Elimi Bırakma

Elimi Bırakma Neden Gün Değiştirdi? Elimi Bırakma Hangi Gün Yayınlanacak?

Elimi Bırakma neden Pazar günü yayınlanmadı diye merak edenlerin sayısı hızla artarken bu işin arka planında neler olduğunu ve neden gün değiştirdiğini açıklarken artık dizi hangi gün yayınlanacağını da bu yazımız da bulabilirsiniz.

Elimi Bırakma Neden Salı günü yayınlanacak görseli
Elimi bırakma neden gün değiştirdi görseli

22 Temmuz 2018 Pazar günü TRT 1 ekranlarında ilk bölümü ile karşımıza çıkan sevilen dizi ilk etap da yaz dizisi olarak başlasa da aldığı reytingler nedeni ile sezon dizisi olarak ara vermeden sezon başladı. İki yıldır hayatımızda olan dizi total olarak genel de ilk beş arasında yayınlanan dizinin özellikle ev hanımlarının vaz geçilmezi dizileri arasında oldu. Ancak 3 Kasım 2019 Pazar günü yeni bölümü yayınlanmayan dizi, 5 Kasım Salı gününe kaydırıldı. Peki Elimi Bırakma Neden gün değiştirdi. İşte cevapları.

Elimi Bırakma Niçin Günü Değişti?

  • Şampiyon dizisi Salı günü tutunamadı
  • Salı günü yayınlanan Kadım Dizisinin Ocak Ayında bitme ihtimali
  • Kadın dizisinin reytinglerini kapmak istemesi
  • Şampiyon dizisi büyük bütçeli olması, zarar ile dizisi final yaptırmamak istemesi
  • Pazar günü askeri dizi olan Savaşçı dizisine rakip olma istediği
  • Elimi bırakma dizisinin Salı günü tutma ihtimalinin %90 olması

Gibi nedenlerle kanal ve yapımcı ile görüşüldükten sonra dizi kendi gününde ve kendi saatinden Salı gününe kaydırıldı.

Elimi Bırakma Yeni Bölümü Hangi Gün Yayınlanacak?

Pazar günü yayınlanmasına alıştığımız dizi, artık her Salı günü yayınlanmaya devam edecek. Ancak burada şöyle bir ayrıntı var. Pazar günü total olarak 5 civarında reyting alan dizi, Salı günü bu reytingi Ocak ayına kadar toplamakta zorlanacağını düşünüyorum. Zira Salı günü Edho, Kadın dizisi aktif olarak devam ettiği için üçüncü bir dizinin beş ve üzerinde alması oldukça zor gözükse de imkansız değil.

Bu arada dizide bazı olaylar kendisini tekrarlamaya başlaması nedeni ile hali hazırda izleyenler bile sıkılmışken, Salı günü tutunmak isteyen dizi, inanılmaz bir şey yapmak zorunda. Aksi halde kısa süre içinde final haberini duyarız.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu