Oyuncu

Ergün Metin Kimdir? Yaşı Dizileri Filmleri

Ergün Metin Kimdir? Daha önce hangi dizide ve filmde rol aldı? Kaç yaşında Aslen Nereli soruların cevaplarını bu yazımızda sizler için hazırladık.

Yakın zaman da Alevleri ardından isimli dizi yayın hayatına başlayacak. Ergün Metin de dizinin oyuncu kadrosunda adı geçmektedir. Bu nedenle bir  anda dikkatleri üzerine çeken oyuncuyu bu yazımızda sizler için tanıtacağız.

Ergün Metin Kimdir?

24 Mart 1985 Malatya ilinde dünyaya geldi. 2004 yılında girdiği üniversite sınavında “Ege Üniversitesi Uzay Bilimleri” fakültesini kazandı. Eğitim görmek üzere Malatya’dan İzmir’e gelen yakışıklı oyuncu 2008 yılında Uzay Bilimleri bölümünü yarıda bırakıp, Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk bölümünü derece ile kazandı.

Lisans eğitimi gördüğü sırada (2010-2013) yılları arasında Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosunda önemli rolleri başarı ile canlandırdı. İzmir’deki macerasını 2015 yılında bırakıp, İstanbul’a yerleşti. İstanbul’a geldiği yıllarda Biz İstanbul Masalı dizisinde rol aldı.

Ergün Metin Dizi Sinema ve Tiyatro oyuncusu

Kamera karşısında profesyonel tavıarları ile kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Ergün Metin, TRT 1 ekranlarına yayınlanan Yeşil Deniz dizisine dahil oldu. Sonrasında Show TV’nin reyting rekortmeni Çukur dizisnde yer aldı.

Bir ara ATV ekranların da yayınlanan Aşk ve Mavi dizisinde rol aldı. GEçtiğimiz günler de final yaparak aramızdan ayrılan Şampiyon dizisinde de görev alan Ergün Metin Şampiyon, Bold Pilot gibi önemli filmler de rol almıştır.

İstanbul Devlet Tiyatrosu ile Tiyatro İstanbul ve Semaver Kumpanya’ da bir çok tiyatro oyunlarında görev aldı. Şu an Semaver Kumpanya’ nın halihazırda devam eden “Cardenio” adlı oyununda oynamaktadır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümü mezunudur. Unit Talent Management ajansına kayıtlıdır. Dokuz Eylül Üniversitesini tamamladıktan sonra Tiyatro sahnelerinde kendisine yer bulan Ergün Metin’in bu zaman kadar kayıtlara geçen tiyatro oyunları;

Ergün Metin Kimdir resmi
Ergün Metin resmi
  • Cardenio – 2019
  • Diyelim ki birlikteyiz – 2018
  • Coriolanus – 2015
  • Çılgın Dünya – 2015
  • Ermişler yada Günahkarlar – 2014
  • İş Güzar bir tekerrür – 2013

Şu ana kadar 6 adet oyunda yer alan genç oyuncu Aslen İzmirlidir. Türk sinema tarihin önemli mihenk taşlarından birisi olan Prof. Dr. Özdemir Nutku’nun öğrencisidir. Sosyal medyada oldukça aktif olan Ergün, yeni sezonda Show TV ekranlarında yayın hayatına başlayacak olan Alevlerin ardından isimli dizide yer alacak.

Oyuncu Ergün Metin Resmi
dizi ve tiyatro oyuncusu Ergün Metin

Daha önce dizi deneyimi olmayan Ergün Metin’in ilk dizi tecrübesi Show TV ekranlarında başlayacak dizi ile olacak. Şimdiden nasıl bir performans ortaya koyacağı dizi analizleri tarafında merak edilmekte.

DEVAMINI OKU

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu