Erkenci Kuş

Erkenci Kuş Nihat Kimdir? Gerçek Adı Ne? Merak Edilenler

Erkenci Kuş Sanem’in ailesi de dizinin merak edilenleri arasında. Bizler de bu yazımızda Sanem’in babası olan Nihat karakterini sizlerle buluşturacağız. Yazımızda Erkenci Kuş Nihat kimdir, Erkenci Kuş Nihat’ın gerçek adı ne, yaşı, daha önce aldığı diziler, eşi gibi tüm detayları bulabilirsiniz.

Erkenci Kuş Nihat Kim, Nasıl Bir Karakter?

Gold Yapım imzalı Erkenci Kuş dizisinde Nihat, Sanem ve Leyla’nın babası, Mevkıbe’nin de eşidir. Bir bakkal işletmekte olan Nihat’ın en büyük desteği kızı Sanemdir. Kızı da kendisine yardım etmektedir. Ancak Sanem daha sonra ablasının dergisinde daha iyi bir iş bulunca babası olarak Nihat da sevinir.

Kırk yıldır bu mesleği icra eden Nihat, mesleğinden menun, sakin bir yapıya sahiptir. Kızları gibi hırslı biri değil, hayatı olduğu gibi kabullenen bir karaktere sahiptir. Olduğunda şükreder, olmadığında da bir hayır vardır deyip oturur. Hayatında kurduğu bu düzen üzere mutlu olur. 

Erkenci Kuş Nihat’ın Gerçek Adı Ne? En Son Nerede Oynadı?

Erkenci Kuş Nihat’ın gerçek adı Berat Yenilmez. Dizide Sanem ve Leyla’nın babası, Mevkıbe’nin eşine hayat verecek olan oyuncu Ekim 1970, Adapazarı doğumludur. Terazi burcu olan Yenilmez, küçük yaşlardan itibaren oyunculuğa olan ilgisi sayesinde kendini hep bu yönde yetiştirmiş ve hayalindeki mesleği icra edebilmek adına da Avustralya’da bulunan Charles Sturt Üniversitesinde Tiyatro Bölümünde eğitim almıştır. Yurt dışında eğitim alan oyuncu Türkiye’ye döndüğünde de yine pek çok oyuncunun yetiştiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

erkenci kuş berat yenilmez resmi

Oyuncu sadece dizilerde değil, pek çok tiyatro oyununda ve reklam filminde rol almıştır. En çok bilinen rolü Seksenler dizisinde canlandırdığı Pastacı Sami’dir. Pek çoğumuz onu “Napıyon be ya?” repliğinden hemen hatırlamıştır diye düşünüyorum. Hatırlamak adın gelin hem oyuncunun oyunculuğunu hatırlamak adına hem de birazcık tebessüm etmek adına bir video izleyelim.

Evet, bu dizide komik halleriyle bizi kahkahaya boğan oyuncu daha önce Ak Saçlı Delikanlılar, Böyle mi Olacaktı, Ruhsar, Biz Size Aşık Olduk, Sırlar Dünyası, Gurbet Kadını, Gönül Yarası, Yanılgılar, Hayat Kavgam, Kurtlar Vadisi Terör, Kurbanlık, Ramazan Güzeldir, Çılgın Kanal, Sus, Bana Masal Anlatma adlı yapımlarda yer almıştır. Son olarak Sibel Can’ın başrol oyuncusu olduğu Sevda’nın Bahçesi adlı dizide Eray karakterine hayat vermiştir. Bu karakter de yine dizinin güldüren karakterlerinden biri olmuştur. 

Oyuncu gerçek hayatta da gülmeyi de güldürmeyi de seven bir karaktere sahip. 2012 yılında Seda Yenilmez ile evlenmiş olan oyuncunun eşi ise bankacı. Baba tarafı aslen Trabzonlu olan oyuncu lisede elektronik bölümünde eğitim almış ancak bölümün kendine göre olmadığına karar verip oyunculuk eğitimi almıştır. Önce Ukrayna Kiev’de mühendislik eğitimi almaya giden oyuncu daha sonra Türkiye’ye dönüp oyunculuk eğitimi almıştır. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu