Elimi Bırakma

Elimi Bırakma Şef Ferhat Kim? Aşçı Başı Ferhat Usta Karakterini Kim Canlandırıyor? İşte Detaylar

Yazın başlayan ve aldığı reytinglerle varlığını devam ettiren Elimi Bırakma oyuncuları arasında biraz geri planda olsa da dizinin zaman zaman akışına yön veren ton ton şef karakterine hayat veren Elimi Bırakma Şef Ferhat karakteri olarak karşımıza çıkan karakter ve oyuncu hakkında sizleri bilgilendirmek için bu konuyu açtık.

Daha önce bir çok dizi ve sinema filminde rol alan, hatta yakın zamanda mafya rolünü canlandıran oyuncu Elimi Bırakma Ferhat usta olarak karşımıza çıkması, oyuncunun ne kadar yetenekli olduğunun bir göstergesi değil mi? Her oyuncu her karakteri canlandıramaz ama iki uçta olan karakterleri de canlandırmak ancak yetenek işidir. İşte bu gün sizlere aşçı başı karakterine hayat veren yetenekli oyuncuyu sizlere tanıtacağız. Gerçek adı yaşı boyu v.s hakkında merak ettiğiniz her sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Elimi Bırakma Aşçı Başı Ferhat (Şef) Kimdir?

22 Temmuz Pazar günü hayatımıza giren ve ilk bölümü ile milyonlara ulaşan TRT 1’in duygusal ve dram ağırlıklı Elimi Bırakma oyuncuları arasında geri planda olan ama dizinin akışına oldukça yardımcı olan oyuncuları tanıtmaya devam ediyoruz. Bu yazımız da Şef Ferhat ustayı tanıtırken gerçek hayatı ile bilgileri de bulabilirsiniz. Dizinin yaklaşık olarak 5 aydır yayında olduğunu göz önüne aldığımızda Elimi Bırakma Şef Ferhat usta kim olduğunu açıklamanın, zaman kaybı olacağını düşünüyorum.

Dizinin bitmesinden sonra oyuncunun oynadığı karakteri hatırlamak isteyenler için ufak bir bilgi verip oyuncunun gerçek adı ile bilgileri siz değerli okurlarımıza aktarmak istiyorum. Dizide Feride hanımın en değerli aşçı başı olan ve gerek muzip gerekse babacan halleri ile şirin tonton bir aşçı Ferhat’ı canlandırmaktadır. Kısaca dizideki rolü bu olan oyununun gerçek hikayesinden bahsedelim.

Elimi Bırakma Şef Ferhat’ın Gerçek Adı 

TRT 1’in oldukça popüler dizi Elimi Bırakma dizisi Ferhat usta yada şef Ferhat’a hayat veren oyuncunun gerçek ismi Yüksel Ünal’dır. 1974 yılında Almaya da hayata gözlerini açan Yüksel Ünal 1983 yılında ülkesine geri dönmüştür. Ancak Türkçe konuşamayan Yüksel bey hırs edip Ömer Seyfettin’in kitaplarını Türkçe sözlük eşliğinde öğrenmeye başlar.

O dönemde şiirler de yazmaya başlamıştır. 1984 yılında oyunculuk üzerine ilk deneyimine çıkmıştır. Okul piyesinde önemli bir karakteri canlandırması ile ta çocukluk döneminde bu sektöre girmiş diyebiliriz. Sadece oyunculuk üzerine değil bu işin mutfak kısmı diyebileceğimiz bir çok farklı sektörlerde kendini geliştirmeyi başaran Yüksel Ünal, halen grafikerlik işlerine de devam etmektedir.

2004 yılında Mert adında yakışıklı mı yakışıklı bir oğlu olan usta oyuncu ilk kez kamera karşısına 2011 yılında yayınlanan sinema filmi olan “Ay büyürken uyuyamam” isimli filmde “memed” karakterini canlandırması ile ilk kez sinema filminde oynadığı gibi ilk kez kamera karşısına bu filmle çıkmıştır.Elimi bırakma sef ferhat - (yuksel unal) resmi

İlk kez dizi deneyimi ise 2013 yılında atv ekranlarında yayınlanan “Kaçak” isimli filmde “Combo İsmail” karakterini canlandırması ile hem il dizi deneyimini yaşarken, hemde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Yıldızının parlaması ise Muhteşem yüzyıl dizisinde Şeker ağa karakteri ile olmuştur. Elimi Bırakma Usta başı şef Ferhat karakterini canlandırmadan hemen önce 2018 yılında “Sınırlar” isimli sinema filminde “Reis” karakterine hayat vermiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu