemiş. Özellikle vücut dilini çok iyi kullanan o oyuncuyu eminim sizler de merak etmişsinizdir zira bence gelecekte çok iyi yerlerde olacağını düşündüğüm bir oyuncu. 

Elimi Bırakma dizisi Mert’in gerçek adı Yiğit Kaan Yazıcı. Küçük oyuncu 11 yaşında. Ankara doğumlu olan başarılı oyuncu daha önce de TRT1 ekranlarında yer aldı. Pahitaht Abdulhamid adlı dizide Şehzade Abdulhamid’in küçüklüğünü canlandırmıştır. 

Elimi Bırakma Mert Ölecek Mi? Sumru Ölecek Mi?

Birinci bölümün hemen ardından yayınlanan fragmanda Sumru, Mert’i kaçırıyor. Gönül Mert2in kaybolduğunu söyleyince Azra ne yapacağını şaşırıyor. Gözyaşları içinde kaybolan, elindeki tek varlığı olan kardeşi Mert’i arayan Azra zor anlar yaşıyor. Sumru ise arabada Mert ile. Mert ise oldukça gergin bir halde Sumru’nun araba kullanmasını engellemeye çabalarken Sumru kaza yapıyor. Bu kaza anının ardından akla gelen ilk soru acaba Mert ölecek mi. Mert de Sumru da kazadan kurtulacak ama eminiz ki Sumru’nun sonsuz kötülükleri bir yerde patlak verecek. 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın