Oyuncu

Fahriye Evcen Kimdir? [Biyografisi]

Fahriye Evcen kim? sorusunu soranlar oldukça arttı. Son zamanlarda popüler dizi oyunculardan bir tanesi. Yakın zamanda doğum yapan Fahriye Evcen kaç yaşında? Oğlunun adı ne? Fahriye Evcen kiminle evli? İşte bu soruların cevapları, yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Burak Özçivit ile evli olan güzel oyuncu, oyunculuğu kadar sesinin güzelliği de dillere desten. Türkiye de örnek çiftler arasında gösterilen Burak ve Fahriye ikilisine, basının ilgisi de bir hayli yoğun. İşte Türkiye gündeminden düşmen Fahriye Evcen hakkında merak edilen soruların cevapları.

Fahriye Evcen

Fahriye Evcen 1986 senesinde Haziran ayının 4. Gününde Almanya’da dünyaya gelmiştir. Ünlü Türk dizi, sinema oyuncusu olan Fahriye, ilk ve orta öğrenimini Almanya’ da tamamlamıştır. Ailesi ile birlikte Almanya’da o dönem yaşanan ırkçı saldırılar sebebiyle zor zamanlar geçirmiş, psikolojik baskı ile yüz yüze gelmişlerdir.fahriye evcen resmi

Düsseldorf Üniversitesinde eğitim görürken, ailesi ile birlikte Türkiye’ye tatil için geldiklerinde yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanışması hayatını değiştirir. Oyunculuk kariye de bu görüşme sonrasında başlar.

İlk olarak 2005 yılında unutulmaz dizilerden “Yaprak Dökümü ” adlı dizide rol aldı. Burada “Necla” karakterine can veren Fahriye’nin oyunculuk performansı, büyük beğeni toplar. Ülke çapında bir anda ilgi odağı haline gelmesi ile Almanya’dan Türkiye’ye dönüş yapar.

Ana vatanına tatil için geldiğinde Türkiye de kalma hayalleri kurmasa da yapımcı ile tanışması hayatını %100 değiştirir. Oyunculuk kariyeri birden bire başlayınca, Almaya da ki eğitimini de yarıda bırakır. Ancak Almanya da Düsseldorf Üniversitesinde Sosyoloji bölümünde okumakta iken yarıda kesmesi nedeniyle kendi ülkesinde İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümünü kazanır. Burada ki eğitimini başarı ile tamalar.

Fahriye Evcen birçok dizi ve filmde rol almıştır başrol olarak oynadığı dizilerin ise kronolojik sırası şu şekildedir
Hasret, Yalancı Bahar, Veda, Çalıkuşu, Kurt Seyit ve Şura, Ölene Kadar bu dizilerin yanında birçok filmde de başrol ve yardımcı karakter olarak oynamıştır bu filmlerin içlerinde en akılda kalanları Cennet, Sonsuz Aşk ve Aşk Sana Benzer olmuştur.

Fahriye Evcen Filmleri

2007 – Cennet Kız
2008 – Aşk Tutulması
2009 – Alvin ve Sincaplar 2 (Seslendirme)
2010 – Takiye: Allah Yolunda
2011 – Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak
2012 – Evim Sensin
2015 – Aşk Sana Benzer
2017 – Sonsuz Aşk

Fahriye Evcen Dizileri

2005 – Asla Unutma
2006 – Hasret
2006 – Yaprak Dökümü
2011 – Yalancı Bahar
2012 – Veda
2013 – Çalıkuşu
2014 – Kurt Seyit ve Şura
2017 – Ölene Kadar

Fahriye Evcen Kiminle Evli?

2017 yılında dillere destan düğünleri ile kendisi gibi popüler oyuncu olan Burak Özçivit ile dünya evine girmiştir. fahriye evcen esi resmiEvlendikten sonra dizi ve film projelerinden uzak kalsa da yakında ekranlarda görmeye başlayacağız.

Fahriye Evcen Çocuğun Adı Ne?

14 Nisan 2019 tarihinde sağlıklı erkek bebek dünyaya getiren Fahriye Evcen, oğlunun adını Karan olarak çok öncesinden duyurmuştu.fahriye evcen oglu resmi Daha dünyaya gelmemiş Karan bebeğin binlerce takipçisi olmuş, bu duruma da basının yoğun ilgisi dikkatlerden kaçmadı.

Fahriye Evcen Kaç yaşında?

4 Haziran 1986 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu 2020 yılı itibari ile 34 yaşındadır.

Fahriye Evcen Nereli?

Annesi Çerkez olan başarılı dizi oyuncusunun babası da Yunanistan Kavala göçmenidir. Fahri ise Almanya’nın Solinger kentinden dünyaya gelmiştir. O yıllar Neo Nazi nedeniyle çok sıkıntı çekmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu