Dizi Haberi

Ertuğrul Bey Kuruluş Osman Dizisine Gelecek Mi?

Ertuğrul bey Kuruluş Osman dizisine katılacak mı?? Diye merak edenlerin sayısı hızla artmışken, bir çok kişi de bu sorunun cevabının arayışı içinde olduğunu gördük. Bu konuya bir netlik kazandırmak adına Engin Altan Düzyatan Kuruluş Osman dizine gelecek mi? İşte cevabı.

2019-2020 sezonunda diriliş Ertuğrul dizisinin bir nevi devamı niteliğinde olan Kuruluş Osman dizisi sezon başında yeni kanalın da başlamıştı. Herkesin aklında hep Ertuğrul bey yaşlı hali ile geleceği ve oğlunu obanın başına bey yapacağı söylense de dizinin ilk başında söylentiler gerçek çıkmadı.Ertuğrul bey kuruluş dizisine gelecek mi - yazı görseli

Son bölümde Abdurrahman Alp’in bizzat Kayı obasına gelip Ertuğrul bey hakkında bilgi vermesi ve sağlığı için Kayseri de yatarak tedavi edileceğini bildirmesinden sonra obanın başına oğullarında birisi değil, kardeşi Dündar beyin başa geçmesini ve beylerin de ona itaat etmesini isterdi.

Kuruluş Osman Dizisine Ertuğrul Bey Gelecek Mi?

Engin Altan Düzyatan, Diriliş Ertuğrul dizinin bitmesinin kesinleşmesinden sonra kendisine yöneltilen sorularda devamı niteliğinde olan (o zamanlar Diriliş Osman) isimli projede yer alıp almayacağı sorulduğunu, Engin Altan ise başka projelere yöneldiğini dile getirmişti. Yakın zaman da Fox TV ekranlarında başlayan Kurşun dizisinde Savcı Orhan karakterine hayata veren başarılı oyuncu, dizinin reytinglerinin yeterli olmaması nedeni ile projesine devam edemedi. Yani Kurşun dizisi final yapmak durumunda kaldı.

 EK BİLGİ: Ocak 2020 tarihi itibari ile Mehmet Bozdağ ile Engin Altan Düzyatan bir görüşme gerçekleştirdi (menajerlik bazında). Engin bey sakallarını uzatması ve yeniden diriliş dizideki tarzına dönmesi, yapım ile anlaştığını kanıtlar nitelikte olduğu yorumları yapıldı.

 EK BİLGİ 2: yapım şirketi yaşlı Ertuğrul beyi oynaması için Cihan Ünal ile görüşüldüğü bilgisi basına sızdı. Sosyal medyada Erturul beyi ancak Engin Altan Düzyatan oynayabilir yorumları yapıldı.Kuruluş Osman Ertuğrul Bey

Kuruluş dizisinin son bölümünde Ertuğrul beyin en yakınında ve koruması olan Abdurrahman Alp’in gelip Ertuğrul beyin sağlığı hakkında bilgi vermesi herkesi oldukça heyecanlandırdı. Aslında böyle bir sahnenin olmasına bile gerek yokken, Ertuğrul bey hakkında bilgi vermesinin tek bir karşılığı var. O da kısa süre de olasa Ertuğrul bey geri gelecek. Yaşlı ve hasta bir hali ile dizinin kadrosuna katılacağını düşünüyorum.

Düşünüyorum diyorum. Çünkü; yapımcı ve Engin Altan’ın anlaşma yapması gerekiyor. Şu an için dinlenmekte olan Engin Altan Düzyatan yeni projeleri ilerleyen zamanlarda elbette olacak. Ancak Kuruluş dizisine katılması için yapımcı ile masaya oturması gerekecek. Şu an için kapalı kapılar arkasında bile bu durum konuşulmaması, bizlerde büyük soru işareti bırakıyor. Bu nedenle kesin gelecektir diyemiyor, düşünüyorum diyebiliyorum.

Ertuğrul Bey Kuruluş Dizisine Ne Zaman Gelecek?

  1. Yapımcı Mehmet Bozdağ ile anlaşması lazım
  2. Dündar Obaya İhanet Etmeye başlaması Lazım
  3. İstanbul’u Fethetme istediği dizide işlenmeye başlaması lazım
  4. Ertuğrul bey ordusu ile birlikte İstanbul Surlarını kuşatması lazım

Henüz gerçekleşmemiş ve dizide bu olayların gerçekleşmeye başlaması lazım ki Ertuğrul beyin geri geleceğinden bahsedelim. Bildiğiniz üzere gerçekte Osman bey, Amcasını kendi oku ile öldürecek. Bu tarihte Ertuğrul bey çoktan ölmüş olsa da dizide olaylar biraz daha farklı ilerlediği için Ertuğrul bey diziye kısa bir an da olsa gelmesini bekliyoruz. Ancak bu hemen olmayacağını, bu sezonun final bölümünde olmasını bekliyoruz.

DEVAMINI OKU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı