“Fatih” Dizisinde Yeni Bir İsim

Yönetmen koltuğunda Altan Dönmez’in oturduğu, senaristliğini ise Alican Yaraş ve Özge Efendigil’in yaptığı Q3 Medya yapımı Fatih Kanal D’nin yeni sezon teaserında yerini almıştı. Başrol oyuncusu olan Kenan İmirzalıoğlu’nun yer aldığı dizi sevenlerini heyecanlandırdı ve acaba hangi dizide yer alacak düşüncesine neden oldu. İşte o dizi “Fatih” hakkında detaylar…

Başrol oyuncusu olarak Kenan İmirzalıoğlu’nun rol aldığı dizi olan Fatih dizisinde Çetin Tekindor, Gürkan Uygun, Metin Akpınar, Aktan Erkekli,Ertan Saban, Burak Tamdoğan, Funda Eryiğit, Serkan Keskin de oyuncu kadrosunda yer almakta.  Tarihin önemli hükümdarı olan Fatih Sultan Mehmet’in bilinmeyen yönleriyle izleyiciyle buluşturulduğu dizi olan Fatih dizisinde Çetin Tekindor Candarlı Halil Paşa’yı canlandırırken Metin Akpınar da Fatih Sultan Mehmet’in hocası olan Akşamseddin’i canlandıracak.

     

Delibaş karakterine Gürkan Uygun hayat verirken, Mimar Muslihiddin’i Altan Erkekli; Bizans İmparatoru olan Konstantin’i Ertan Saban canlandıracak. Kenan İmirzalıoğlu ve Çetin Tekindor sezon boyunca dizide kalan oyuncular olacakken diziye pek çok başarılı isim eklenerek dizi gücüne güç katmaya devam edecek.

Çekim tarihi olarak Ekim ayı düşünülürken Fatih dizisinin ekranlara gelme tarihi olarak 2017 Aralık veya 2018 Ocak ayı düşünülmekte. Kenan İmirzalıoğlu’nun özel isteği üzerine yanındaki askerlerden birinin kadın olması kararlaştırıldı. Başrol oyuncusunun Ezel dizisinde beraber rol aldığı arkadaşı Cansu Dere’ye teklif götürdüyse de anlaşma sağlanamadı. Fahriye Evcen ve Burcu Biricik’in adı geçse de bayan oyuncu olarak 2013 Miss Model Turkey ve Miss Model Avrupa yarışması birincisi olan Sevinç Meşe ile ekranlarda olacak.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın