Çukur

Funda Eryiğit Çukur Oyuncu Kadrosunda!

Show Tv’nin sevilen dizisi Çukur’a yeni isimler dahil oldu. Funda Eryiğit Çukur dizisinde sizlerle olacak. İşte ayrıntılar!

Son olarak “Can Kırıkları” dizisinde Zeynep rolüyle seyirci karşısına çıkan Funda Eryiğit’in Ay Yapım imzalı Çukur dizisine katıldığı iddia edildi. Oyuncunun dizide hangi karaktere hayat vereceği netleşmese de bu haber oyuncunun takipçilerini heyecanlandırdı.

Funda Eryiğit Çukur Dizisinde Rol Alacak Mı?

Oyuncunun Çukur dizisinde rol alacağı iddia edildi. Peki Funda Eryiğit kimdir gelin hatırlayalım. Funda Eryiğit, aslen Samsun’un Bafra ilçesindendir. Kendisi ise yurt dışında, Hollanda’da, dünyaya gelen oyuncu 1984 doğumludur.funda eryigit resmi

Kadir Has Anadolu Lisesi mezunu olan oyuncu üniversiteyi de İstanbul’da okumuştur. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde eğitim alırken bir taraftan da oyunculuk konusunda kendisini yetiştirmiştir. Yine aynı üniversitenin Tiyatro Bölümünde eğitime başlayan oyuncu bu bölümden mezun olmuştur.

 

“Poyraz Karayel” dizisindeki oyunculuğu ile hafızalara kazınan oyuncu daha önce de Atv’de yayınlanmış olan “Canım Ailem” adlı dizide Seyhan karakteri ile de beğeni almıştır. “Poyraz Karayel” dizisinden sonra oyunculuğa iki yıl ara veren oyuncu, “Mehmed Bir Cihan Fatihi” dizisiyle ekranlara geri dönmüştür.funda eryigit kim resmi

Oyuncu dizi sektöründe olduğu kadar tiyatro oyunlarındaki başarısıyla da oldukça iddialı biri. “Sessizlik” adlı tiyatro oyunundaki oyunculuğu ile Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır.

Yine bir diğer başarısı da Afife Tiyatro Ödüllerinde aldığı en iyi kadın oyuncu ödülüdür. Daha önce “Ev”, “Eski Hikaye”, “Uçurum”, “İstanbul’un Altınları”, “Karadayı”, “Limonata”, “Tereddüt”, “Eksik” adlı yapımlarda yer almış olan oyuncu  “Karadayı” dizisinde Belgin karakteriyle de büyük beğeni toplamıştı.funda eryigit kimdir resmi

“Mehmed Bir Cihan Fatihi” dizisinde Evdoksiya karakterine hayat vermiş olan oyuncu son olarak “Can Kırıkları” dizisinde Zeynep karakterine hayat vermiştir. Ayrıca rol aldığı bir diğer yapım Netflix dizisi “Hakan Muhafız” dizisidir. Dizinin 3. sezonunda rol almıştır. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu