Engin Altan Düzyatan Kimdir? Aslen Nereli? Oynadığı Diziler

Diriliş Ertuğrul dizisi ile oldukça popüler bir oyuncu olan, hatta ülke sınırlarını aşan hayran kitlesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yakışıklı oyuncu Engin Altan Düzyatan nereli? olduğunu ve hangi dizi ve filmlerde oynadığını merak ettiğinizi biliyorum. Vakit geçirmeden hazırsanız başlayalım.Engin Altan Düzyatan - Oyuncu

Diriliş Ertuğrul dizisi Ertuğrul bey ile tüm dünyada tanınan bir oyuncu haline gelen yakışıklı oyuncu Engin Altan Düzyatan filmleri de dahil olmak üzere oynadığı dizilerin de tam listesi, sizleri hemen alt kısımda bekliyor. 

Engin Altan Düzyatan Biyografisi

Engin Altan Düzyatan; 26 temmuz 1979 senesinde İzmir ilimizin Karşıyaka ilçesinde hayata gözlerini açmıştır. Aslen Yugoslavya Türklerinden olan Düzyatan ailesi İzmir’e göç etmişlerdir. Eğitim hayatının ilk basamaklarını yine İzmir de tırmanmaya başlayan Engin, İlköğrenimini ve orta öğrenimini İzmir de tamamlamıştır.

1996 senesinde üniversite sınavlarına giren Düzyatan, o sene üniversite imtihanın özel yetenek sınavlarını geçerek, 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanmıştır. 2001 senesinde üniversiteyi tamamlayan Engin, mezun olduğu okulun tüm dinamikleri İstanbul da olması nedei ile metropol şehir İstanbul’a gelir.Aktör - Engin Altan Düzyatan

Yakışıklı oyuncumuz İstanbul da kendisini geliştirmeyi kendisine ilke edinmiştir. O dönemlerde Diyarbakır devlet tiyatrosunda bir oyunda yönetmiş olan yakışıklı oyuncu, 2001 senesinde bizim otel dizisinde, 2002 senesinde koçum benim isimli televizyon programında rol oynamıştır. İlk olarka koçum Benim dizisindeki rolü sayesinde dikkatleri üzerine çekmeyi de başarmıştır. Büyük usta Tarık Akan ile birlikte o dönem rol almış, kendisinden de çok şey öğrenmiştir. 

2006 senesinde özgür karakteri ile “kızlar yurdu” adlı dizide de başrol olarak görev almıştır. Cesaretin var mı aşka ve bir bulut olsam dizilerinde de rol aldıktan sonra bir dönemin ses getiren yapımlarından olan 1 milyon canlı para adlı yarışma programında sunuculuk görevini üstlenmiştir. Son olarak da Türk dizi tarihinin en çok izlenen yapımlarından olan, Diriliş Ertuğrul dizisinde, Ertuğrul beyi oynayarak, yakışıklı oyuncumuz oyunculuk kariyerinde zirveye ulaşmıştır.

Sadece diziler de değil sinema filmlerinde de çok önemli filmlerde rol almış, oynadığı her rolun hakkını vermeyi başarmıştır. Oynadığı filmlerden bazıları ise new york ta 5 minare, Anadolu kartalları, romantik komedi 2 ve son olarak da bu işte bir yalnızlık var filmlerinde rol almıştır.

Engin Altan Düzyatan eşi kim olduğunu ve ne zaman evlendiğini merak edenler için artı bir parantez açmak istedim. Başarılı oyuncumuz 2014 senesinde “Neslişah Alkoçlar” ile bir evlilik yapmıştır. Bir erkek evlatları olan çiftimiz magazinden uzak, mutlu bir birliktelik sürmektedirler.

Son rol aldığı dizi nedeni ile bir çok üniversiteden ödülün de sahibi olmuştur. Ancak kendisinin mezun olduğu okulun, son günlerde başka kampüse taşınma haberlerinden dolayı sosyal medyada konuya ilişkin, okulumuzun yeri değişmesin diye destek vermektedir. Eklenme Tarihi:

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM